Sayfa 953/1252 İlkİlk ... 45385390394395195295395495596310031053 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,617 - 7,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Uzun lafın kısası.. Hesap hesap aynı hesap.....

Nüfus Planlaması ve üreme işinin durdurulması ŞARTTIR...

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    aynı şeyi söylüyorum zaten
    yüksek enflasyon tl borcu olan şirketler için cennetten farksız
    satış miktarı aynı olmasına rağmen kar enflasyon kadar artacak. TL borcu kuşa dönecek
    devlet içinde güzel fazla vergi toplar
    ancak çalışanlar için cehennem
    bir zamanlar çinde insanlar aylık 100 dolara çalışıyormuş diye gülerdik.
    şimdi asgari ücret 260 dolar. bir deval daha oldu mu. sanırım 100-150 dolara düşer.
    100-150 dolara işçi çalıştırır şirketler
    Fiyatı sürekli artan malin talebi düşer .nedeni ise dolar yüzünden paranin satinalma gücü düşer .

3.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Evet kazanmasak da kaybetmezdik en azından. Ben bu sepet fikrine oldum olası karşıydım. Doğru olduğunu bildiğimi %100 yapma taraftarıydım. Ancak bu sefer ters tepti.

Gerçi dolarcılara bakarsanız onların da çoğu %100 dolarda. Dolar düştüğünde de onlara %100 zarar oluyor. Ancak yine de %100 dolarda kalıyorlar gelecekte toplamda daha kazançlı olacaklarını düşünerek.

Esasında doğru olan mevcut duruma ve olasılıklara bakarak kısa orta uzun vade için değişken oranlarda TL ve dolar tutarak oranları da piyasadaki gelişmelere bağlı olarak sürekli güncellemek olmalı. Ancak kısa vadedeki değişimler de genelde önceden bilinemediği için orada iş biraz kumara giriyor veya traderlığa giriyor diyelim hadi.

Gördüğüm kadarıyla dolarcı arkadaşlarda da çok fazla al sat yapanlar yok. Genel dolarcı kitle tüm parasıyla dolar alıp hepsini her zaman dolar tutma taraftarı gibi görünüyor. Örnek olarak dolar 8 olacak 10 olacak diyen çok, ama dolar 6.5 olduğunda hepsini satarım 6 olduğunda hepsini tekrar alırım diyen yok. Herkes her yaptığını yazmıyor olabilir tabi ama hatırladığım kadarıyla Ahme geçen kriz haftasında al sat yaparak iyi kar yaptığını yazmıştı. Onun dışındaki arkadaşlar çıksa da düşse de satmayıp tutuyor gibi görünüyor. Buradan hareketle doların 1 hafta sonra 1 ay sonra ne olacağını öngörmekten ziyade, eninde sonunda TL'nin beter olacağını öngörerek büyük resme bakmayı tercih ediyorlar gibi görünüyor. Yanlışım varsa düzeltirler, okuduklarımdan anladığımı yazmaya çalıştım.
    Dolara yatırım yaptığın zaman tl karşındaki değerini düşünmemek lazım.. bir felsefe yapacaksan olur... yada bir duruş gibi .misal 50 bin dolar aldın ..aylık yatırdın 50.200 dolar oldu .abd enf.kac yüzde 2.5 .usd faiz ne piyasada 4.5 -5 haa reel 2.5 3 düzeyinde getiri elde etmissin ...yani demek istediğim yıllarca mevduat faizi alan birisi için bu şekilde duruma vakif olmak lazım .yoksa aldım 6 dan düştü 5.50 'ye birde faiz zararı ....düşünürsen o zaman tl de kal ..enflasyon a gore korudum dersin ..dolarda enflasyon üstüde çok üstüde altıda vs.vs her şey olabilir nitekim ...birde tl deki paranın faizine ihtiyacın olmayacak tabiki o da var..500.000 tl bugün 7.500 faiz getiriyor bunun 3.000 tl sini yada 4.000 tl sini harcarım dersen yine tl mantıklı ..dolarda o kadar faizi alamazsın ...yahu tl faizi mi yenir para erir vs diyenlere bakma neden biriktirdin o parayı ..tabiki ihtiyacın olduğu zaman harcamak için ..erir erimez kişinin kendi bileceği iş...şu bir gerçek dünya kadar adam var ne dolar bilir ne altın .tek bir argümanı var bankada parami tutulur ..full gayrimenkule yatırır ...arsa tarla ev isyeri ..kaybedeni görmedim şimdiye kadar ..bu saatten sonra ne olur bilemem...

16 yıldır ülkeyi yönetiyorlar.!!
    Soyup soğana çevirdiler.!!
    Borç batağına soktular.!!
    Kimin eli kimin cebinde belli değil.!!
    Lale Devri bitti.!!

Bunların ne A planları nede B, C, D planları var.!!
    Tek adam rejimi 1. Dakikada iflas etmiştir.!!

Hiperpower enflasyon.!!!
    Hiperpower stagflasyon.!!!
    Hiperpower keklemeler.!!
    Kaos tüm HIZIYLA otobanda.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Milliymiş..!!!
    Dindarmış.!!
    Hayatları yalan, dolan
    Yaradana kurban.!!
    Benim külahıma anlat.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6. 98 yılından beri tl mevduatla haşır nesir oldum...94 u de hatırlarım eşten dostttan.lakin bu kadar köşeye sıkıştığımı hatırlamıyorum ..çünkü diğer krizlerde devaluasyonda olsa faizler yüksekti bir nebze olsun reel faiz vardı.....belki 40 civari dolara geçebilirim ..o da yukarıda bahsettiğim cihette..

7. düne kadar ülkede enflasyon yok, harika diyenler yandım anam demeye başlamış..?

8.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    düne kadar ülkede enflasyon yok, harika diyenler yandım anam demeye başlamış..?
    Kısa zaman önce 8 tl idi.
    17 küsür tl olmuş.

a4 kağıdı 500 adet.

Bknz: https://www.sanalmarket.com.tr/copie...iABEgK2lPD_BwE

Sayfa 953/1252 İlkİlk ... 45385390394395195295395495596310031053 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz