Sayfa 94/105 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
Arama sonucu : 835 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ADANA - Adana Çimento A

1. Onay surecinin fazla uzun surecegini zannetmiyorum, nihayetinde 30.09 finansallari belli ve birlesme belli bir mantik cercevesinde ilerliyor, Kurul'un bu noktada degerlendirmesi "yöntem" odaginda olacaktir, fazla uzatmanin bir anlami yok, zira arkasindan bugun pek gundemde olmayan temettu odemeleri gelecek, ki bu da ongorulebilir bir durum.

Diger yandan olagan sartlar altinda bu boyutta bir birlesme Kurul icin de surpriz olmaz diye dusunuyorum, yani yontem ve birlesme usul esaslari muhtemelen bellidir, Kurul'un fikrinin alinmasi muhtemeldir, ki bu da mevcut surecin daha hizli degerlendirilmesi sonucunu dogurur.

Ayrilma hakki fiyatlari belli , 01 lot MARDIN icin de bu hak 5.44 TL ise, onaylanma akabinde bize 1.9383 ile carpmak duser. Velhasil surecin uzun olmasi icin kabul edilebilir bir gerekce goremiyorum ben.

Onay zamani kadar yeni sirlerin temetru politikasini merak ediyorum ben, ama once SPK onayi gelsin hayirlisi ile. Ytd

2. Bu noktada sadece endeksin son yukselisinden biraz daha faydalanabilirmiydik diye dusunulebilir bence ama onu da OYAK in "ayrilma hakki ve ayrilmama durumunda 5.44 TL olarak garanti ettigi MARDIN ustunden ederini dusunerek HUZUR HAKKI na sayabiliriz🙂

3. Gozler SPK bulteninde bekleme devam.31.12.219 den itibaren 22. Gunu de devirdik.
    Onaya yakin zamanlarda 5.44 x 1.9383 fiyat seviyesinde olabilirse ondan sonrasi yatirimcinin (ozellikle temettu yatirimcisi) birlesmeye olan inanci ile iliskili olacaktir.
    Spk onayini beklemek "giden piyasanin etkisinde" sıkıcı oluyor, (Gerci dusen piyasada da onaya bagli eksta guvenceli) onay sonrasi hareketlilik muhtemel.
    YTD

4. oyak grubu biz ky yi soydu. kendine güvenenleri zarara uğrattı. kan emici vampirler. borsa 112000 deyken 6300 olan hisse borsa 123000 de 5600 civarında bir ileri bir geri. yazıklar olsun kan emici vampirler sahtekar düzenbaz lar. bir hikaye uydurup bizi soydular. maalesef biz de kandık. zarardayız. bütün şirketler %10 en az gitti. birleşen şirket , sektörde lider olacak şirket hisseleri yerlerde sürünür mü. yazık bizlere . spk bize ship çık bu düzeni boz. bu şirkete gerekli cezayı ver.kan emici vampirler.

5. borsa biraz düşse hemen oyak grubu düşmeye başlıyor. yazıklar olsun. galiba biz satmadan bunlar hisseleri yükseltmeyecek. bir daha bu grup hisselerini mümkün değil almam. can emici vampirler.soyguncular düzenbazlar.

6. SPK onayi sonrasinda "eger yatirimci lehine baskaca bir duzeltme yapilmaz ise " ayrilma hakki ve degisim oranlari belli, MARDIN in ayrilma hakki yani olabilecek en dusuk fiyat da belli olduguna gore o gun O GUNKU degerler az cok belli, mantiken yukarisi var, asagisi yok. Bence bu denli buyuk saticinin karsilanabilmesinin de sebebi budur.
    Gozler / kulaklar SPK da, bulteni bekliyoruz. Esas konu gelecekteki temerru politikasi olmali bence.
    Sahsen ben; boyle bir birlesme sonrasi ortaya cikacak olan devasa sirletin temettu politikasi, birlesme "gelecekte daha iyi olmak uzere yapildigina gore" sirketin daha cok kazanmasini (masraflarin da konsolidasyon etkisinde azalacagi varsayimi ile) ve daha cok temettu vermesi dusunurum, tabi sadece bir dusunce ve dogru yolu bulma cabasi, "yatirim yap " tavsiyesi degil🙂 Zira herkesin risk tercihi ve getiri beklentisi farkli.

7. Arkadaşlar bugün en büyük satıcı oyak yatırimdi .yine yapmamaları gerekeni yaptılar . Bu adamlar ödülü hak ediyor bence!..

8. Yapi guvenligi malesef genel olarak deprem zamanlarinda akla geliyor, pazartesi gunu gormemis gibi cimento alirlarsa sasirmayacagim zira burasi Turkiye!.
    Hayatini kaybedenlere Allahtan rahmet, geride kalanlara ise sabir diliyorum.

Sayfa 94/105 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •