Sayfa 99/997 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Vatansever olmanıza gerçekten çok sevindim ama devleti yönetenler oğlunu hakkariye gönderdi diye bu ülkedeki ekonomik sıkıntılar çözülmez. Bunlar bence duygusal tepkiler.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Olası bir devalüasyonda yada sermaye kontrolü şu şekilde olur. Sonuçta karşısınızdaki muhattap bir devlet. Devlet direkt mudii yi dolandıramaz aksi halde uluslararası hukukta devlet olmaz.. Şöyle ki; sizin 250,000 USD ınız var benim 800,000 TL var diyelim... Bir sabah uyandık devalüasyon olmuş 1 USD=7 TL den işlem görüyor.. Devlet MB sının kontrolü kaybettiğini anlar anlamaz sermaye kontrolü yapabilir ki; bunu 6 ay önce Yunanistan yaptı. Hakkıdır da.. Yapar da.. Yunan Bankalarından günde ATM den en fazla 150 euro çekilmesine izin vardı.

Ancak burada gene olan TL ciye olur. Devlet deval sonucu taksit taksitte olsa Sn.Powerpc ye hesapta yazan paranın miktarını USD olarak bana da taksit taksit hesapta yazan paranın miktarını TL olarak öder...

Hukuk karşısında devlet haklıdır. İlk aşamada ödeme yapamaz ama sonra ödemeyi yaptım diyip kenara çıkabilir. Mesela KEY leri devlet durdu durdu durdu ama sonunda ödedi..

Ödedi ama neyi ödedi? Ana parayı ödedi.. Yani 10 yıl önce KEY e ben 10,000 TL yatırmışım 10 yıl sonra devlet bana bunu 10*1000 TL şeklinde ödedi.. Ödedi mi matematiksel olarak ödedi..

O sebeple olası bir deval sonucu sermaye çıkışlarında kontrol yaşanırsa; dediğim gibi devletlerin bekaası için yasal bir haktır; olan TL mevduatçısına olur.. Yabancı para ve gayrimenkul emtia kendini kurtarır..

Mehtap hanım bakış açınız o denli yanlı ve yanlış ki.. Neden USD'ı yasaklarım demek yerine bireylerin neden USD almak niyetinde olduklarını düşünüp ona göre önlem ve çözüm alsanız. Aynı insanlar 2008 krizinde 2009 da 2010 da 2011 de 2012 de takır takır USD satıp TL alırken; şu an neden TL satıp USD alıyorlar... Hiç düşündünüz mü? Hep milletin mi bu ülkeyi yaşatmak için görevleri var. Onca şaşalı saraylarda oturup, şaşalı araçlara binip, şaşalı maaşlar ile geçinen insanların bu ülkeyi yaşatmak için hiç ödev ve sorumlukları yok. Siz işinizi iyi yapmıyormusunuz? Ben yapmıyormuyum? Peki; onlar neden yapmıyor?

Bakın Mehtap hanım; benim bir oğlum var. Adı YİĞİT.. 12 yaşında... Allah izin verse bu ülkeye başbakan yada Cumhurbaşkanı olsam TV lere çıkıp ilk demecim ne olur du bilirmisiniz?

"Ey yüce Türk Milleti; Vakti zamanı gelince, oğlum Yiğit Hakkari Dağ Komando Tugayı'nda 24 ay Er olarak özel görev kuvvet komutanlığında askerlik yaparak vatan görevini yerine getirecektir" derim...

Böyle bir lider oldu mu? Taşın altına hep millet değil sayın siyasilerde soktu mu? O vakit ne USD ı ne Mevduatı ne FAİZ i ne de Sermayeyi yasaklamaya ihtiyaç duymazsınız...

Tıkır tıkır USD lar satılır, TL ler alınır, Faizler iner millet huzura kavuşur...

O sebeple sürekli halkın fedakarlık yapmasını; yine halkın yada milletin, toplumun özgürlüğüne yönelik yasakçı zihniyetinizi şiddetle eleştiriyorum..

Allah aşkına düşünün bugün Nevada da yaşayan bir ABD li neden TL alma ihtiyacı hissetmez?

Gülüyorsunuz değil mi?

Not; 30 Ağustos Zafer Bayramını Büyük Taarruzu Başkomutan ATATÜRK'ü Yüreğinde Hissedenlerin Bayramını Kutlarım...

2.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    İthaline izin vereceğin mal ve hizmetleri güzel ayarlarsan gayet güzel uygulanabilir bence.
    Gereksiz lüks tüketim mallarını sadece zengin kesim de almıyor.
    Özenti bir toplum olduğumuz için her kesim gereksiz ve pahalı ürünleri almaya çalışıyor.
    Örnek son model cep telefonları.
    Bu ülkenin sadece cep telefonundan oluşan cari açık rakamına baksanız dudağınız uçuklar.
    Ben yönetici olsam buna asla ama asla izin vermezdim.
    Teknolojide geri kalmaktan dem vuranlar olacaktır bu sözümün üstüne ama alakası yok.
    Telefonun bu ülkede nasıl kullanıldığı ortada.
    O noktada dünya ticaret örgütü devreye giriyor. Ve diyor ki, ithal ürünlere koyduğun vergi kadar vergiyi yurt içindeki ürünlere de aynen uygulamalısın. Bunu yapmaz isen dünya ticaret örgütü kuralları gereği ithalatını engellediğin mallara koyulan vergilerin misliyle belirlenen oranlarda Türkiye'nin ihraç kalemlerine vergi uygulanmaya başlıyor.
    Dünya ticaret örgütüne üye olmayan ülkelere tabii ki bu vergiler geçerli olmuyor. Ancak sanıyorum dünya ticaret örgütüne üye olmayan 8-9 ülke var, bir tanesi Kuzey Kore, diğerlerini de google dan buldum:

Algeria. ...
    Sudan. ...
    Belarus. ...
    Serbia. ...
    Turkmenistan. ...
    Azerbaijan. ...
    Bosna Hersek.

Eğer bu ülkelere yapılacak ihracat ile bir kalkınma başarılabilirse (ki bu ülkeler ithalat için DTO'dan çok daha ağır vergiler uyguluyor) model başarılı olur. Onun dışında dünya ticaret örgütü kuralları geçerlidir. Dünya'da sadece biz varmış gibi davranamayız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. ABD Türk tekstiline hangi kapsamda kota koyuyorsa ben de Samsung'a Iphone'a o kapsamda koyarım.
    Vergi konusuna hakim değilim ama mutlaka bir yolu vardır bu işlerin.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    O noktada dünya ticaret örgütü devreye giriyor. Ve diyor ki, ithal ürünlere koyduğun vergi kadar vergiyi yurt içindeki ürünlere de aynen uygulamalısın. Bunu yapmaz isen dünya ticaret örgütü kuralları gereği ithalatını engellediğin mallara koyulan vergilerin misliyle belirlenen oranlarda Türkiye'nin ihraç kalemlerine vergi uygulanmaya başlıyor.
    Dünya ticaret örgütüne üye olmayan ülkelere tabii ki bu vergiler geçerli olmuyor. Ancak sanıyorum dünya ticaret örgütüne üye olmayan 8-9 ülke var, bir tanesi Kuzey Kore, diğerlerini de google dan buldum:

Algeria. ...
    Sudan. ...
    Belarus. ...
    Serbia. ...
    Turkmenistan. ...
    Azerbaijan. ...
    Bosna Hersek.

Eğer bu ülkelere yapılacak ihracat ile bir kalkınma başarılabilirse (ki bu ülkeler ithalat için DTO'dan çok daha ağır vergiler uyguluyor) model başarılı olur. Onun dışında dünya ticaret örgütü kuralları geçerlidir. Dünya'da sadece biz varmış gibi davranamayız.

4. abla ya ne olacak bu dolar. 3.10 olur mu?

5. Yine defans , yine defans ...

Ona yasak , buna yasak ...

Ne zaman ofans ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    ABD Türk tekstiline hangi kapsamda kota koyuyorsa ben de Samsung'a Iphone'a o kapsamda koyarım.
    Vergi konusuna hakim değilim ama mutlaka bir yolu vardır bu işlerin.
    Tüm kotalar ve vergiler dünya ticaret örgütünün belirlediği oran aralıklarında olabiliyor. Örneğin DTÖ çelik için %0 ila %40 bir oran belirlemişse Türkiye bu oran aralığından seçimini yapabiliyor. Ama ben %50 vergi koyarım dediği zaman mütekabiliyet ilkesine göre tüm DTÖ üyeleri Türkiye'nin ihracatına ek vergi (ceza) koyuyor. Bu tekstil için de geçerli ABD'nin koyduğu vergi DTÖ'nun tekstil için öngördüğü oran aralıklarının dışına çıkamaz.
    DTÖ teknolojik ürünlerin ticaretini önemsiyor ve bu tür ürünlerin düşük vergilendirilmesi için çeşitli kurallar koyuyor. Bu 170'in üzerinde DTO üyesi tarafından stratejik olarak planlandığı için buna karşı duramazsınız.
    Yani DTÖ katma değerli ve yüksek teknoloji ürünlere pozitif ayrımcılık yapıyor.
    Yani ben düşük teknolojili iş gücü piyasam ile gelişme sağlamadan dünyaya tekstil ürünleri, demir çelik, çimento, meyva suyu gibi düşük teknoloji ürünler satmak istiyorum derseniz daha yüksek gümrük vergileri ile karşılaşabiliyorsunuz.
    Türkiye dünya ekonomik büyüklüğünün kabaca %1'ini oluşturuyor , o nedenle büyük kütlenin kurallarına karşı koymak inat etmek bize bir şey kazandırmaz. Aksine çok ciddi kayıplara yol açabilir. Ayrıca sistem zaten kendini geliştireni ve üretim çıktısını iyileştireni ödüllendiriyor, buna karşı koymaya çalışmak neden, doğanın kurallarına da aykırı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Power abi takılma boşver bizde dolarlari abd de harcarız bak amazon com .ülkemize geldi .acaba dolarla mi satacak tl ile mi ..

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dostum ben zaten 10 gün sonra ABD ye gidiyorum,orada usd lerimi harcayacağım.ben west coast plajlarında günümü gün ederken bunlar burada debelenip dursun,hayatında ipsalanın ötesine geçemeyenler atıp tutuyor ya ben ona gülüyorum. bellide olmaz ABD den hemen gelmeyebilirimde.

8.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Zaten sorun da burada. Nevadadaki amerikali tl ya da ruble almiyor ama hakkarideki adam dolar alip istifliyor. Hatta afrikada yasayan dunya haritasinda amerikanin yerini bilmeyen adam bile dolar aliyor. Bu asiri guven sonucu olusan sismis deger de dolarin global fiyatini olusturuyor. Amerika da bu temelsiz guveni suistimal ederek havadan dolar yaratiyor. Yani cizgi filmlerdeki gibi havada yuruyorsunuz ama haberiniz yok. Durup asagi bakinca ayaklarinizin altinin bos oldugunu goreceksiniz, dolar devalue edildigi zaman.
    Amerikada onumuzdeki 1-2 yil icinde askerin yonetime mudahale ederek kontrolu ele gecirmeyecegini garanti edebilir misiniz mesela?
    ABD'de askeride başkanıda siyasetide ABD derin devleti hatta daha açık ifade dersek dünyayı kontrol eden karanlık güç kontrol eder.Burada maalesef ABD hakkında bilgi çok az,gerçekler bilinmiyor. lütfen paran varsa ABD de bir süre kalıp sistemi incele. AB japonya,g.kore ülkelerinide ABD doğrudan kontrol eder. zaten bu gücün kontrol ettiği ülkeler dünya ticaretinin %65'ini oluşturur. Bizim gibi ülkelerde ABD'nin dolaylı sömürgesidir.geriye çin ve rusya kalıyor,işte onların durumu karışık,kafa yoracaksınız onlara yorun.

Sayfa 99/997 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •