Special Days Image
Sayfa 272/593 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku
    toplam 500 barlik kisimin En yuksek bar ile en yuksek ikinci bar arasina cizilecek direnc
    Sayın Santi. Öncelikle istediğiniz terimler biraz eksik kalmakta. ilk yazınızda ben şunu anladım ; MA ların kesişim noktasına konulacak yatay direnç seviyesi çizdirerek bu seviyeye göre al sat yapmak. Ama şimdi ise "düşen trend kırılımında" alış yapmak istediğinizi anlıyorum. 50-200 MA kırılımında XU100 de günde 1-2 hisse çıkmakta veya çıkmamakta.(Aşağıdaki formülü grafiğe attıktan sonra " Son Pozisyonlar" dan sorgulatın) Bence 30 dk. lık periyotta kendi çizeceğiniz trend çizgisine emir bağlamak daha kullanışlı gibi gelmekte. Bol kazançlar.

https://www.youtube.com/watch?v=pZF6FtNx2QM iDeal'de Trendlere Alarm Tanımlama - Otomatik Emir Bağlama

Kod:
    // MA HESAPLA ALT PERİYOTLARDA GÖSTER. 

var V = Sistem.GrafikVerileriniOku (Sistem.Sembol, "G") ;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis");
    var MA1 = Sistem.MA(C, "Exp", 50);
    var MA2 = Sistem.MA(C, "Exp", 200);
    var MA11 = Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileri, V, MA1);
    var MA22 = Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileri, V, MA2);

var SonYon=""; 

for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi;  i++)
    {
       if (MA11[i] > MA22[i]  && MA11[i-1] < MA22[i-1])
          {   
          Sistem.Yon[i] = "A";  // alış
          }

if (MA11[i] < MA22[i] && MA11[i-1] > MA22[i-1] )
          {   
          Sistem.Yon[i] = "S";  // satış
          }
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA11;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA22;

var YKS1 = Sistem.OtoTrendYukselen(500, 10); //İlk değer son kaç bar içinde trend aranıyor, ikinci değer, son kaç barı dikkate alma
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = YKS1;

var DSN1 = Sistem.OtoTrendDusen(500, 10);
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = DSN1;

2.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Sayın Santi. Öncelikle istediğiniz terimler biraz eksik kalmakta. ilk yazınızda ben şunu anladım ; MA ların kesişim noktasına konulacak yatay direnç seviyesi çizdirerek bu seviyeye göre al sat yapmak. Ama şimdi ise "düşen trend kırılımında" alış yapmak istediğinizi anlıyorum. 50-200 MA kırılımında XU100 de günde 1-2 hisse çıkmakta veya çıkmamakta.(Aşağıdaki formülü grafiğe attıktan sonra " Son Pozisyonlar" dan sorgulatın) Bence 30 dk. lık periyotta kendi çizeceğiniz trend çizgisine emir bağlamak daha kullanışlı gibi gelmekte. Bol kazançlar.

https://www.youtube.com/watch?v=pZF6FtNx2QM iDeal'de Trendlere Alarm Tanımlama - Otomatik Emir Bağlama

Kod:
    // MA HESAPLA ALT PERİYOTLARDA GÖSTER. 

var V = Sistem.GrafikVerileriniOku (Sistem.Sembol, "G") ;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis");
    var MA1 = Sistem.MA(C, "Exp", 50);
    var MA2 = Sistem.MA(C, "Exp", 200);
    var MA11 = Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileri, V, MA1);
    var MA22 = Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileri, V, MA2);

var SonYon=""; 

for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi;  i++)
    {
       if (MA11[i] > MA22[i]  && MA11[i-1] < MA22[i-1])
          {   
          Sistem.Yon[i] = "A";  // alış
          }

if (MA11[i] < MA22[i] && MA11[i-1] > MA22[i-1] )
          {   
          Sistem.Yon[i] = "S";  // satış
          }
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA11;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA22;

var YKS1 = Sistem.OtoTrendYukselen(500, 10); //İlk değer son kaç bar içinde trend aranıyor, ikinci değer, son kaç barı dikkate alma
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = YKS1;

var DSN1 = Sistem.OtoTrendDusen(500, 10);
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = DSN1;
    Cevap icin cok sagolun. Istedigimi tam anlatamadim, eger hisse gunluk periyotta (ornegin 50-200 diyelim)iki hareketli ortalamanin kesismesi gerceklesirse otomatik olarak 30 dakikalik periyotta direnc cizdirip, direnci gectiginde alim yapmasi. Gunluk periyotta HO ortalamalarin kesisim olup olmadigini koda dokebiliriz ama kesisme olduysa nasil bir kodlama ile otomatik olarak 30 dakikalik periyotta direnc cizdirebiliriz? 1.eylem gerceklesince 2.eyleme nasil bir komut ile bunu yap diyebiliriz?

3.  Alıntı Originally Posted by Santi78 Yazıyı Oku
    Cevap icin cok sagolun. Istedigimi tam anlatamadim, eger hisse gunluk periyotta (ornegin 50-200 diyelim)iki hareketli ortalamanin kesismesi gerceklesirse otomatik olarak 30 dakikalik periyotta direnc cizdirip, direnci gectiginde alim yapmasi. Gunluk periyotta HO ortalamalarin kesisim olup olmadigini koda dokebiliriz ama kesisme olduysa nasil bir kodlama ile otomatik olarak 30 dakikalik periyotta direnc cizdirebiliriz? 1.eylem gerceklesince 2.eyleme nasil bir komut ile bunu yap diyebiliriz?

Kod:
    var Sembol = Sistem.Sembol;
    var VGUN = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol, "G");   // günlük barları oku
    var CGUN = Sistem.GrafikFiyatOku(VGUN, "Kapanis");   // günlük barlardan kapanış listesini oluştur
    var MAGUN = Sistem.MA(CGUN, "Exp", 5); // günlük MA listesini oluştur

var V30 = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol, "30");   // 30 dk barları oku
    var OtoTrendDusen = Sistem.OtoTrendDusen(V30, 500, 10);  // otomatik trend listesini oluştur

// şart 
    if (VGUN[VGUN.Count - 2].Low > MAGUN[VGUN.Count - 2] && VGUN[VGUN.Count - 1].Low <= MAGUN[VGUN.Count - 1] && V30[V30.Count - 1].High > OtoTrendDusen[V30.Count - 1])
    {
        Sistem.Mesaj("Trend Kırıldı");
    }
    Buna benzer birşey olabilir, test edemedim.
    Problem varsa diğer arkadaşlar el atsın, çok yoğunum bugün.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

4.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    ideAlgo dönemi başlamıştır...
    Türk yatırımcısına armağan olsun...

https://www.youtube.com/watch?v=eTqPPUF6_cA&t=35s
    Tebrik ederim, müthiş..

Koddan anlamam, benim gibi kişileri zorla sistemci yapacaksınız en sonunda
    En doğrusu yarı otomatik sistemler bence, yani bazen sistem, bazen manuel işlem.
    Bu nedenle ilgimi çekti..
    İdeal kullanıcısıyım, İdeAlgo modülü aylık ücreti ne kadar acaba? Cevap veren olursa, teşekkürler..

5.  Alıntı Originally Posted by surcontre Yazıyı Oku
    Tebrik ederim, müthiş..

Koddan anlamam, benim gibi kişileri zorla sistemci yapacaksınız en sonunda
    En doğrusu yarı otomatik sistemler bence, yani bazen sistem, bazen manuel işlem.
    Bu nedenle ilgimi çekti..
    İdeal kullanıcısıyım, İdeAlgo modülü aylık ücreti ne kadar acaba? Cevap veren olursa, teşekkürler..

Şu an test sürecinde...
    Lisansınınz kapalıysa firmaya veya Sezai Bey'e mail atıp lisans açtırabilirsiniz.
    Ayrıca modulun geliştirilmesiyle ilgili önerisi olanlar varsa lütfen bildirsin.

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Şu an test sürecinde...
    Lisansınınz kapalıysa firmaya veya Sezai Bey'e mail atıp lisans açtırabilirsiniz.
    Teşekkürler, lisansı açtırayım, bir kurcalayayım, yarı otomatik işlemlerimi makineye yaptırabilirim sanırım, bana çok faydalı olur.

Marifet iltifata tabidir. Tekrar tebrik ederim, çalışmalarınızda başarılar, saygılar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Şu an test sürecinde...
    aracı kurumların robot işlemlerine izin vermesi aracı kuruma bir maliyet yükümü getiriyorki , aracı kurumun ideal ile manuel emir iletim anlaşması varken neden robot emir iletim izin vermez ?
    aracı kurum un robot emir iletim izni yokken de bizler ideale robot emir iletim iznimizi açtırabilirmiyiz ?

8.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    aracı kurumların robot işlemlerine izin vermesi aracı kuruma bir maliyet yükümü getiriyorki , aracı kurumun ideal ile manuel emir iletim anlaşması varken neden robot emir iletim izin vermez ?
    aracı kurum un robot emir iletim izni yokken de bizler ideale robot emir iletim iznimizi açtırabilirmiyiz ?
    15 civarında kurumun idealdata ile robot anlaşması var.
    Bu kurumlar algo kullandırmak için yatırımcıdan ek ücret talep etmiyor bildiğim kadarıyla (istisnalar olabilir).
    Hatta algo ile emir gönderenlere indirim yapan kurumlar da var.

Sayfa 272/593 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •