Onemli Gunler Banner
Sayfa 990/1013 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 7,913 - 7,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Sigaraya yapılacak zam ertelendi . 2018 başı sigara ve daha başka zamlar duble demektir. 2018 ilk altı ayı sakin geçerse ekonomide, Türkiye algısı deyişe bilir ekonomide. Bizim ülkede eylül 15 dedimi yıl sonu başlar, neler olacak görelim .
    Aslında sigara ve alkolü enflasyon sepetinden çıkardık deseler ben daha samimi bulurdum ve bir bakıma anlayabilrdim. Ama sepete koyup ürün zamlarıyla spekülatif olarak oynamak dürüst değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aslında sigara ve alkolü enflasyon sepetinden çıkardık deseler ben daha samimi bulurdum ve bir bakıma anlayabilrdim. Ama sepete koyup ürün zamlarıyla spekülatif olarak oynamak dürüst değil.
    15 yıldır sigara içip bırakan biri olarak. Defalarca sigara bırakma girişimim başarısız oldu sigara bırakma yöntemi şudur; 2 ay boyunca sarma sigara için paket sigaralarda anladığım kadarı ile nikotin daha fazla ve bağımlı yapıyor. Sarma sigaradan sonra aniden sigarayı kestim 4 ay boyunca kuruöksürük oldu sonra çigerlerim ve nefes almalarım düzeldi.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Zaten hazine kacaktan daha buyuk zarara giriyor.

Simdi bugun fiyati 9'dan 5'e indirse, daha fazla kar eder ve bolucu alcaklarin suyu kesilir.

4. Kamu işçileri için imzalanan çerçeve sözleşmede 2017 ilk 6 aylik %7.5 ikinci alti aylık %5 ucret artişı seçimlerin 2018 başında yapılacağını gösteriyor.

5. 2017 son ayında kurların dizginlerini bırakırlar ve 2018 yüksek kur seviyesiyle girerler. Oto yolar köprüler ,tüneller ,benzin, doğal gaz , aklına ne gelirse artık, kurun yüksek seviyesinden duble zamları yaparlar. kur bir miktar geriler ,ama zamlar yerinde kalır.( Bu senaryoya normal koşullar dahilinde tabi)

6. Normal koşul dahilinde yıl sonu beklentimi yazarım ama sonra burası troll dolar gene :D
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

7. Daha ilk dirençteyiz 3,5361 taaa geçen hafta yazdım 3,4910 gördüğünde.
    sonra 3,5647 bugün olması gereken yer burası işin tersi ama mevcut fiyatın alakası yok.
    3,5480 de tobo boynu var kırılacak ordan 3,6486 sonra 3,6857 ye kadar gitmesi gerekiyor oradan geri geliş 3,6486 ve sonra 3,8077 vs.vs. kısa vadede yol haritası bu şimdilik 3,4910 aşağı kırılmasın yeterli bunun çalışması için.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Zaten hazine kacaktan daha buyuk zarara giriyor.

Simdi bugun fiyati 9'dan 5'e indirse, daha fazla kar eder ve bolucu alcaklarin suyu kesilir.
    Sigara firmaları ve devlet kaçak sigaranın önünü kesmek için açık tütün tabir edilen tütünün önünü açtı. Büyük oranda kaçak sigaranın önünü kesti.

Sayfa 990/1013 İlkİlk ... 4908909409809889899909919921000 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •