Sayfa 97/588 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 4700 madde; 769 - 776 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    50 gelse ne degisir ki ? yine yukseltmeyecekler hatta beklenti gerceklesti diye hemen yine dusurecekler ..bugun borsa 0.90 cıkarken dusmesinden belli zaten yine dusecegi .en az 0.40-0.50 kurus temettu yada %40-50 bedelsiz veya her ikisi olmadan bunda yukselis olması imkansız bana gore.
    Bedelsizin bir anlamı yok.Hareket yapmaz.Temettü 40-50 kuruş değil 20 kuruş olsa yeter...

2. Gecen sene bir temettü verdiler nasıl harcasak bilemedik, verdiğimiz vergi de cabası oldu
    Adam gibi temettü ya da sermaye artimi vs yapılmalı şirketin ederi bu değil, hakettiği yere anca böyle gelir. Yapı olarak beğendiğim bir şirket ama yönetenler hakkını vermiyor ya da veremiyor.

3. Bedelsiz sermaye artışı ile hisse değerlenmez,artış olursa bile bu psikolojiktir.diyelim sizin cebinizde 200TL lik 5 banknot var,siz bu banknotları 50 TL yaparsanız paranız toplamda 1000 TL nin üzerine çıkar mı? Bedelsiz artış budur.Temettüye gelince şirketin şu an öyle 40-50 kuruş temettü dağıtacak nakiti yok 20 kuruş bile zor.

4.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Bedelsiz sermaye artışı ile hisse değerlenmez,artış olursa bile bu psikolojiktir.diyelim sizin cebinizde 200TL lik 5 banknot var,siz bu banknotları 50 TL yaparsanız paranız toplamda 1000 TL nin üzerine çıkar mı? Bedelsiz artış budur.Temettüye gelince şirketin şu an öyle 40-50 kuruş temettü dağıtacak nakiti yok 20 kuruş bile zor.
    İyi de, temettü verdiği zaman, diyelim 20 kuruş temettü verdi, 4.15 se fiyat 3.95 oluyor, toplam portföy değeri artıyor mu ? Hayır. Yine iş psikolojiye dönüyor. O temettü ile hisse miktarı arttırılmak istenirse eğer, dolaylı yoldan portföy değerinden ziyade hisse oranı artmış oluyor. Ancak Egeser beklenti karşılamaktan çok uzak. Temettü tatminkar olmayınca, cep harçlığı oluyor sadece....
    Son düzenleme : Selamsız; 21-02-2018 saat: 14:50.

5. Dün patır patır dökülen hisselerin büyük kısmı kayıplarını geri aldı veya almak üzereler... Egser de toparlanma işareti var mı ? Hayır.

Bu gidişle işin benim için iyi yanı, kelepir fiyatlardan alıyor olmam olacak. Temettü verecek diye de bir beklentim yok. 50 kuruş verse ne olur ? Bu sefer kar beğenilmediği gibi temettü miktarı da beğenilmez ve düşer

6.  Alıntı Originally Posted by Selamsız Yazıyı Oku
    İyi de, temettü verdiği zaman, diyelim 20 kuruş temettü verdi, 4.15 se fiyat 3.95 oluyor, toplam portföy değeri artıyor mu ? Hayır. Yine iş psikolojiye dönüyor. O temettü ile hisse miktarı arttırılmak istenirse eğer, dolaylı yoldan portföy değerinden ziyade hisse oranı artmış oluyor. Ancak Egeser beklenti karşılamaktan çok uzak. Temettü tatminkar olmayınca, cep harçlığı oluyor sadece....
    Tabii ki verilen,verilecek temettü de hissede artışa sebep değildir.Hatta nakit çıkışı olduğu için söylediğiniz gibi temettü miktarı kadar düşüyor.Sadece her yıl düzenli temettü vermesi kimi yatırımcılar için olumlu bir hareket olduğu için senetle ilgili talep artıyor,ama bizimki geçtiğimiz yıllarda o güveni sarstı.
    Normalde bir hissede fiyatın artması hasılat ve karlılıktaki artış,yani büyüme beklentileri.Aslında ege seramikteki büyüme de fena değil ama,inşşat sektöründeki durgunluk söylemleri hasılatta olumsuz beklentiye mi yol açıyor,bilemiyorum.

7. ben soyliyecegimi soyledim en az 0.50 kurus temettu ve en az %40 50 den asagı bedelsiz bu hisseyi kurtarmaz trend asagıya ..buyrun endeks dunku dusununun tamamını geri aldı bu dunden 12 kademe asagıda kaldı yukselmiyor kapanısta eksiye de gecer ..yarın bist %1 dussun direk 3.95 te zaten ..
    Kɑbul edilen bir yɑnlışlık, kɑzɑnılmış bir zɑferdir

8. Dünkü düşüşe gelen tepki alımlarıyla günlükçüler iyi bir gün geçirdiler, bu saatten sonra satışa geçmeleri sürpriz olmaz. Bu durumda , tepkisiz Egeser olağan düşüşüne devam edecek görünüyor.

Sayfa 97/588 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •