Sayfa 93/189 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1. 25 puan alışta kayma, 25 puan satışta kayma ve 25 puan ise komisyon varsaydığımızda, pratikte 1 al-sat işleminde yaklaşık 75 puan maliyet var. 4500 işlemde ise yaklaşık 350 bin puan eksi demektir ki, bu durum teroik getirinin ( 700 bin) yarısı.Yanılıyormuyum?

2. Ayrıca sisteminiz gün sonu kapanışı yapmıyorsa vade geçişlerinde + veya - yazdırır getçekte

Sent from my iPhone using hisse.net

3.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Gayet başarılı gözüküyor sn çağlar,bol kazançlar dilerim
     Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Sn caglar bol kazanclar, gayet hos.
    Teşekkürler, sizlere de bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Tebrikler para basma makinasi urwtmissiniz

Gercek hesapta calistirip sonuc almanizi diliyorum
    Teşekkürler. İnşallah öyle olur

4.  Alıntı Originally Posted by anonimm Yazıyı Oku
    25 puan alışta kayma, 25 puan satışta kayma ve 25 puan ise komisyon varsaydığımızda, pratikte 1 al-sat işleminde yaklaşık 75 puan maliyet var. 4500 işlemde ise yaklaşık 350 bin puan eksi demektir ki, bu durum teroik getirinin ( 700 bin) yarısı.Yanılıyormuyum?
    Yaklaşık 1 senelik alım satım işlemlerimi kontrol ettiğimde günlük alım satımlarımdaki kayma -25 ile 25 arasında değişiyor. Ortalama 15 civarı düşünebiliriz. İşlem hacmim yüksek olduğu için komisyon oranı düşük, dolayısıyla benim için maliyet 25 - 30 civarında diyebilirim. Maliyetim dediğiniz gibi olsaydı haklıydınız.

5.  Alıntı Originally Posted by dinazor Yazıyı Oku
    Ayrıca sisteminiz gün sonu kapanışı yapmıyorsa vade geçişlerinde + veya - yazdırır getçekte

Sent from my iPhone using hisse.net
    Algoritmalarım vade sonlarında sistemi otomatik kapatıyor. Yeni vadede ise sinyal gelene kadar flat bekliyor. Dolayısıyla vade geçişleri hesaplamalara dahil.

6.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Selamlar...

Daha önce kullandığım ve kazandıran bir sistemin daha fazla işlem yapan ve daha yüksek getirili bir versiyonunu ürettim. Yaklaşık 1.5 ay canlı market verisiyle test ettim ve bir sürpriz ile karşılaşmadım. Sonuçlar şu şekilde:

Sn Keçi, Doğanay ve Umit (Ykoc) 'un sistemlerinin yanına yaklaşamaz elbette.
    Saygılar...
    Caglar tebrik ederim üretim mükemmel görünüyor. Kabaca 11 yilda aylik ortalama 35 işlem aciyor sizin kod, . İşlem sayisi arttikca maxdd daha düşük olmali. Sizin kodun nerde bu maxdd ye ulaştiğini irdelemeniz lazim bence.

İltifatiniza teşekkür ederim ,epeydir tam anlamiyla yeni sayilabilecek sistem yazmadim, kullandigim kodlar da sizin rakamlarin altinda üretim olarak

7. İşlem maliyetleri konusunda bır cok calısma yaptım bu konuya en cok dıkkat edenlerden bırsı benım sanırım.

işlem maliyetlerini bence longdan şorta olmak uzere yani çift işlemde 70 puan varsayılabilir.

gaplere için dert edilecek bırsey yok bırbırını götürüyordur totalde cok anlamlı bır fark yaratmaz bana kalırsa.

70*4400 =308 bin yapar

710-308 = 400 puan nette bırakıyor.

aranızda aynı hesaplama ile 400 puan nette bırakan sistem başka sistem varmı 10 yıllık için.

ben arkadaşı tebrik ediyorum güzel bir iş çıkarmış.

yaptıgım bugatti veyron sistemini hatırlarsınız aynı hesapla 332 puan bırakıyor. hadi varsın bugatide 400 üretiyor olsun 2400 işlemi var bugattinin.

iki sistem arasında nette aynı getiriyi elde edeceğimi bildiğim halde caglarınkını tercih ederim.

1-sebep daha fazla işlem daha tutarlı istatistik demek buda gelecekte sistemin benzer bir performans yaratma ihtimalini arttırıyor.

2-daha fazla işlem daha kısa surede kazandırabildiği için psikolojik olarka daha rahat hissetiriyor.

3-sermaye dalgalanması cok düşük oldugu için güven veriyor ve max dd genel anlamda düşük kalıyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

bugün işlemler cansıkıcıydı benim açımdan. -1200 zarar var.

ancak son 1-1.5 aydır sistemciler parayı vurmuştur diye düşünüyorum.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Sayfa 93/189 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •