Sayfa 950/1004 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,593 - 7,600 arası.

Konu: Seans & Geyik Odası - I

1.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    2020 yilinda borsadan para kazanamadiysaniz birakin bu isi...
    Deme öyle nasipsiz lokma yenmez

kimsede ben allahın sevgli kuluyumda bana veriyor demesin, onun hikmetinden sual olunmaz.
    pes etmek yok alyel hanım.

2. aselsanı 2017 de zirvede alan hala zararda
    saholu 7 sene önce zirvede alanlar maliyatine gelmiş
    koçta öyle
    onlar ülkenin göz bebekleri.
    borsa da zamanlama çok şeydir.

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    I ıh, bırakmam

"Bir müsibet, bin nasihattan evla" imiş ya, bin müsibet ne kadar nasihat demek, bildim gari

Dersimi aldım da ediyom ezber

https://youtu.be/Tnu5SqtQlXY

4.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    "Insanın bir kez ters gitmesin işi
    Muhallebi yerken kırılır dişi"
    Rahmet istedi merhum.

5.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    Paşam az bi bak bunu en iyi sen bilirsin
    topu boşu boşuna orta sahada neden çevirirler?
    Komutan gol zamanı gelmemiş o yüzden.
    hakuna matara....memento mori.

6.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    : Analiz- Lokman Hekim Toplantı Notları (Ak Yatırım)

Henüz fiyatlanmamış büyüme hikayesi… Lokman Hekim (LKMNH, Öneri Yok) yönetimi ile
    operasyonların görünümüne yönelik toplantı gerçekleştirdik. Yönetim, 2021'de,
    özellikle 1Y'de güçlü ciro büyümesi sağlamayı ve karlılıkta daha fazla iyileşmeyi
    hedeflerken, yıl sonunda potansiyel bir inorganik genişleme olabileceğini belirtti.

%25 FAVÖK marjı ve %22'lik ciro büyümesi varsayımına dayalı olarak 2021'de
    net karda %78'lik bir artış olacağını tahmin ediyoruz. Bu, 2021T 3,9x FD/FAVÖK
    ve 7,5x F/K çarpanına işaret ediyor. SUT (Sağlık Uygulama Tebliğ) tarifelerindeki
    olası fiyat artışları, ciro tahminlerimiz üzerinde yukarı yönlü bir risk
    oluşturmaktadır. Şirket, 2021 için hedeflerini 4Ç20 sonuçlarını açıkladıktan
    sonra, Şubat ortasında paylaşacak.

2020'de karlıkta ciddi artış oldu… Şirket karlılığı 2020'de, Lokman Hekim Üniversitesi
    hastanesinin Ankara hastanesi ile yaptığı ortaklıktan ve daha iyi fiyatlama
    ortamından olumlu etkilenerek arttı. Şirketin 9A20'de brüt kar marjı %21,8,
    9A19 brüt kar marjı ise %11,6 oldu. Belirtmek gerekirse, Üniversite hastaneleri
    yüksek SUT ile fiyatlandırıldığından, Lokman Hekim, Üniversite hastanesi ortaklığından
    dolayı daha yüksek devlet desteğinden faydalanıyor. Şirket, toplam yatak
    kapasitesinin ~%30'unu (toplam 664 yataktan 210'u) Lokman Hekim Üniversitesi
    Hastanesi'ne ayırdı.

2021 ve sonrası için güçlü büyüme öngörüyoruz… 2019-2022 dönemleri için yıllık ortalama
    %20 büyüme ve yıllık ortalama %38 FAVÖK büyümesi tahmin ediyoruz. Bu büyüme
    oranları dört temele dayanmaktadır, i) ciro içerisindeki ödeme türlerinin
    olumlu karması (karlı olan cepten ödeme ve özel sağlık sigortasında daha yüksek
    büyüme elde edilmesi), ii) marjlara yeni kapasite ilavelerinin artan katkısı,
    iii) üniversite hastanelerinden artan katkı ve yüksek karlılık ve iv) yüksek marjlı
    sağlık turizmin olumlu katkısı. Ayrıca, bilançoda borçluluğun azalmasını öngörüyoruz
    (net borcun 2020 sonunda ~100 milyon TL'den 2021 sonunda ~60 milyon
    TL'ye düşeceği tahmin ediyoruz) ve FAVÖK'deki artışın doğrudan net kara yansımasını
    bekliyoruz.

Link:
    https://yatirim.akbank.com/_layouts/...d.aspx?ID=5670
    İnorganik Büyüme Nedir?
    İnorganik büyüme , bir şirketin normal faaliyetleri dışındaki nedenlerle ortaya çıkan bir tür ticari büyümeyi ifade eder. Bu tür bir büyüme, mal veya hizmet satışlarındaki artıştan veya işletmenin temelini iyileştiren maliyetleri düşürmekten kaynaklanmaz. Genellikle, bir işletme benzer bir şirketle birleşmeyi seçtiğinde veya genel işletmeyi genişletmenin bir aracı olarak başka işletmeler edindiğinde inorganik büyüme gerçekleşir.

İnorganik büyümenin birkaç avantajı vardır. İşletmenin şu anda sahip olmadığı teknolojiye erişim kazanmakla ilgisi var. Örneğin, bir elektronik firması, yenilikçi ürün geliştirme konusunda itibarı olan bir rakibi birleştirmeyi veya satın almayı seçebilir. Birliğin bir sonucu olarak, bu işletme ne olursa olsun yeni ürünler geliştirilip tüketicilere pazarlanmaktadır.

İnorganik büyümenin bir başka yararı da, yaklaşımın, mevcut şirketin müşteri listelerini edinilen şirket ile birleştirerek müşteri tabanını arttırmaya hizmet etmesidir. Bazı durumlarda, bu, işletmenin geçmişte mümkün olmayan tüketici pazarlarında bir varlığa sahip olduğu anlamına gelir. Müşteri tabanını bu şekilde genişletmek, genişletilmiş bir satış ve pazarlama çabasına çok fazla zaman ve kaynak koymadan pazar payını arttırmanın hızlı ve nispeten kolay bir yolu olarak kabul edilir.

Aracı kurumların raporlarını her zaman beğenmem!
    bu değerlendirmeyi beğendim DOĞRU BİR ANALİZ

Patrona da bi tavsiye
    hazır yatırımcılar bedelliden kaçmaz oldu doğru yolu buldu bu size bulunmaz fırsat, yapın %400 bedelli borçları sıfırlayalım
    sizin doğru patron olduğunuzu düşünüyorum
    ben hazırım.
    Son düzenleme : koçari; 16-01-2021 saat: 11:04.

GEDZA için grafiğimizin güncel hâli...

Beklenen düşüş gelmedi ve tam tersi yükselişle haftayı kapattık...

Bu durum bence olağan dışı bir gelişme sonucu gerçekleşti. Kağıda beklenen yatırımcı ilgisi çok erkenden başladı. Bu durumda hissenin düşmesine gerek kalmadı.

Bu hissede her ne zaman yeni para girişi olsa mutlaka yükselmiştir. Şimdi de aynı durumu yaşıyoruz. Hata mı yaptım? olabilir. Değişen şartlar sonucu gidiş güzergahı değişmiş oldu. Maratoncular için yeni bir evre başlamak üzere...

Osilatördeki son direnci de geçerse artık benden tam not alır. Aksi hâlde hâlen yeniden düşebileceğini düşünmeye devam ederim...

Maratoncular işlem yaparken dikkatli olmalılar, yoksa ellerindekileri her an kaybedebilirler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    GEDZA için grafiğimizin güncel hâli...

Beklenen düşüş gelmedi ve tam tersi yükselişle haftayı kapattık...

Bu durum bence olağan dışı bir gelişme sonucu gerçekleşti. Kağıda beklenen yatırımcı ilgisi çok erkenden başladı. Bu durumda hissenin düşmesine gerek kalmadı.

Bu hissede her ne zaman yeni para girişi olsa mutlaka yükselmiştir. Şimdi de aynı durumu yaşıyoruz. Hata mı yaptım? olabilir. Değişen şartlar sonucu gidiş güzergahı değişmiş oldu. Maratoncular için yeni bir evre başlamak üzere...

Osilatördeki son direnci de geçerse artık benden tam not alır. Aksi hâlde hâlen yeniden düşebileceğini düşünmeye devam ederim...

Maratoncular işlem yaparken dikkatli olmalılar, yoksa ellerindekileri her an kaybedebilirler...

Dostum, herzamanki gibi objektif yorumların için teşekkür ederim.
    Maratonun kolay etabı, yeni piyasa yatırımcı ları ve bizim için...
    Saygılar
    hakuna matara....memento mori.

Sayfa 950/1004 İlkİlk ... 4508509009409489499509519529601000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •