Onemli Gunler Banner
Sayfa 974/1003 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,785 - 7,792 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Aktif yönetilen fonların hepsinin zamanı geliyor. Temel beklentilere göre hisse seçtikleri için beklentilerine göre fiyat artış zamanlamaları farklı oluyor ve sanki onu alsak daha iyiydi, bunu alsak daha iyiydi diyip duruyoruz. Bir dönem tkf çok iyiydi, nnf çok iyiydi, şimdi oph görünüyor ama dediğim gibi bunun da duraklama ve düşüş döngüsü gelip diğer fonların gerisinde kaldığı zamanda nnf iyiymiş, tkf iyiymiş deriz. O nedenle her fon türünde 3-4 çeşit bulundurmak ve özellikle hsyf işine uzun vadeli bakmak lazım.Dönemsel olarak hangisinin daha iyi gideceğini bilemeyiz ama uzun vadede getirileri birbirine yakın oluyor.
    Pit fonların aktif yönetildiğini hangi kriterlere göre anlıyorsunuz? Performansa göre mi? Piyasa düşmesine rağmen fonun çok daha az zarar ta da artı kapatması mı? Bunlara göre mi karar veriyorsunuz? Merak ettim. Çünkü bu aktifyönetilme işi çok konuşuluyor. Örneğin benim de banka fonlarının iyi yönetilmedikleri yönünde takıntım var ve uzak duruyorum. Bol kazançlar Ara sıra borsa endeks yorumlarını da bekliyoruz.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Pit fonların aktif yönetildiğini hangi kriterlere göre anlıyorsunuz? Performansa göre mi? Piyasa düşmesine rağmen fonun çok daha az zarar ta da artı kapatması mı? Bunlara göre mi karar veriyorsunuz? Merak ettim. Çünkü bu aktifyönetilme işi çok konuşuluyor. Örneğin benim de banka fonlarının iyi yönetilmedikleri yönünde takıntım var ve uzak duruyorum. Bol kazançlar Ara sıra borsa endeks yorumlarını da bekliyoruz.
    Ben fonları tefastan geçmiş portföy dağılımlarına bakarak anlamaya çalışıyorum, hisse, türev, tahvil, öst, yabancı hisse vb lerin dağılım değişikliklerine bakıyorum. Aktif yönetildiğini düşündüğüm fonların aylık portföy dağılım raporlarına da bakarım her ay ayrıca.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    https://tefasanaliz.com/Home/Privacy

Şu güzelim siteyi de yok etmişler. tefastan 50 kat daha kullanışlıydı. Tek amacı tefastaki bilgileri daha derli toplu ve işlevsel şekilde sunmak olan siteden ne istersiniz ki? Asla yapıcı olmayın asla tefası iyileştirmeyin, alternatif üretenleri de derhal yok edin.
    Yazık gerçekten. Muhtemelen tefas'in veri cekmeyi zorlastirmasinin sebebi de bu.

Kendileri kaybeder. Bu kadar yatırımcı düşmanı bir kurum oluşum piyasa dünyanın baska yerine var mıdır.

Nerede çokluk orada sıkıntı.

4. Bazı hisse senedi ağırlıklı fonların portföy dağımı raporunda hangi hisseyi hangi tarihte alıp/ sattığı bilgisi bile varken ,bazılarında ise portföylerinde hangi hisselerin olduğuna dair bilgi bile yok
    Bu işlerin bir kuralı falan yok mu da kafalarına göre takılıyorlar .?

5.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Bazı hisse senedi ağırlıklı fonların portföy dağımı raporunda hangi hisseyi hangi tarihte alıp/ sattığı bilgisi bile varken ,bazılarında ise portföylerinde hangi hisselerin olduğuna dair bilgi bile yok
    Bu işlerin bir kuralı falan yok mu da kafalarına göre takılıyorlar .?
    Bu konuda bir kural olmaması çok güzel bence. sonuçta istatistiskler ortada. Beğenirsen alırsın beğenmezsen almazsın. NNF portföy açıklamazken daha başarılıydı mesela sonra eski havası kalmadı. OPH de hiç açıklamıyor ve en başarılı fon konumunda. Açıklamamaları daha da iyi bence.

gbc %2,17 yapmış nasıl oldu anlamadım devamı gelir inşallah

7.  Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku
    gbc %2,17 yapmış nasıl oldu anlamadım devamı gelir inşallah
    fona u zun vade bakin
    yarin -1.4 getirse bu 2.17 silinip gider!
    Canlar gider heyyyy

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    fona u zun vade bakin
    yarin -1.4 getirse bu 2.17 silinip gider!
    fona uzun vade bakarım zaten..ben gbc de zararda olduğum için bu getiriye sevindim

Sayfa 974/1003 İlkİlk ... 474874924964972973974975976984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •