Sayfa 977/992 İlkİlk ... 477877927967975976977978979987 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,809 - 7,816 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. hayırdır bugün düşmüşüz

bir sıkıntımı oldu
    TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

2.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Sıfırda haklısınız ama ikinci el de balon olduğu aşikar..
    Ben bundan şunu anlıyorum, ki bakanda söyledi. Eskisi gibi kolay ulaşamayacağız artık yeni model araçlara. Hem alım gücümüz düştü hem de ithalat vergileri.. bu almanya yı da etkiler, italya yı da,
    Yeni modellere artık eskiye göre çok daha zor ulaşacağımız kısmına kesinlikle katılıyorum. TR özelinde döviz yüzünden zaten alım gücümüz düştü. Bu corona meselesi tüm dünyada tüketimi düşürecek insanları tasarrufa yöneltecek diye düşünüyorum. Bu da global anlamda yeni araç satışlarını ve dolayısıyla üretimi kısıtlayabilir. Satışlar azalır üretim bantları daha az üretim yaparsa verimlilik düşecek maliyetler artacak. Ayrıca firmalar karlarını bırakmak istemeyecekleri için fiyat yükseltip daha az araçtan aynı karı elde etmeye çalışacaklar. Bizim alım gücünü de hesaba katarsak işimiz zor görünüyor.

Ben çocukken doğan şahin gibi arabalar ile oturduğumuz evlerin fiyatları aynıydı. 3 5 yıl içinde aynı duruma gelirsek benim için sürpriz olmaz.

3. Tencere fiyatlarına göre yerli arabalar ucuz sayılır. Çamaşır makinası fiyatına satılıyor.

Memlekette arsalar çok pahalı, oraya güzel bir vergi gelecek diye tahmin ediyorum. Her yer büyükşehir yapıldı köylere haber bültenlerinde mahalle deniyor artık, köye kaçmak da kurtarmayacak gibi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by mlkcmr45 Yazıyı Oku
    117.600 de 1100 satış var yine geçirmem diyor palacan.... ytd
    Aldımı ? Şildimi emiri ?
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

5.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Aldımı ? Şildimi emiri ?

sildi galiba....

6.  Alıntı Originally Posted by mlkcmr45 Yazıyı Oku
    sildi galiba....
    ondan önce 450 ye 1400 adet yazmıştı. yazıp siliyorlar. alış yok.

7. Tarafsız bir şekilde bakıldığında genelde herkes düşüş bekliyor ama pala yedirmiyor... şuan artıya geçiyor ve çoğunluk şaşkınlıkla izliyor.. neyse bizde artık düşmez denilen zamanda şort açarız... palaya yaramadı bu ramazan ayı

Alıntı Originally Posted by Berk Dogan Yazıyı Oku
    Bende Volvo xc90 D5 Suv var 5 yıl oldu alalı. az evvel sahibinden com.a girdim fiyatı nedir diye. inanılmaz yükselmiş. şaşırdım kaldım.
    dostum senden ricam

aracını aldığın tarihteki dolar kuruna ve şimdiki dolar kuruna bak

aradaki fark şimdiki fiyatına denk gelmiyor ise az çok şişik olup olmadığı anlaşılabilir kanaatindeyim.

not: bakarsan farkı da buraya yazarsan sevinirim.

şöyle yani:

2005 yılı
    araç fiyatı 50 bin tl dolar 3 tl

2020 araç fiyatı 150 bin tl dolar fiyatı 7 tl gibi

saygılar

Sayfa 977/992 İlkİlk ... 477877927967975976977978979987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz