Sayfa 954/1000 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,625 - 7,632 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. 08 Şubat Cuma 14:43 İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: KARTAL'DA ÇÖKEN BİNADA 14 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK -HT

imar barışı mı dediniz ? bu bina faydalanmış mesela imar barışından...

Merkel market fiyatlarını yerinde denetliyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Cashing In: How to Make Negative Interest Rates Work

Bizimkiler değil de IMF düşünüyor. Hem de bütün dünya için! Ana fikir, yaklaşık olarak şöyle: Bir kriz durumunda, faizleri 3 ila 6 puan arasında düşürmek gerekiyor. Ne var ki, OECD ülkeleri içinde, Meksika, İzlanda ve Türkiye'den başka hiç bir ülkenin, faiz düşürecek marjı yok.

Bu durumda, banka mevduatına eksi faiz uygulamak gerekiyor. Fiziki, nakit para da, negatif faiz uygulamasını engelleyen bir yapı. ABD eksi yüzde üç faiz uygulasa, büyük şirketler bile paralarını bankadan çekip, özel korumalı mekanlarda nakit olarak tutarlar - daha ucuza gelir. Bu nedenle, fiziki nakit parayı nasıl ortadan kaldırırız diye düşünüp duruyorlar.

Fiziki parayı yasaklayacaklar diyenler var. Yok böyle olmaz, başka bir çare bulalım diyenler de var. Mesela yukarıdaki makalede IMF, elektronik dolar ile fiziki dolar arasında bir kur oluşturalım, e-paraya yıllık -%3 faiz verdikten sonra, 1.00 elektronik dolar, 0.97 fiziki dolar olsun diye, Cin Ali tarzında bir fikir geliştirmiş.

IMF, OECD, NATO vs. e paraya geçerse, mecburen biz de geçeriz ama IMF'nin de yukarıda işaret ettiği gibi, bizim faiz indirecek marjımız var. İlaveten, bizde elektrikler sık sık kesilir; bankada sistem çalışmıyor diye müşterileri bekletirler... Pek bizim becerebileceğimiz bir işe benzemiyor, büyük şehirlerde iki gün elektrik kesilse, insanlar acından ölmeye başlar... Kağıt parayla, ağır aksak da işler yürüyor.

Arkadaşlar bir kaç mesaj önce yazdım ama çok geride kaldı bulamadım.
    ancak linkini bu sayfada ne yazdım diye forumun içine ekledim burada 10 mesaj önceye kadar bir göz atın göreceksiniz
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...68#post2913168

Bizim faiz indireCEK marjımız YOK...
    aksine şuan TR deki GLOBAL yönetenin tüm adamlar I ZENGİN aileleri IBAN sistemin de TR içinde PARA tutmuyor..
    OFF shore hesap üzerinden TRY üzerinden SWAP zengini HEPSİ son 6 aydır..

BEN diyorum ki bu aileler PARASINI başka bir YATIRIMA geçirmeden BİZİM faizler ARTMAYA %40 barajını AŞMAYA devam edecek...

BUNU 2 YIL önce YAZDIM grafiklerle DESTEKLEDİM inanmayanlar açıp forum sayfamı inceler...

BAKIN nasıl bu SİSTEM GYO sektörünü kaldırdı ise şimdi SEKTÖRÜ tamamen sATTILAR...
    olan vatandaşa oldu GYO lar konutlar DEĞER kaybediyor..

gelecek 3 YIL bu böyle GİDECEK SAKIN SAKNI SAKIN konut almayın...

Bankaların HACİZli konut satışları % KAÇ YÜZ arttı ?
    gidin YARI fiyat teklif edin yine alacaksınız...ancak unutmayın faiz %40+ olacak..

TR de merkez ı Bagımsız OLDUĞU SÜRECE BU BÖYLE OLACAK .aslında tam bagımsız deiller..emir aldıkları odaklar var..

boşuna oradaki müdür maaşları 100bin TL değil..

sende 100 TRY için meydanlara çık..

bu iş böyle gitmezzz...

SARI yeleğin yoksa HEMEN edinmelisin...
    FRANSA ve avrupa batacak...
    bizede sıçraması çok yakın ..sonuna kadar kanımızın son damlasına kadar mücadele hırsı var içimizde..

askeri poliside mutlaka sarı yeleklerini hazırladılar mutlaka cephe değiştirip çocuklarının emir almaması için savaşacaklar vardır..

unutmayın "Savaşta kadın aklı kullanılmaz"

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku

Merkel market fiyatlarını yerinde denetliyor
    RTE değil mi bu...Tebdili kıyafet yapmış, maske takmış saray için alışverişe çıkmış...

5. Reis Sivasta...
    Konuşmaya şimdi başladı

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    08 Şubat Cuma 14:43 İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: KARTAL'DA ÇÖKEN BİNADA 14 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK -HT

imar barışı mı dediniz ? bu bina faydalanmış mesela imar barışından...
    Nasıl ya? haber izlemiyorum türkçe kaynakları takip etmiyorum bizim aklımızla dalga geçip FAKE haber verdikleri için ama eğer öyle ise ben size bir SIR vereyim hep söylerim AVCILARDaki evimi 2014te 650 bin TRY ye sattım diye..
    Avcılar beylikdüzü esenyurt bu üçgenin toprak yapısı sebebiyle bölgede 10 kat üstüne imar izni dahi verilmemesi gerekli..ve büyükçekmece..
    halkalı ve bataklık BAZLI karadenize kadar olan kesimler..

bir arkadaş inşaat müh..konut rallisi zamanı 2009da bana dedi ki ağbi gözünü seveyim alma buradan..
    biz 10metre derine kadar FORE kazık attık yinede Sağlam değil..deikleri bloklar 30katlı..
    yani BİNA boyunun ölçüsü KADAR yerin altına girilmesi GEREKLİ..

ANCAK giren VAR MI?

yok...

KOLON sisteminin PERDESEL dönmesi gerekiyor bir çok binada yapan var mı?

yok..

MEZAR alıyorsunuz..üstüne gelecek 3 yıl da fiyatların düşecek olması CABASI...

GYO hisselerin SON iyi bilanço zamanıydı..
    bir daha yok..2002 deki
    GYO bilançolarına bir BAKIN...şimdi ki ile aynı finansal RASYOLAR..yani oranları aynı..
    getiri oranları ama o yıllarda faiz KAÇ TI?
    şimdi KAÇ

unutmayın "PİYASA geleceği ALIR ve SATAR"
    faizler evet artacak mı? tabii ki %99 ihtimalle artacak.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 954/1000 İlkİlk ... 454854904944952953954955956964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •