Sayfa 228/547 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon
Arama sonucu : 4372 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1. https://www.hisse.net/topluluk/showt...21971&page=230

Originally Posted by ogzbtr34 Yazıyı Oku
    Arkadaslar ilk öncelikle hepimize hayırlı ugurlu olsun....3 senedir bugünü bekleyen birisi olarak en ızdırap dolu yatırımım oldu diyebilirim...

Farkındaysanız takasımızda yabancı payı yok denecek kadar az...Yatırımcı gruplar ve sahsi büyük yatırımcılarda cok az sayıda...Bu saatten sonra tahtadan mal toplamak da zor...Bu nedenle mal toplayabilmenin yolu fonlarla anlaşmak veya tahtayı boyamaktır....sahsi fikrim asagı sarkıtıp sarkıtıp mal toplamaya acalısacaklardır diye düsünüyorum....Her olumsuz haber ve gelişmeyi mal toplayabilmek için kullanacaklardır...

Demem o ki , sinirlerinize hakim olun , sakin olun ve malınızı kaptırmayın....Uzun ince bir yol bizi bekliyor....

Herkese bol kazanclar...

...malum şahıs hisse düşüş trendinde iken milletin basiretini bağlatmak ile meşguldü...zırt pırt yukarıdaki yazıya ilgi tutarak yeniden ısıtıp ısıtıp servis ediyordu...

nerede???...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...21971&page=222

https://www.hisse.net/topluluk/showt...21971&page=225

geçen sene genel kurula gidip şirketi aslanlar gibi savunanlar nerelere sıvıştılar acaba???
    Alayı kolpa
    Alayı traş
    Geçen seneyi geç geçen hafta şöyle yapacaz böyle edecez diyorlardı burada
    Biz çıkıp hadi oradan ufak atın civcivler yesin dediğimizdede saldırdı hayasızlar
    Neden ? açaünkü nasırlarına bastık
    Bilanço öncesi poz almışlar hisseyi akıllarınca çakmaya kıvamlı hale getirmenin hazırlıklarını yapıyorlardı
    Bilanço çok iyi gelseydi dahi topladıklarını millete çakacaklardı
    Ama Allah büyük
    Ellerinde patladı
    Planları patladı
    Kendileri patladı
    Allahın adaleti var neyse ki
    Şimdi de yok oldular gittiler
    Burada iyi niyetli insanlar da var
    Onlarda bunların gazına çabuk geliyoriherkes pozunun esiri ama
    Biri olumlu yazınca sorgusuz sualsiz alkış
    Ama birileride çıkıp borç harç şu patronlar böyle yapmış falan diye somut dellillerle kral çıplak diyince
    Vayyyyyyy sen misin diyen
    Vurun abalıya
    Birkaç tane çıban başı loser var bunun dışında
    Umut dünyası hisse biraz başını kaldırınca sanırsın bunlar 2 yıldır perişan olmamış gibi havalar havalar
    Neyse Allah insanların yardımcısı olsun
    Burada ki sağlam tiyatronunda farkına varmalarını nasip etsin
    2 yıldır insanlara orta oyunu oynuyor hep aynı bazı kişiler
    Artık uyansınlar gerçekleri görsünler
    Algı oyunlarına düşmesinler
    Kimsenin aklıyla hareket etmesinler
    Bu arada bi tanesi benim sen olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti
    Bunlar şaşkın bunlar hakikaten değişik tipler

3. 23-01-2018, 16:17 #7314 Avatarı ogzbtr34

Arkadaslar merhaba ; 3 yılı askın bir süredir bu hissedeyim ve aynı zamanda da bu foruma bilgi paylaşımı yapıyorum...Son üç Genel Kurul a da katıldım..Hisse ile ilgili tahminlerimi paylasıyorum ve olası finansalları ile ilgili bilgiler verdim hem de pek cok kez...Artık bekle ve gör zamanı ....Bundan sonra yazacaklarım kendimi tekrar etmekten öteye gitmez...Fakat hatırlamak gerekirse neydi hikayemiz...
    1- Çan Termik Santrali ....yüksek ebidta ( favök ) ve nakit yaratımı
    2- Kömür ........Teşvikler , yüksek kalori , maliyet düşümü , perakende ve toptan satış , kar katkısı
    3- Altın ve degerli metal madenciliği ( Antimoine zaten hali hazırda ) ......rezervler , madencilik ve bu konunun şirkete saglayacagı Katma Deger

Birinci hikayemiz artık hayata gecmek üzere 60-70 mio usd den baslayan sirket degeri bugün itibarıyle 260 mio usd nin üzerine atmış bulunmaktadır. 2018 yılı bir hikayenin sonlanıp baska bir hikayenin başlayacagı yıl olacaktır...Ve bulunduğu yerin üzerine katarak ilerleyecektir bu hikaye....Önemli olan mesele bu hikayeyi sonuna kadar okuyup okuyamayacagınıza ilgilidir..Kitap kalın , hikayede oldukca uzun oldugu için zaman zaman dikkatiniz dagılacak ve sıkılacaksınız....Ama kitabı sonuna kadar okumayı basarabilenler kitabı bitirince büyük bir mutlulukla kütüphanelerinin en baş köşesine kaldırıp okuduklarından cok büyük bir hayat dersi çıkaracaklardır...Bu da dogru karar verebilme , yatırım , sabır vede en önemlisi borsa da nasıl para kazanılır ? ın edinilmiş tecrübesidir...Tahmin ediyorum ki herkes bunu bir basarı hikayesi olarak kendine pay edip cevresiyle paylasmak ve eh biraz da hava atmak isteyecektir....Bu nedenle demem şudur ki ; Borsa nın en dogru kagıtlarından birisindesiniz....Bu kücük yatırımcı içinde gecerli büyük yatırımcı için de....Bu nedenle bırakın keyfini sürün , dalgalanmalar hep olacaktır....Ama siz büyük resme odaklanın ve hikayenin sonunu görün derim......Kalın saglıcakla , hepinize bol kazanclar.....

27-06-2018, 17:31 #1135 Avatarı

2,5 yılda borclarını sıfırlayıp , 2021' e en az 750 mio favök beklentisi ve borcsuz bir yapı ile baslayacak olan sirketin degerini hesaplayamadım heyecandan..

Ama 2,5 yılda 1.269 milyon TL ( birmilyarikiyüzaltmışdokuzmilyon TL ) , favök yaratacagını hesaplayabildim...

31-07-2018, 14:50 #1718 Avatarı ogzbtr34

Altın hariç diyorum......Çünkü altını falan da koyarsak 2020 yılı borcsuz bir yapı ve yılda 630 mio TL ebidta ya karsılık 135 mio ödenmiş sermayesi bulunan bir sirketin fiyatını varın siz hesaplayın....( altın rezervleri falan işin içine girince vay vaaayy vayy )
    Yazarken bile elim titriyor o nedenle benim kafamda bir rakkam var elbette ama o da bende kalsın gereksiz spekülasyona yol acmak istemem.....

Herkese bol kazanclar....

4. şirketin ÇED dosyasının satıraralarını okur iken hisse az yükselince ayağı yerden kesilenler böyle diyordu...

https://www.hisse.net/topluluk/showt...99#post1261399

blaa...blaa...blaa

5. Karaağaç altın ruhsatın ÇED belgesi tarafımıza tebliğ edilmiş olup, yatırım öncesi finansman çalışmalarının yanı sıra, rezervin çıkarsanmış (Inferred) olan kısmının kesinleşmiş (Indicated) olarak teyit edilmesine yönelik çalışmaların da yaz döneminde yapılması planlanmaktadır.

YAZ BİTİYOR 1 HAFTA KALDI UZATMASI 1 AY.

6.  Alıntı Originally Posted by tahtakurdu Yazıyı Oku
    karaağaç altın ruhsatın çed belgesi tarafımıza tebliğ edilmiş olup, yatırım öncesi finansman çalışmalarının yanı sıra, rezervin çıkarsanmış (ınferred) olan kısmının kesinleşmiş (ındicated) olarak teyit edilmesine yönelik çalışmaların da yaz döneminde yapılması planlanmaktadır.

yaz bitiyor 1 hafta kaldı uzatması 1 ay.
    bence güzel bir haber gelmeli gelecek vaad eden

7. Bir not daha; ben "bence ft-2 ve ric aynı kişiler" dedikten sonra ne olduysa birdenbire ft-2'den mesaj yağmaya başladı. Yine söyluyorum bu hesaplar ya aynı kişi ya da aynı kişiye çalışan iki yakın kişi (nokta)

Sayfa 228/547 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •