Sayfa 3/294 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2352 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    2.5 milyar dolar,3000 m3 kapasiteli yüksek fırın maliyeti..Araştırdım bu fiyat çıktı,Demir çelikciler daha iyi bilirler.
    https://finans.haberler.com/659974-a...rum-raporlari/

Şeker yatırım raporunda Erdemir ve İskenderun'da yapılacak iki fırın için toplam 850 milyon dolar yatırım maliyeti hesaplamış, siz nereden buldunuz 2.5 milyar dolar rakamını merak ettim.

2.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku

Şeker yatırım raporunda Erdemir ve İskenderun'da yapılacak iki fırın için toplam 850 milyon dolar yatırım maliyeti hesaplamış, siz nereden buldunuz 2.5 milyar dolar rakamını merak ettim.
    Malum olmuştur yada algıya oynuyordur başka bir alternatifi yok...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ANKET-BIST100 Endeksi'nin güne alımlarla başlaması bekleniyor

Analistlerin BIST100 Endeksi açılış fark değerine ilişkin medyan
    tahmin +214, ortalama tahmin ise +225 puan oldu.
    Foreks'in 46 aracı kurum analisti ile yaptığı ankette, en yüksek
    beklenti +524 puan olurken, en düşük beklenti -56 puan olarak
    gerçekleşti.
    Ankete katılan 46 analistin 45'i pozitif, 1'i negatif açılış
    tahmininde bulundu.
    NOT: Foreks Haber Merkezi tarafından günlük düzenlenen BIST100
    Endeksi açılış anketine katılmak isteyen yatırım uzmanları
    [email protected] adresine başvuru maili gönderebilir.

- BIST100 Açılış Anketi Sonucu

Medyan : +214
    Ortalama : +225
    Maksimum : +524
    Minimum : -56
    Katılımcı: 46[(+)45(-)1]

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(28/11/2018 - 09:22:49)

4.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    şirket 3000 m3 kapasiteli yaklaşık 2.5 milyar dolar yatırım bedelli yeni bir yüksek fırın yapacağını açıkladı mı,Açıkladı...

Finansmanı nasıl olacak,tabi ki kazancı ile,

Şirket sizin gibi düşünün,yada Şirketin Yönetim Kurulu üyesi gibi,nasıl finanse ederdiniz,kasanızdaki parayı dağıtıp yüzde 40 ile borç para alarak mı,

Tahminim en az 4 yıl temettü veremez şirket,ben olsam öyle yapardım,siz olsanız öyle yapardınız,

Bu fiyatlar mı,tabi ki çok komik,ama piyasa böyle fiyatlıyor,dünyada demir çelik üretiminde 8. sıradayız,38 milyon ton ile,asıl oyuncu çin,850 milyon ton üretimleri var,dünyadaki üretimin tam yarısını yapıyorlar,fiyatlarıda onlar belirler,

Hayırlısı olsun,sabreden kazanır..
    Yatırım miktarının 2.5 milyar dolar olduğunu ne zaman açıkladı.Sanırım erdemir ve isdemirin toplam yatırımı yaklaşık 1 milyar dolar olarak okumuştum.

5. Arkadaş bir şirketin kendi eksikliğini gidermek veya kapasitesini arttırmak için yapmış olduğu projeler de suç olmaya başlamış.1-2 deli kuyuya taş atıyor 40 akıllı onu çıkartmak için uğraşıyor.Bist te hisseye ait yorumlar iki şekilde artış gösterir.

1) Hisse ya yükselirken

2) hisse ya düşerken

hisse yükseliyor olsaydı fukara kırıntıları bu projeleri bahane edecekti.Şu kadar yatırım yapıyor,bu kadar getirisi olacak dalağınızı,böbreğinizi satın alın bu hisseyi derler ve yanına bir de sözüm ona teknik(!!!!!) patlatırlar yok 10 yok 15 gösteriyor ....

hisse aşağıya gelince zübükler çıkar aynı projeyi tersten okuturlar.Onlar da bir teknik(!!!!) patlatır 4 , olmadı 3 ,olmadı 2 tl yi gösteriyor derlerdi ve bunlarda hafiten çalı arkasından çıkmaya başladılar.Bir de gap konusunu gündeme gelirdi.SİZ BUNLARI BOŞ VERİN .HİSSEYYE GÜVENİYORSAN YATIRIMINI YAPARSIN GÜVENMİYORSAN ELİNDEN TUTAN YOK KARDEŞİM.BORSA DA BİR SÜRÜ HİSSE SENEDİ VAR.

6.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku

kesinlikle yatırım 1 milyar dolar bile olmayacak.yazık insanların kazançlarıyla oynuyorlar.yatırım o kadar yüksek maliyet oluşturmuyor.Şirket hissesine baskı aracı olarak kullanıyorlar.hisse fiyatı düşsün bizde sattığımız malları yerine çok ama çok aşağıdan yerine koyalım hadisesi.hisse buraya kadar bugün alan yarın sattı.ve böylece hisse fiyatını buraya kadar düşürdüler ne zaman sattıklarını artık sattıgı fiyatın altında alamadığı anda fiyat kopacak.inşaallah o zaman yakındır.YTD.

hayırlı sabahlar

8. sabah açılışta tavana kadar 73.000 lot var.ama iste mal alıp satışa yazarak buraya kadar düşürdüler.aslında pek satıcı yok.seans açılışta bakın toplam satışlara hiç mal yok.YTD:

Sayfa 3/294 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •