Sayfa 943/1004 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Viop XXXIV

abd açılışını bekliyor yine klasik şekilde..açılıştan beri aynı yerde.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    "Tam robot piyasası olduk bunları çarpan robot yapıcaksın aslında" mevzusu

bunun için ordinolarını larını görmen lazım..

bir yılda haberler, bilanço ve olağanüstü olaylar toplasan 20-30 iş gününü geçmez..

geri kalan zamanda bir şekilde para kazanmaları lazım.. o grafiğin her yerinde işlem oluyor.. sadece bir indikatörün veya destek/direnç seviyesinin işaret ettiği yerler değil..kaldı ki o destek/direnç seviyeleride order book neticesinde olan şeyler..
    Orderbook sniping, kriptocuların çok sevdiği ve bilgisayar mühendislerinin ömrünü tükettiği çok zevkli bir konu. Bence çok zor yapana helal.

3. Bencaminin gözü dönmüş...
    Sanki Raki Balboa
    8.524 yoğun çatışma sonrası tarayıp geçti...
    5 dakikalıkta obo yapmıştı...
    Döndü omuz üstüne attı gendini..
    Du bakalın n'olacak...
    Çok helecanlı çok....
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

4. çıtırımıda yaptım ben haftayı kapatıyorum...

yarın cuma çıkışı bişeyim neyim der belli olmaz sağı solu...

veya gece canı sıkılır merkezi değiştirim der haftasonumuz rahat geçsin kalın sağlıcakla...

eregl yüksek oranda steel endeksini takip ediyor..elbette büyük oyuncular bu gece kapanışta ne olacağını az çok bliyordur. o nedenle 1-2 günlük gecikmeyle de olsa o endeksi takip ediyor eregl, ama dolar cinsinden..

dolayısıyla endeksi aylardır forse eden ve ağırlığı %12 mertebesine kadar çıkan eregl eğer abd steel endeksi düşmeye devam ederse ve dolar görece sabit/yatay kalırsa bence düşecektir bist endeksinden bağımsız olarak.. endekse (bist30) pozitif katkı bu şartlarda ancak dolar/tl artarsa olabilir zira eregl nin dolar cinsinden değeri olması gerekenden daha çok düşeceği için..

endekste eregl etkisi azalırsa yedekte bekleyen başka önemli büyük bir kagıt devreye girer.. o konuda sıkıntı yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,220
     Alıntı Originally Posted by EMEKDAR Yazıyı Oku
    Bencaminin gözü dönmüş...
    Sanki Raki Balboa
    8.524 yoğun çatışma sonrası tarayıp geçti...
    5 dakikalıkta obo yapmıştı...
    Döndü omuz üstüne attı gendini..
    Du bakalın n'olacak...
    Çok helecanlı çok....
    rahmetli Gültekin Alpay gibi annattın ağbey.. ))

7. Düşüş yerel dinamikler ile oluşmuyor diye düşünüyorum. Bilançolar XU30'daki çoğu hisse için olumlu geldi ve diğer çeyrekler için de olumlu sinyaller verdi. Şirketlerin yarısın 5'li FK veya altında işlem görüyor. 3 hisse zararda onlarda pandemi zararı yoksa şirketler sağlam. SASA ve GUBRF dışında pahalı diyeceğin kağıt yok.

Aşağıda XU30 FK listesi. Burada hangi kağıt tepetaklak olsun da düşsün.

https://www.hizliresim.com/jaoe1j4

Yurtdışına bağlı olarak, %5 vs en fazla gibi geliyor. Daha ötesi içeride sıkıntı olmadıkça zor diye düşünüyorum. Temel tekniği çizer. 1440'tayken tüm teknik tablo aşağısını işaret ediyordu sonrasını gördük. Yine de bakalım, yurtdışı %10 aşağı salınırsa biz de bir yüzde 3-5 geliriz, % 1-3'de kurdan kayıp olursa zaten %4-8 dolar bazında olabilir. Daha ötesi zor gibi. Tabi pozisyonlarının yönüne göre Viop'çuları öldürür veya abat edebilir bu kadar düşüş o ayrı Ben çöküş bekleyenler için söylüyorum
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8. en olumlu en pozitif bakan arkadaşın bile oturmuş bir yerlerden kafamıza para yağmasını bekliyor olması ne hazin yav.

hocam bu işleri anlamam ama para yağan bişi değildir.

Sayfa 943/1004 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •