Sayfa 981/1013 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. YAŞIM 57. İDDİA EDİYORUM ÖLMEDEN ÖNCE KRİZİNİ GÖRMEK BANA NASİP OLACAK YELLEN TEYZE.

https://realinvestmentadvice.com/yes...ancial-crisis/

2. KATARDAKİ TÜRK ASKERİ KALIYOR.

El Tani, Arap ülkelerinin isteği üzerine Katar'daki Türk askeri üssünün ya da El Cezire televizyonunun

kapatılmasının söz konusu olmadığını belirtti. Katarlı bakan, bu üssün, iki egemen devlet arasında

varılan bir savunma anlaşmasının parçası olduğunu söyledi.

3. HÜKÜMETİMİZ ALDIĞI KARALAR İLE EKONOMİYİ DÜZELTMEYE ÇALIŞIYOR.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...d=1#post590834
    hissenet haftalık hisse yarışmamıza alalım tahminlerinizi.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. ALTINCILARI ÜZECEK BİR ÖNGÖRÜ: 2018 E KADAT 700 DOLARI GÖRECEK.

https://economyandmarkets.com/exclus...2018/?z=675482

Suud Mısır vb. dörtlünün Katar'a verdiği süre yarın doluyor..Dörtlü bu yaptırımlara uyulmazsa başka yaptırımlarında geleceğini bildirmişlerdi..Katar ise zaten Türk üssünün ve El Cezire yayının kaldırılmayacağını açıkladı..

Muhtemelen ilk yaptırımlar ekonomik düzeyde olacak..İlerleyen günlerde Katar riyalindeki peg'in kırılması önemli olabilir..Bizde ise Pazartesi Salı doların seyrini izlemek gerekecek..

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Suud Mısır vb. dörtlünün Katar'a verdiği süre yarın doluyor..Dörtlü bu yaptırımlara uyulmazsa başka yaptırımlarında geleceğini bildirmişlerdi..Katar ise zaten Türk üssünün ve El Cezire yayının kaldırılmayacağını açıkladı..

Muhtemelen ilk yaptırımlar ekonomik düzeyde olacak..İlerleyen günlerde Katar riyalindeki peg'in kırılması önemli olabilir..Bizde ise Pazartesi Salı doların seyrini izlemek gerekecek..
    Türkiye tek ciddi destek veren ülke konumundadır. Türkiye'nin ihraç edebileceği en önemli ürün askeri gücüdür. Türkiye'yi askeri güç olarak bölgede durdurabilecek hiçbir güç yoktur. Türkiye'nin en büyük korkusu USD dır. Türk askeri gücünü, USD ı yükselterek milim kıpırdatmayabilirsiniz. Bu durumda KATAR'da USD varken Türkiye'de askeri güç.. Bileşik kaplar kanunu gibi.. Dengelenir ise Türkiye-Katar işbirliği çok önemli.. Yiyecek, su ve diğer günlük kullanım malzemeleri asla önemli değildir. Atatürk Barajından buz gibi Doğu Anadolunun suyunu ısıtmadan su borusunu bile 1 ayda DOHA ya döşeyebilecek inşaat bilgimiz mevcut ... Yeter ki bizim ekonomimize USD girsin. Sıcak sıcak... Biz onları meyva, buğday, arpa, tuvalet kağıdı, dondurma, su, süt, peynire boğmaya hazırız... Pınar Süt Urfa fabrikası Katar'ı besler o denli.. Yeter ki ödeme USD cinsinden olsun.. Bu öyle büyük bir meblağ da değil... Katar için okyanusda damla gibi bir rakam olan 10,000,000,000 USD Türkiye'de USD ı 3,40 TL lere taşır ve Türkiye çoşar...

Hal bu iken; Türkiye-Katar İşbirliğini oldukça önemsiyorum.. Aksi halde durum felaket olur... İşbirliği bozulmaz ise ne Suudiler ne ABD liler bişey yapamaz.. Dediğim gibi Türkiye'nin tek korkusu USD dır.. 3 ay da bir 10 milyar USD Doha yönetimi gönderirse KATAR a istedikleri yaptırımı uygulayabilirler.. Vız gelir Tırıs gider... Yemin ederim KATAR hissetmez bile...

Ama unutmayın aksi ihtimal her zaman var. KATAR nanik atma durumu... Sonuçta Arap bunlar ben güvenmem ve sevmem...

O vakit Türkiye çalkalanır....

8. Sn.sermo ben yazarken yollamışsınız.. İnanın çok güldüm... Yaşım 43... Sizi oldukça iyi anlıyorum.... İçinde bulunduğumuz durum anca bu şekilde anlatılabilirdi... Tebrikler.....

Sayfa 981/1013 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •