Onemli Gunler Banner
Sayfa 993/1002 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Viop'ta pozisyon açılmasıyla olduğuna emin miymiş eger öyleyse daha fazla dolarizasyon kaçınılmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    ne yapacağız bilmiyorum hakikaten dönüyor dolaşıyor, koca memlekette 2 tane hsyf'ye dönüyor yine iş.
    Sayin hellistheothers,
    Bugun ilk defa GBC ile IPV grafiklerini karşilaştirayim dedim.
    Fizik derslerinde hatirlarsan isi sicaklik genleşme konusunda gormuştuk bir teli isitirsinda ayni oranda her tarafi uzar.
    GBC'nin trendi IPV'nin aynisi fakat ısıtılmiş hali gibi.Sonucta ikisi de dolar bazli.
    Açikcasi şaşirilacak bir durum yok.
    Çesitlendirme konusunda hemfikiriz zaten.
    Ben burada GBC'yi bir tık önde goruyorum aktif yönetildigi icin.
    Fakat ikisini tutarak birbirine bagimli bir dagilim yapmiş olmuyor muyuz?
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Sayin hellistheothers,
    Bugun ilk defa GBC ile IPV grafiklerini karşilaştirayim dedim.
    Fizik derslerinde hatirlarsan isi sicaklik genleşme konusunda gormuştuk bir teli isitirsinda ayni oranda her tarafi uzar.
    GBC'nin trendi IPV'nin aynisi fakat ısıtılmiş hali gibi.Sonucta ikisi de dolar bazli.
    Açikcasi şaşirilacak bir durum yok.
    Çesitlendirme konusunda hemfikiriz zaten.
    Ben burada GBC'yi bir tık önde goruyorum aktif yönetildigi icin.
    Fakat ikisini tutarak birbirine bagimli bir dagilim yapmiş olmuyor muyuz?
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gbc ile ıpv değil de.

ıpv ile dbh düşünün bence. Bunlar eurobond fon. uzun vadede getirileri yakın olmasına ragmen günlükte hep farklı oluyorlar. biri en defansif eurobond fon biri en agresif. ( biri kısa vadeli bond taşıyor, öbürü daha uzun ve riskli bondlar.)

gbc bir şekilde ıpv ile korele olmuş ama normalde o kadar olmaz aslında. gbc illa ki kurdan çok etkileniyor ama aslında bambaşka bir hikaye.

örnek ıpv ve dbh günlük getiriler ilki ıpv sonraki dbh
    -%0,88 -%1,11
    %1,66 %1,70
    %0,06 %0,76
    %1,37 %1,15
    %0,04 -%0,04
    %1,12 %0,89
    %0,32 %0,91
    %0,39 %1,82
    %0,83 %0,45
    %1,99 %1,30
    -%0,48 %1,11
    -%0,30 -%5,09
    %0,74 -%0,20
    %0,91 -%3,18
    -%1,65 -%2,77

Yani hsyf'ler de birbirine bagımlı aslında o minvalde. ama işte aynı değişkenden etkilense de her sepet için de 2-3 fon tutmak da yarar var.
    Son düzenleme : hellistheothers; 14-11-2020 saat: 15:13.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Yani GBC ekstra bir durum olmadıkça yıllık ortalama dolar bazında 15-20% getirir. Kısa vadelerde kur kadar inip çıkıyor gibi görünür ama uzun vadede geçer. 5 yıllıga bakınca sözgelimi bu görünüyor, kur %170, gbc %270 vs. gibi.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani GBC ekstra bir durum olmadıkça yıllık ortalama dolar bazında 15-20% getirir. Kısa vadelerde kur kadar inip çıkıyor gibi görünür ama uzun vadede geçer. 5 yıllıga bakınca sözgelimi bu görünüyor, kur %170, gbc %270 vs. gibi.
    GBC elindeki etfleri biraz değiştirmeli. Ben ekleme yapmayı durdurdum bir süre. Nasd** ve Altın pahalı geliyor. Siz ne dersiniz?
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

6.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    GBC elindeki etfleri biraz değiştirmeli. Ben ekleme yapmayı durdurdum bir süre. Nasd** ve Altın pahalı geliyor. Siz ne dersiniz?
    Benim çok uzun süredir taşıdığım ve içimin en rahat ettiği fonlardan biri açıkçası. İçeriğini bile takip etmiyorum çoğu zaman. Genel olarak döviz gevşedikçe biriktiriyorum. Zaten elimdeki tek yabancı hisse fonu. Altın etflerini %100'den 75%e kadar düşürdü zaten zirvede. Pek teknoloji etfsi yok şu an, medikal etfler var bir miktar.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Gbc ile ıpv değil de.

ıpv ile dbh düşünün bence. Bunlar eurobond fon. uzun vadede getirileri yakın olmasına ragmen günlükte hep farklı oluyorlar. biri en defansif eurobond fon biri en agresif. ( biri yerli taşıyor, öbürü yabancı eurobond. biri kısa vadeli bond taşıyor, öbürü daha uzun ve riskli bondlar.)

gbc bir şekilde ıpv ile korele olmuş ama normalde o kadar olmaz aslında. gbc illa ki kurdan çok etkileniyor ama aslında bambaşka bir hikaye.

örnek ıpv ve dbh günlük getiriler ilki ıpv sonraki dbh
    -%0,88 -%1,11
    %1,66 %1,70
    %0,06 %0,76
    %1,37 %1,15
    %0,04 -%0,04
    %1,12 %0,89
    %0,32 %0,91
    %0,39 %1,82
    %0,83 %0,45
    %1,99 %1,30
    -%0,48 %1,11
    -%0,30 -%5,09
    %0,74 -%0,20
    %0,91 -%3,18
    -%1,65 -%2,77

Yani hsyf'ler de birbirine bagımlı aslında o minvalde. ama işte aynı değişkenden etkilense de her sepet için de 2-3 fon tutmak da yarar var.
    Sn hellistheothers IPV DBH ikisi de yerli kamu ve özel sektör eurobondlarına yatırım yapmıyor mu?
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Sn hellistheothers IPV DBH ikisi de yerli kamu ve özel sektör eurobondlarına yatırım yapmıyor mu?
    evet ikisi de yerli bond taşıyor. yabancı kısmını gbc için yazacaktım oraya karışmış o da. vadeleri biraz daha farklı bondların. gbc de zaten eurobond fonu değil. karışmış biraz. afedersiniz.

Sayfa 993/1002 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •