Onemli Gunler Banner
Sayfa 982/1013 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Eninde sonunda suudi arabistan bölünecek. katarı ilhak ederek yada etmeden. Bunu ben demiyorum şeytanın arka bacağı rice diyor.
    Söyledikleri teker teker oluyor. Bir de Pentagonun ilginç bir arizona tatbikatı vardı o sıralar. İsmi verilmeyen hayali bir ülkeye düzenleniyordu. Belki hatırlayanlar vardır. Onu arşivde bulamadığım için yazmıyorum.
    Büyük orta doğu projesi diye algıları yönetmeye devam ettiler bir süre. Aslında esas proje Büyük israil projesi. Adım adım gidiyoruz. Hidrokarbon yakıtlar tükenene kadar, beyaz adam paylaşmadığı yeni nesil teknolojisi ile tamamen güvenlikli, robotlarca korunan site devletleri inşa edene kadar. maverün nehirin suları kontol altına alınıp, su ve dönüşebilir enerjinin beraber olduğu vadedilmiş topraklar kurtalıncaya kadar Müslüman coğrafyasının yaşanılabilir olması zor.
    Kızıl kimerler bile barış derken, muz cumhuriyetlerinde bile terörist gruplar silahlarını teslim ederken, dünyanın uygarlık beşiği coğrafyasında, endüstri ve sanayi devrimini gerçekleştirmiş insanca yaşama endeksinin en üst seviyede olduğu avrupanın dibinde
    kan dökmeye devam. Kime yarayacağı belli bir düşmanlık için her şey hazır.
    Bu riskler oldukça Türkiye için önümüzdeki zamanın çok çetin geçeceği aşikar.
    Bu noktada önce dolar sonra sarışın yatırım anlamında unutulmaması gereken enstrümanlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=PbpkCq9RqGo

2. Yahu bizim yönetim şimarık hemde aşırı derecede şimarık ve bu şimarıklığını maaşlı trolleriyle deli gibi destekliyorlar.
    1 yıl öncesine bakalım
    1: dönemin başbakanı rus uçağını ben emir verdim ben vurdurdum dedi.
    2 : uzun çıktı uçağı biz vurduk dedi
    3 : Peşi sıra binlerce troll çıktı amannnn rus turistler gelmesin bize başka turistmi yok dedi ve evet başka turistin yok olduğunu anladı, aynı troller çıktı ruslar domates vb. gıda ürününü almasın alacak yermi yok kimse almazsa biz yeriz dedi başka yerin olmadığını ve yiyemediğini anladı.
    5 : aynı troller çıktı rusyayı savunanlara rus dölü yok vatan haini dedi sonra aynı troller en büyük dostumuz rusya dedi.
    Sonuç : uçağın düşürülmesinin 1 yıllık maliyeti bize 15 milyar dolar civarı ve hala domatesi satmak için adamların kapısında bekleyen bürokratlar,siyasiler, putinin kucağından inmeyenler hop hop hoplayanlar , özürler, biz yapmadık putin ağbeyyy feto yaptı abeeeyyy, pohunu yiyem ağabeyy , 3 yıllık esed oldu esat başkan , rus uçağını vuran pilotlarda arada hapiste vs.vs.

Şimdiye gelelim ne dedi suudlar kardeşim katara destek verene ekonomik ambargo.
    İrana koysan ne koymasan ne, petrol çok afedersin para bok adamlarda
    Rusya akıllı,başındaki adamın kafa çalışıyor direkt çekti kendini kenara, birader aranızda çözün, bana ne dedi, kim kaldı tabiki dolara aç TR.
    Tr ye araplar ambargoyu koyar troller çıkar biz onlara değil onlar bize muhtaç 2 yıl hacca gitmesek arap ekonomisi batar der şimdi, yetmez araplar düşman ilan edilir bize başka pazarmı yok denir , arap turistler tr ye gelmez , suudlar yatırımı keser amannnn biz değil onlar düşünsün denir.
    1 yıl sonra gene 15-20 milyar dolar zarar edilir ve katar iliğini kemiğini bitiren uzuna yeter birader , bokunu çıkardınız, dediği noktada
    Suud kralının kucağına oturulur ağabeyy biz yapmadık feto yaptı ağbeyyyyyyy, pohunu yiyem ağabeyyyyyy, bizden az şundan az bundan al ağbeyyyyyyy vs.vs.vs.
    Bizim yönetimin en büyük hatası yaptığı hatalardan ders çıkarmamak hemde hiçbir şekilde ders çıkarmıyorlar bu kadar basit ve sonuçta hep halk cezayı çekiyor ama halkta ne hikmetse bu bademlere sülük gibi yapışıyor yorumlama,analiz,sorgulama araki bulasın.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Ben de gecen izinde geldigimde 4 gece kaldigim otelde minibar daki 4 adet 1A ve 2 colayi almistim, Izne gelince icicem hehe..

otellerde bornoz / terlik civarinda kart olur eger satin almak isterseniz 75 lira vb.. (almayin anlaminda)
    alla alla ilginc

o kadar otelde kaldim abd de hersey parali burada hic bedava bir sey gormedim

buzdolabini aciyorsun elini attigin anda elektronik sistem para yaziyor kredi kartina geciriyor

Turkiye bedava arkadas

Yaw suudi, qatar i isgal eder diyosunuz da sinir a askeri yiginak yapti mi acaba suudi...

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bunu bilebilmek mümkün değil..mesela basitçe, oldu ya ABD'nin yardımı ile Suud 5 günde Katar'ı işgal etti diyelim..Çünki Katar cımıcık bir ülke..bağırtılar çığırtılar, petrol fiyatları felan..15 gün sonra ortalık süt...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

son yıllarda osmanlıcılık oynayan kabiliyetsiz kişilerin başımıza açtığı belalarla uğraşıyoruz.
    mesela adamlar 100 yıl once (evet yanlış duymadınız, tüm anadolu işgal altındayken!) osmanlının dunyada bir numaralı devlet olduğunu filan düşünüyorlar, kafa bu maalesef. bunları düşünerek dış politika yapıyorlar, ama askeri güç ve bileşenleri hakkında (ekonomi, bilim, silah teknolojisi) hiç fikirleri yok. katar mevzusunda eli güçlü olan abd. bunların konuşmasına bakmayın, hatırlayın terörist bir örgütün elinden türbe kaçırdılar, toprağımızı savunamadılar. ayrıca katarın içinde bile abd üssü var, yarın öbür gün tüm araplar anlaşır ve abd ye biat eder, bunların yanlış politikarı nedeniyle olan yine bize olur. ayrıca, katar mevzusunda eğer pis ekonomik ilişkiler varsa bunlarında birbir açığa çıkmasını istiyorum, bu katar aşkının arka planında neler var anlaşılır bu sayede.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Ama unutmayın aksi ihtimal her zaman var. KATAR nanik atma durumu... Sonuçta Arap bunlar ben güvenmem ve sevmem...
    Eminmisiniz..

Araplara bende güvenmemde, kim kime nanik atar orası belli olmaz artık..

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yaw suudi, qatar i isgal eder diyosunuz da sinir a askeri yiginak yapti mi acaba suudi...
    ''Mesela, oldu ya'' demişiz..neyse masada böyle bir konu var..yarın olacak diye bir şey yok tabiki..

ultra HD denen bi icat var- millet yemeyecinden cok tabagina koy artik birakir
    ben tabagima aldigim herseyi yerim, yemeyecegimi de almam
    biz de terbiye boyle ..............

1980 oncesi kusak tabe.......... yokluk gorduk, elektrik kesintisi, ankara hava kirligi nedeni ile tatil olan okullari da..

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    alla alla ilginc
    o kadar otelde kaldim abd de hersey parali burada hic bedava bir sey gormedim
    buzdolabini aciyorsun elini attigin anda elektronik sistem para yaziyor kredi kartina geciriyor
    Turkiye bedava arkadas
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 982/1013 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •