Sayfa 956/1003 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,641 - 7,648 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Arkadaşlar serbest fonlardaki bu inanılmaz getirilerin sırrı nedir bilen var mı? 1 milyonu olan herkes bu fonlara girebiliyor mu?

Dogu da orasi.. merak edenler icin ilgili video yapmistim link birakayim size

https://youtu.be/bT2XVdnsOOc

Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Analistler, Suudi Arabistan'da, petrol sevkiyatı açısından dünyanın en büyük limanlarından "Ras Tanura Limanı" ve Saudi Aramco tesislerine saldırılar düzenlendiği haberinin ardından yükselen petrol fiyatlarının küresel piyasalarda risk algısını artırdığını bildirdi.

Brent petrolün varil fiyatı, 71 dolar seviyelerini gördü
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Getiri olan yerde goturu de olur riski mevcuttur.
    Nitelikli yatirimci olmalisiniz.

Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Arkadaşlar serbest fonlardaki bu inanılmaz getirilerin sırrı nedir bilen var mı? 1 milyonu olan herkes bu fonlara girebiliyor mu?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. Tefaş'ta geçen gün verdiğim kısa yol artık çalışmıyor arkadaşlar, sanırım ondan bahsediyorsunuz dünden beri. Son kısımdaki kodu sildiğinizde, ya da direk sitenin kendi sayfasından girdiğinizde açılıyor. Tarayıcı ayarlarından geçici dosyaları vb. temizlemek gerekiyor sanırım.

Bu arada yeri gelmişken Bankalar ve banka taşıyan MAC ile ilgili eğer vade sıkıntınız yoksa Amerika'daki dönüşüm dikkatinizi çekmiştir. Teknolojileri satıp, endüstirilere, finansa kayıyorlar. Bizim burada da benzerini yapacaklarını düşünüyorum. 2000'lere gideceksek bankalar olmadan kolay değil. Pandemi dönemini en az hasarla atlatan kurumların başında bankalar geliyor, son bir kaç aylık popülerliklerine rağmen, halen dolar bazında 10-15 yıl önceki fiyatlarındalar. O yüzden kısa vadeli olmasa da uzun vadeli düşünen arkadaşlara tavsiye ederim nacizane. Ben yaz aylarından itibaren THY-Pegasus ve Bankacılık hisselerine yada ağırlığı bu sektörler olan fonlara yatırım yapmayı düşünüyorum.

5. Merkez kur: + % 0,61

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Tefaş'ta geçen gün verdiğim kısa yol artık çalışmıyor arkadaşlar, sanırım ondan bahsediyorsunuz dünden beri. Son kısımdaki kodu sildiğinizde, ya da direk sitenin kendi sayfasından girdiğinizde açılıyor. Tarayıcı ayarlarından geçici dosyaları vb. temizlemek gerekiyor sanırım.

Bu arada yeri gelmişken Bankalar ve banka taşıyan MAC ile ilgili eğer vade sıkıntınız yoksa Amerika'daki dönüşüm dikkatinizi çekmiştir. Teknolojileri satıp, endüstirilere, finansa kayıyorlar. Bizim burada da benzerini yapacaklarını düşünüyorum. 2000'lere gideceksek bankalar olmadan kolay değil. Pandemi dönemini en az hasarla atlatan kurumların başında bankalar geliyor, son bir kaç aylık popülerliklerine rağmen, halen dolar bazında 10-15 yıl önceki fiyatlarındalar. O yüzden kısa vadeli olmasa da uzun vadeli düşünen arkadaşlara tavsiye ederim nacizane. Ben yaz aylarından itibaren THY-Pegasus ve Bankacılık hisselerine yada ağırlığı bu sektörler olan fonlara yatırım yapmayı düşünüyorum.
    Ben hisse senedi gibi ''değerini bulma '' anlamında almıyorum hsyfleri açıkçası. Çünkü onlarca farklı finansal menkulden oluşan , hepsinin birleşimi bir fon da, içeriğine güvenden ziyade, kurumsal güvenden ve değerden bahsedilebilir ancak.

Evet, gelecekte hareketli olan tarafta yer almış olabilir. Ancak bu arada neredeysa 2-3 ay endeks altı getiri ile geçti. Benim baktığım iki şey var, ''doğru zamanda doğru hisselerde olmak'' ve bist100'e göre mutlaka ama mutlaka relatif yapabilmek. İkinci söylediğim zaten birincinin sonucu.

Çünkü ben yeryüzünde herhangi bir endeksin uzun vadede enflasyondan fazla getirebileceğini düşünmüyorum. Yani mac ileride yükselecek hisselere yerleşmiş olabilir. Ama para piyasalarında doğru karar, doğru zaman ile birleşmezse çöpe dönüşür.
    Bu arada bu aylarda endeksi geçebilen, yani halihazırda endeksi geçen fonların dediğiniz gibi bir hareket olursa bu sefer de o yana geçmelerine engel bir durum yok.
    Piyasa tahmini yapan değil, piyasa yönünde manevra yapabilen fonlar uzun vadede endeksi geçip, reel getiri yapabileceklerdir ancak.
    Sözgelimi bende de bir miktar halkbank kontratı var , geçen sene içinde aldığım, zararda mıyım , şimdilik hayır, ancak zamansal anlamda zarardayım. Çünkü o vadede bir çok başka alternatif kaçmış, çokça zaman geçmiş ve endekse o periyotta çok daha fazla getirmiş oldu.

Yani özetle, doğru öngörü değil, hızlı manevra, fleksibilite, piyasaya yüksek adaptif kabiliyet ve aktivasyon çok daha anahtar hisse yogun fonlarda.

Çünkü öngörü bir tutar bir tutmaz. Ama piyasa hızına uyum sağlayabilen bir fon her vadede endeksi geçebilir. Geçmişte hep böyleydi bu fon. Hala da başarısız değil. Ancak benim sınırlarıma, rakamsal 'değiştirme'' ölçütlerime ulaştı/ulaşmak üzere.

Selamlar,
    Son düzenleme : hellistheothers; 09-03-2021 saat: 17:58.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Öyleyse dağılabiliriz
    Sayin yuji tablolariniz icin elinize , emeginize saglik. Cok faydasini goruyoruz. Gumus fonlari kismina yzg yanina ilave olarak gum ve gtz ekleyebilir misiniz ? iog da var fakat serbest gumus fonu oldugu icin farkli bir klasmanda degerlendirmek daha dogru olur saniyorum. Tesekkurler , saygilar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    09 Mart Salı günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF -0,51%
    Bist100 +1,23%
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 956/1003 İlkİlk ... 456856906946954955956957958966 ... SonSon

Yer İmleri