Sayfa 955/1252 İlkİlk ... 45585590594595395495595695796510051055 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,633 - 7,640 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku

Milliymiş..!!!
    Dindarmış.!!
    Hayatları yalan, dolan
    Yaradana kurban.!!
    Benim külahıma anlat.!!
    Myanmardaki muslumanlara yapilan iskenceyi Çinliler yapmamis sanki birden kanka olduk cinlilerle .Suriye'lilere bilmem kaç milyar dolar harcadik diyenler onlar icin hicbirsey yapmadilar . suçları ne arap olmamak mi

Yanar döner.!!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Arkalı önlü yazarsan 8 liraya gelir ).işin espirisi tabiki .enflasyonu a4 kağıda indirgemek pekte rasyonel değil ...kisa zaman dediğiniz 1.5 sene önce idi.piyasa 10 -11 iken discountlarda 8 tl ye satilmisligi vardır.
    Benim gösterdiğim de discount ürün

https://www.hepsiburada.com/copier-b...-ofiscopa4koli

Hepsiburada da 5'li paket 500'lü adedi 19 tl ye tekabül ediyor.
    Dediğiniz gibi 1.5 yıl olmasa da 1 yıllık bir süre öncesinde 8 tl olarak hatırlıyorum fiyatı.
    Tabi ki enflasyonu sadece a4 ile ölçemeyiz. Lakin herşeyin fiyatı arttı. Hem de çok fazla.
    7 tl olan muz 11.5 tl. Ülker çikolatalı gofret 60 kuruştu. 1 tl oldu.
    Hangi ürünü söylersek söyleyelim. Maalesef alım gücümüz eriyip duruyor.

5. Bugünler daha iyi günleriniz...Endüstri 4.0 ile yapay zekalar, robotlar işinizi aldıklarında ne yapacaksınız bakalım...Özellikli insan olmaya çalışın, sıradan insanlar çok daha aç kalacaklar...

6.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Benim gösterdiğim de discount ürün

https://www.hepsiburada.com/copier-b...-ofiscopa4koli

Hepsiburada da 5'li paket 500'lü adedi 19 tl ye tekabül ediyor.
    Dediğiniz gibi 1.5 yıl olmasa da 1 yıllık bir süre öncesinde 8 tl olarak hatırlıyorum fiyatı.
    Tabi ki enflasyonu sadece a4 ile ölçemeyiz. Lakin herşeyin fiyatı arttı. Hem de çok fazla.
    7 tl olan muz 11.5 tl. Ülker çikolatalı gofret 60 kuruştu. 1 tl oldu.
    Hangi ürünü söylersek söyleyelim. Maalesef alım gücümüz eriyip duruyor.
    Sn purple , tr.mal ve hizmetler acısından çok ucuz bir ülke ..bu bir gerçek ..şimdi enflasyon vardır .yüzde 20 yüzde 30 yüzde 10 ..yüzdeseldir..doğrumu ...dogru ..oran konuşursun vs.vs .birde gerçekler vardır ..yahu hasladigin zaman 4 kişiyi doyuracak olan bir paket makarna 2 lira .muz 11 lira dediniz ..muz bu vitamin deposu enerji kaynağı dünya kupası finallerinde mac uzamaya gittiğinde futbolcular 1 er muz yer hemen neden çünkü çok besleyici ..tanesi kaça gelir 2 lira ..eskiden muzu zenginler yerdi ..şimdi öyle mi ...valla ben şu an yaşanılan durumun ne olduğunu kestirmekte zorlaniyorum ...sayin rxpu bana bilgi verirse memnun olacağım ....misal babam beni dedemin mezarına götürürdü ..1.000 kişinin yattığı mezarlıkta 3 mezarlık mermerdi .oda kasabanın en zenginleri diğerleri tuğladan vs ...şimdi ilçemizdeki yeni mezarlıkta %yüzde 80 mermer ...bu iş nedir...çok mu zenginledik ülke olarak .yoksa mermerin işgücünün fiyatlarımi çok düştü üretimi vs si çok diye ...

recep erdoğan ı en son ne zaman çapraz sorgulamaya tabi tutulduğu bir programda gördünüz..
    15 yıl oldu mu? rahat olmuştur..

evet, tv lere çıkıyor ama "soru" sorması yasak adamların önünde .. ve o adamların karşısında "15 yıl once acaba bu ülkede buzdolabı, fırın varmıydı ?" diye abuk bir laf edebiliyor, bu lafı sorgulanmıyor, hatta ertesi gün medyanın büyük kısmında haber bile olmuyor..

işin sırrı burada.. sorgulanmıyor.. başkanlık tartışmalarından kaçıyor, rakiplerinin karşısına çıkamıyor.. mitinglerde uydurma istatistiklerle, mesela "g20 üyesi yaptık sizi" yada "milli geliri 3 kat arttırdık" gibi saçma ve yanlış şeyler, halkı kandırıyor.

elbette bunun etkili olması için şeytanlar yaratılıyor, kötüler.. normal zamanlarda bu kötülere sürekli saldıran bir medya düzeni de var.. ve zamanı geldiğinde halka şeytan oalrak gösterilen kavramlar gayet güzel kullanılarak asıl başarmak istedikleri konu sonuca ulaştırılıyor. mesela referendumda hayırcılar terörist ilan edildi..

sayısız örnek var.. ama değişmeyen tek bir şey var.. çapraz sorgulamadan ısrarla kaçıyor..

iddia ediyorum, ki benden elbette çok daha çeşitli konulara çok daha vakıf insanlar var ülkede, benim karşımda bile fikirlerini savunamaz..

evet. durum bu.. ama kimse konuşturulmuyor.. insanların farkı ve taptıkları adamdaki mantık hatalarını ve hayal dünyasını görmesi engelleniyor.

evet.. durum budur.. 15 yılın özeti budur..

ekonomi kötü mü ?? evet.. yıllardır.. aslında hiç iyi olmadı.. yurtdışından alınan borçlar, ülke varlıklarının satılması ve yeni yüksek vergilerin icat edilmesi..tüm numara buydu ekonomide..

ama artık yolun sonuna gelindi, bardak (borçlanma kapasitesi) doldu..

ama sorsan millete yine "ekonomi süper", "yol yabdılar" ve "almanya bizi kıskanıyor", ve elbette "dış mihraklar"..

ülke 90 küsur yıllık cumhuriyet tarihinde böyle karanlık zamanlar yaşamadı.. ne kadar kötü durumda olduğumuz çok sonraları daha net ortaya çıkacak..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bu karanlık zamanlar için tam da uygun bir parça:

Handel - Sarabande

https://www.youtube.com/watch?v=klPZIGQcrHA
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 955/1252 İlkİlk ... 45585590594595395495595695796510051055 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •