Onemli Gunler Banner
Sayfa 924/985 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: Viop - XVII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,668
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Xu100 de 100 binlere kalıcı veda ettik bence. Ileride orası sıfır atılınca endexden 1000 olur artık.
    Sp gibi 3000, ftse gibi 5800, cac gibi 4500, dax gibi 10.000, rahat bakması olur.
    orjinal bir yorum. milletçe herkes ikinci dibi bekliyor. ikinci dibi yapsa bu sefer de çok sıradan olur. piyasalar sanki ikili tepe yapacak gibi gözüküyor. dow vadeli 24200 olmuş.

2. Pala tuta tuta prostat olucak

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

3. Tarihin en büyük kitlesel dolandırıcılık olayına tanık oluyoruz, daha ne kadar devam eder bilinmez.
    Çiftlikbank'ın Tosun'u global pala ve yancılarının yanında kuzu gibi kalır
    Birkaç ay kaldıraçlı pozisyon almamak iyidir diye düşünüyorum. Ne yana pozisyon alsak çarpacaklar belli ki.
    Hisseciler taşıyabilir çünkü bu saçma sapan hareket bir ralli başlangıcı bile olabilir.
    Çok enteresan zamanlar, 2005'ten beri piyasadayım hiç bu kadar belirsizliğe tanık olmamıştım.

4. fed dow balonunu yine çok feci şişirdi
    adamların işsizlik üretim insanların hali umurlarında değil varsa yoksa pala nın hisseleri artsın
    bu pasılan paraların çok büyük kısmı da reel sektöre gitmiyor parayı bulan fon dow a koşuyor
    çok kişi işi gücü bıraktı evden trade edip geçimini sağlıyor , fed olduğu sürece reel ekonomiler hiçbir zaman gelişemez

benim de işi bırakıp evden trade etmeme az kaldı günde 300 500 almak buradan çok kolap tek sorun o disiplinin sağlayabilecek miyim ?

5. MOHİKANın ne mal olduğunu herkes gördü heralde...cok degil 1 ay önce dipte 82 binde gelip 76 bin hedefi vermisti...ben ne demistim Mayıs'a kadar 103 bin... görüntü ortada...

6. Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir...

endeksteki bezmişlik ve yorgunluk belirtileri bariz.. belli başlı kagıtlarla çıkış oldu.. xu100 deki (ancak xu030 da olmayan) belli başlı kagıtlar ile endeks 30 içindeki banka dışı bazı kagıtlar (pgsus, toaso, asels vb) gibi endeksin nihai gidişatına çok fazla tesir etmeyecek kagıtlar ile tutunmaya çalıştı/çalışıyor.. fiyat anomalileri oluşmaya başladı..

pgsus/thyao short ve xu030/garan short tradeleri ile yeni poz açtım temkinli miktarda.. tek başına tek bir pozda naked long veya naked short poz açmam bu şartlarda..her zaman bir arka plan hedge gerekiyor.. market risk veya sektör riski elimine etmek için..belirsizlik çok fazla ama dediğim gibi fiyat anomalileri var trade fırsatları için..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by utku2023 Yazıyı Oku
    Tarihin en büyük kitlesel dolandırıcılık olayına tanık oluyoruz, daha ne kadar devam eder bilinmez.
    Çiftlikbank'ın Tosun'u global pala ve yancılarının yanında kuzu gibi kalır
    Birkaç ay kaldıraçlı pozisyon almamak iyidir diye düşünüyorum. Ne yana pozisyon alsak çarpacaklar belli ki.
    Hisseciler taşıyabilir çünkü bu saçma sapan hareket bir ralli başlangıcı bile olabilir.
    Çok enteresan zamanlar, 2005'ten beri piyasadayım hiç bu kadar belirsizliğe tanık olmamıştım.
    bu saçmalıklara fed sebep oluyor tekniği temeli herşeyi çöpe atıyor
    dow 1 ayda % 35 prim yapmış , ülke kapalı halde ama borsası uçuyor
    borsalar geleceği görür masalına sığınanlar 29500 de neden malda kaldı fonlar aniden çöktü bilmiyorlar mı dı
    borsalarda her zaman yanlış fiyatlar oluşur bunların düzeltilmesi majör olaylarla anca oluyor
    burada bazı kişiler de dow da teknik çok iyi dıyorlar ben piyasaları izlemeye başlağımdan beri dow balon gibi şişiyor

Sayfa 924/985 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •