Sayfa 979/1002 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    NNF de pay azalttım. MAC ve TKF aldim. nNF satmanın sebebi hedef portfoyun banka ve havacılık sektörü hakkındaki dusunceleri

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen ben de tamamen boşalttım. Daha akılcı yönetildiğini tahmin ettiğim mac ve tkf düşünüyorum bir düzeltme bekliyorum. Beyefendi asla banka almazmış.

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sadece ekonomide değil, diğer konularda da paradigma değişmiş gibi bir hava var, ilgilileri ikna etmek için de çeşitli hamleler geliyor ve gelmeye devam edecek gibi. Belki de bir şeyler denediler ve yenileceklerini, istedikleri gibi gitmeyeceğini gördükleri için şimdilik dümen kırmaya karar verdiler. Ama diğer taraftan da eski sarmala doğru tekrar gitmekten başka da çare yok gibi, cari açık, döviz talebi, yükselen kur, artan enflasyon, arttırılmak zorunda kalınan faizler. Bir nevi kısır döngü. Acı ilacı içmeye çalışanlar, boğazlarından geçmeden vazgeçmek zorunda kalıyor.

https://t24.com.tr/haber/yargi-refor...onderin,914597

3. Bir fon yönetimi , banka almaz, havacılık almaz, benim şahsen itirazım yok. Ne alırsa alsın, ortalama getirileri geçtiği sürece.
    Ama ondan sonra 'endeksin günlük getirisini yok bankacılık endeksinden arındırdım', 'havayolu endeksinden arındırdım'' vs. diyemez.
    Orada ortalama değer olan bist100 endeksi var.
    Endeks 0.50% yaparken 1.50 % yaptıklarında ''bankacılık eksi -3% yapmıştı, ondan arındırınca zaten endeks 1.50 yapmış pek de bir şey kazanmamışız'' demiyorlardı. Bankacılık endeksi uçarken arındırıyorsun da , göçerken niye arındırmıyordun o zaman ?
    Kazanın öldüğüne inan, ama doğurduğuna inanma hikayesi gibi Nasreddin Hoca'nın
    Bu tür kelime oyunları oldukça itici.
    Şu yatırım fonlarının sosyal medya, twitır mwitır işleri bitse nasıl sevineceğim.
    Hayat böyle kolay ondan bundan arındırılabilseydi keşke. Benden de 22 yılı arındırırsan 20 yaşında delikanlıyım.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Mb dolar kuru ortalama -2.05 ekside gibi.dolar bazlı fonların çoğu yine eksi yazacak

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    NNF de pay azalttım. MAC ve TKF aldim. nNF satmanın sebebi hedef portfoyun banka ve havacılık sektörü hakkındaki dusunceleri

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Fon yönetimleri konjonktürel, sektörel, ulusal, uluslararası siyasi akım ve trendleri yakından takip etmeli ve canlı olan piyasa organizmasında ki değişimleri tespit edebilmeli. Ayrıca şunu almam bunu satmam gibisinden tuhaf kalıplarla kendisini kısıtlamamalı. Sabit fikrin para yönetiminde yeri yok, hele hele yapılan işin dinamikliği yüksek ise hiç yeri yok. Birilerinin bu arkadaşlara piyasa nediri öğretmesi lazım, belli ki halen öğrenemedikleri çok şey var!
    Cahillik mutluluktur!

6. Uzun bi aradan sonra xtumy xu100 getirisinin önünde.yan tahtalara alış başladı.devamı gelecek mi bakalım

7. Almam değil alamam olmalıydı.

Banka bilançosu bile okumak ayrı bir birikim ister.

Üstüne spek kağıtlara da benzemiyorlar. Oyle bir kac milyonla tavana kaldırılamıyor.

Bazı fonların küçülmesi onlar adına daha iyi olabilir.

Alıntı Originally Posted by aliserpil2005 Yazıyı Oku
    Mb dolar kuru ortalama -2.05 ekside gibi.dolar bazlı fonların çoğu yine eksi yazacak
    gbc arttırmıştım bugün ucuzdan verecekler yine
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 979/1002 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •