Sayfa 94/992 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Bu 2 yıldır var facebooktada, gördükçe sacma sapan küfürlü şeyler girip heyecanlandiriyorum karşıda bekleyeni

Yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.

Xiaomi Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel arada heyecanlandırmak lazım bende yazarım özlü sözlerden 😀

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    26/4/2029 kupon faizi %7,625 getirisi %7,72
    ve/veya
    14/2/2034 kupon faizi %8 getirisi %7,68

80 bin dolarlık alımla beyan altı kalmayı planlıyorum. usd önümüzdeki senelerde uçuk rakamlarda olmazsa tabi.
    Albayrak, bugün, istisnalar düşecek dedi. 1. vergi dilimine çekmezler umarım.
    Saygılar.

3. Eskiden sorun kamunun gevşek davranması idi ona göre çözümler uygulandı. Şimdi sorun bu değil ki devletin geliri de var gayet de yüksek seviyede. Sorun özel / devlet ülke olarak katma değer yaratamamamız, geçmişte bir şekilde yaratılanı da betona gömüp üstüne 500 milyar borca girmemiz.

Bunu da yapan hem devlet hem özel hem de halk. Malesef bu önlemlerle asilabilecegine inanmıyorum, devlet öyle böyle korkunç vergi toplasa ne olacak ki verecek adamlar yurt dışına kadar kalan niteliksizlerle de canını alsan kaç yazar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu toplam 40 bini geçince beyan edilmesi gerekmiyor mu?
    Herhangi bir gelir nedeni ile beyanname veriyorsaniz beyannameye ekleyeceksiniz diye okudum.
    Beyan sinirlar tek tek her biri icin gecerli limitler...
    Ama bir tek mesela kira geliri beyani var, o gelir beyannamesi artik tek, ayni beyannamede degisik gelirler beyan ediliyor.
    Benim temettu gelirim var bu nedenle onu da miktardan bagimsiz ekleyip beyan etmem gerekiyor.

Syg
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    doğrudur... ama sanırım dudu temettü vs zaten beyan ediyor. tadımlık durumu ondan
    Ben dth'dan %3-3.5% eksi %20 stopaj alacagima bir eurobonddan %7.5-8 alip bunun 1/3 unu vergi olarak odesem yine daha fazla getiri olacagini dusundugumden bu ise sicak bakiyorum.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Sayın dudu, 1 yılı aşmayan dolar eurobondu alacağım yada Burgan dijital %4 faize transfer edeceğim
    Sizce 1 yılı aşmayan eurobond almak mi daha iyidir? Yoksa burgan %4 dijitale geçmek mi
    Ikisinin de faizinin %4 oldugunu ve eurobondu 100 dolardan aldiginiz farzedersek ( getiri ile faizi karistirmamak lazim yoksa bu hesap tutmaz)
    DTH'dan %4 un %20 si stopaj olarak gider ve miktar ne olursa olsun, baska bir gelir nedeni ile beyanname vermek durumunda olsaniz bile beyannameye eklenmez.

Eurobonddan alinan %4 kupon faizi baska bir geliriniz yoksa 40K gelire kadar beyan edilmez, baska bir gelir icin beyanname zaten veriliyorsa bu gelir de tutari ne olursa olsun, ister sinir altinda kalsin ister ustunde olsun beyannameye eklenir, ancak indirimler (egitim, saglik, bagis, ozel saglik sigortasi v.s) dusulur ve %15-35 arasinda kademeli vergilendirilir.

Yani dth'da gider gosterecek bir seyiniz olmaz stopaj nihai vergi olur, beyanname vermek zorunda kalmazsiniz.
    Ama eurobond beyannamesinde bu giderlerinizi gelir veya gelirlerinizden indirirsiniz.

Syg,

7. odea burgan +200k usd temdit 3,85

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
    https://www.bloomberg.com/news/artic...-albayrak-says

Bu isin sonunda doner dolasir kabak halkin basina patlar..
    Bu her yerde boyle oldu, 2008 de ABD'de de 2001 de Tr'de de..
    Vergi mukellefi bankalarin kamu tarafindan tekrar sermayelendirilmesini vergi ve zamlarla oder, baska yolu yok.
    Ben onumuzdeki donemde siki bir zam ve vergi artislari dalgasi bekliyorum.

Syg,
    Syg,

Sayfa 94/992 İlkİlk ... 44849293949596104144194594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •