Sayfa 993/1001 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 7,937 - 7,944 arası.

Konu: Viop LIV

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    3 kişi akşam üstü avm de döner yedik.. 1.180 TL
    Litera da kahve içtik, 1 tiramisu ortak yedik..3 kişi.. 420. TL..
    Arabaya benzin koydum 700. TL.
    Sabah Seferihisar cuma pazarından peynirler aldık.. 970.Tl
    9 Eylül de okuyan, yeğene 400 tl harçlık verdim..
    Market yok, vs yok..

Kart kullanmam, zorunlu olmadıkça!

3.700 tl.. Yak.. Nakit ödeme yapmışım..
    Evden çıktım, hesap bu.. Çıkmamalı

Çocuk, kira, aidat, okul, taksiti olanlar ne yapıyor?
    Nasıl hallediyor?
    Lüküs hayat yaşıyormuşsun arkadaş. Bende bunların hepsini yapıyorum ama senin kadar harcamıyorum. Saygılar,

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bence durumlar böyle yani
    Hımm, gundwanece bir bakış

Alıntı Originally Posted by KAYIP BORSACI Yazıyı Oku
    Lüküs hayat yaşıyormuşsun arkadaş. Bende bunların hepsini yapıyorum ama senin kadar harcamıyorum. Saygılar,
    Kayıp borsacı bulundu, senede 5 mesaj hakkınmı var forumda

4. Mesela Matrix: "Matrix" filminde, insanların pil olarak kullanıldığı bir kurgu mevcut.

İnsan vücudu ne kadar enerjiye ihtiyaç duyar ? :

Ortalama bir yetişkin insan vücudu, günlük olarak yaklaşık 2000-2500 kilokalori enerji tüketir. Bu enerji miktarı, yaklaşık 2.3 ile 2.9 kilowatt-saat arasında bir değere karşılık gelir.

Şimdi bir insanın ne kadar elektrik üretebileceğini düşünelim. Yoğun bir şekilde, 8 saat boyunca çaba göstererek bir insanın yapabileceği iş miktarı, yaklaşık olarak 0.6 kilowatt-saatlik bir enerjiye denk gelir.

Buradan, insan vücudunun elektrik enerjisi üretmek için çok verimli bir mekanizma olmadığı sonucunu çıkarabiliriz. Gıdadan fiziksel işe ve nihayetinde elektriğe olan enerji dönüşümü, her adımda önemli ölçüde kayıplara yol açar.

"Matrix" filminde, insanların pil olarak kullanıldığı bir kurgu mevcut. Ancak, yukarıda belirttiğimiz verimsizlik nedenleriyle bu durumun gerçek dünya enerji dinamikleriyle uyumlu olmadığını görebiliriz. Bilim kurgu açısından ilgi çekici bir kavram olsa da, pratik ve verimli bir çözüm sağlamaz.

Genel olarak insan vücudunun enerji tüketimine bakacak olursak, beyin enerji tüketiminin büyük bir kısmını oluşturur. Beyin, vücudun toplam enerji tüketiminin yaklaşık %20'sini harcar. Bu durum, beyinin oldukça enerji yoğun bir organ olduğunu göstermektedir.

Ek olarak, sindirim sistemi enerji tüketiminin yaklaşık %10'unu oluşturur. Bu, tükettiğimiz her 100 kalorilik yiyeceğin yaklaşık 10 kalorisinin sindirim, emilim ve besin maddelerini işlemek için harcandığı anlamına gelir. Bu oran, tüketilen besin türüne ve bireyin metabolizma hızına gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ref: https://x.com/ugusek1/status/1680328...EY6ydxxsk8_Eyg

Sağlıkla …

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu dünyada güzel olan şeyleri üst akıl motive ediyor, onların peşinde koşuyoruz ve bir şekilde insanlar doğuyor, yaşıyor ve ölüyor.

Normalde insanların hakikat peşinde koşması lazım ama ben bile artık keşke cahil olsaydım diyorum. Tweetter'da ilginç sohbetler dinledim, az da olsa değişik insan olması hoşuma gitti.

Matriks filmini değişik açıdan izlemek lazım, Truman Show, Avatar vs çok film var.

Alıntı Originally Posted by KAYIP BORSACI Yazıyı Oku
    Evet,Lüks oldu,bu zamanlarda...

Sayfa 993/1001 İlkİlk ... 493893943983991992993994995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •