Sayfa 996/1001 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 2019 sonu 7,5TL hedefim adım adım gerçekleşiyor. 4,5TL den sonra ivme hızlanır.

rxpu

Ben o kadar iyimser değilim. Şu anda bu paradan sıfır ödeme yapılsa dahi doları ciddi baskılar. Doların baskılanmaması için bu paradan+faizinden 0 geri ödeme (borcu+faizini komple yeniden çevirme ) ve üzerine minimum cari açık kadar borç alınmalı. Hatta kredi büyümesi isteniyorsa ek para dahi bulunması gerekir. (ki siyasiler seçimlere kadar kesinlikle kredi büyümesini azaltmak istemeyecektir.)
    cari açığı hesaba katmadan bi sonraki yorumda düzeltme yaptım bide cari açık var onu katarsak r
    rakamlarımı sırasıyla 6 ve 7 olarak revize ettim.
    ama öyle bi durumda bu rakamlar bile gerçekleşecek rakmalr karşısında çok sönük kalır.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. cari açığı deval ile azaltacaklar başka çareleri kalmadı. bu parite ile dolar buradaysa TL bitmiştir.

4. millet sosyal medyada şurdan şortlanır burdan döner oradan şortlanır diye yazıp duruyor

Adamın biri de altına yorum yapmış bu yazanların: " bu saatten sonra doları şortlayacak babayiğit varsa anlık ekran görüntüsüyle beraber paylaşsın da görelim "

sepet ile euro rekor üstüne rekor kırıyor
    sanırım rekor kırma sırası dolarada gelmek üzere
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Investing.com - Geçen hafta sert yükseliş yaşayan USD/TRY kuru, yeni haftaya da yine yükselişle başladı ve 22 Kasım’daki 3,9820 rekor seviyenin ardından bugün 3,9440 ile en yüksek seviyeye çıktı.

Türk Lirası, geçen hafta açıklanan cari açık verisinin ardından hızlı bir şekilde değer kaybı yaşadı ve EUR/TRY , GBP/TRY , CHF/TRY kurları tarihi rekor seviyeye yükselirken USD/TRY kuru da 3,9250 seviyesine yükselmişti. Bu hafta da TL kayıplarını sürdürüyor son saat itibari ile;

EUR/TRY 4,8405; GBP/TRY 5,4965; CHF/TRY 4,1320 seviyelerini görerek tarihi zirveyi yükseltirken USD/TRY kuru da 3,9440 ile rekor sonrası en yüksek seviyeyi gördü.
    TL’de yaşanan değer kaybında, küresel risk iştahındaki azalma, TL varlıklardan çıkış ve iç dinamikler etkili oluyor.

Enflasyon ve cari açığın yüksek seviyelerde olması, devam eden jeopolitik riskler gibi iç nedenlerin yanında küresel dinamiklerde de dengelerin değişmesi gelişen ülke kurlarında düşüşe neden oluyor.

ABD Başkanı Trump’ın ek gümrük vergisi kararının dünya ticaret savaşlarına neden olacağı algısı yükselirken iç dinamikleri yüksek olan TL gibi para birimleri de bu endişelerden en fazla etkilenen varlıklar oluyor.

7.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    cari açığı deval ile azaltacaklar başka çareleri kalmadı. bu parite ile dolar buradaysa TL bitmiştir.
    Cari açığı deval ile kapatmak eskisi gibi o kadar kolay değil. Senin vestel'in aselsan'ın ve bilimum montajcı sanayi komple döviz girdisi ile dönüyor. Kendi sanayini dönüştürmeden kilit mi vuracaksın. O seçenek 2001'de vardı ama şu anda o kadar geçerli değil.

İspat: Döviz son 5 yılda 2 kattan fazla arttı cari açık düştü mü arttı mı?

(arttı)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sepet ile euro rekor üstüne rekor kırıyor
    sanırım rekor kırma sırası dolarada gelmek üzere
    Aman diyim..uzaklara kaçmak lazım o zaman..

Sayfa 996/1001 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •