Sayfa 329/547 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon
Arama sonucu : 4372 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    İlginiz için tşk ler...
    Bildiğim yermiş...
    %88,9 ile çalışmış yazınca acaba farklı bir yer mi diye sormuştum...

Sn Thu
    %88,9 ile çalıştığını nasıl buluyorsunuz?
    Size zahmet ...

saygılar/başarılar
    İçler dışlar çarpımı ile hesaplamış arkadaşımız sn. TengriHan,

330 MV'yi 24 ile çarpıp %100 kapasite kullanımı durumunda oluşacak teorik kapasiteyi bulursunuz, bunu gerçekleşen ile orantıladığınızda da söz konusu yüzdeyi buluyorsunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by dr.denemours Yazıyı Oku
    İçler dışlar çarpımı ile hesaplamış arkadaşımız sn. TengriHan,

330 MV'yi 24 ile çarpıp %100 kapasite kullanımı durumunda oluşacak teorik kapasiteyi bulursunuz, bunu gerçekleşen ile orantıladığınızda da söz konusu yüzdeyi buluyorsunuz.
    Tşkler emin olmak için sormuştum...
    Elimizde günlük üretim rakamları varsa ve ürettiğinin %50 sini alım garantisi ile satıyor ve alım garantili fiyatı biliyorsak,diğer %50 sini spot piyasa da satıyorsa ve biz spot piyasa da fiyatlarını da biliyorsak,içinde bulunduğumuz çeyreğin faaliyet karına dair öngörüler de bulunabilirmiyiz?

Sanırım burda bilinmesi gereken bir kaç şey daha var..
    a)1 ton kömürden kaç mwh elektrik üretiyor Çan2?
    b)Kömürün tonu ne kadar?

Bu konular başlık da tartışıldı mı bilmiyorum ama tartışılmadı ise tartışmayı öneriyorum...
    Sizin içinde uygunmudur?
    Katkılarınızı esirgemiyeceğiniz umduyla...

saygılar/başarılar

3. spk dan bedelliye cevap ne zaman gelir sorusuna 2-3 ay yazmış bir arkadaş; ben 1 ayda gelir diyorum!! kaç lotunuz varsa o kadar nakit hazırlayın; 20 bin lot varsa 20 bin tl; 5 bin lot varsa 5 bin tl nakit hazır edin.. ytd..

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Tşkler emin olmak için sormuştum...
    Elimizde günlük üretim rakamları varsa ve ürettiğinin %50 sini alım garantisi ile satıyor ve alım garantili fiyatı biliyorsak,diğer %50 sini spot piyasa da satıyorsa ve biz spot piyasa da fiyatlarını da biliyorsak,içinde bulunduğumuz çeyreğin faaliyet karına dair öngörüler de bulunabilirmiyiz?

Sanırım burda bilinmesi gereken bir kaç şey daha var..
    a)1 ton kömürden kaç mwh elektrik üretiyor Çan2?
    b)Kömürün tonu ne kadar?

Bu konular başlık da tartışıldı mı bilmiyorum ama tartışılmadı ise tartışmayı öneriyorum...
    Sizin içinde uygunmudur?
    Katkılarınızı esirgemiyeceğiniz umduyla...

saygılar/başarılar
    Önceki sayfalarda bazı arkadaşların hesaplamaları vardı. Maalesef ben bu teknik bilgilere sahip değilim.

Bununla birlikte hesap yapmayı zorlaştıran bir başka faktör de santralin düzenli üretime bir türlü geçememiş oluşu sanırım. Siz ortalama bir değerle 30 gün üzerinden hesap yaparsınız ama bir bakıyorsunuz santral ayda 10 gün bakıma alınmış ve hiç üretim yapmamış.

5. O zaman ben 329 sayfayı bir okuyayım..
    Madem bu kadar faydalı bilgiler var...
    1-2-3 saat sonra görüşmek üzere....

saygılar/başarılar

6.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    O zaman ben 329 sayfayı bir okuyayım..
    Madem bu kadar faydalı bilgiler var...
    1-2-3 saat sonra görüşmek üzere....

saygılar/başarılar
    Sn. Tengri Han, o kadar geriye gitmenize gerek yok, hesaplama ile ilgili olanları ben atarım birazdan..

it is the average of five people in the human environment..

7.  Alıntı Originally Posted by MMF 1 Yazıyı Oku
    Sn. Tengri Han, o kadar geriye gitmenize gerek yok, hesaplama ile ilgili olanları ben atarım birazdan..

Sn. Tengri Han, iş yoğunluğu nedeniyle link atamıyorum,

ama 2351 nolu gönderi ve devamı faydalı olacaktır..

8. bir önceki bedelliyi 14/12/2018 de yönetim kurulu ile karar almışlar 09/01/2019 da bedelli ruçhan tahtası açılmış. şimdi bunuda 06/11/2019 da ki yönetim kurulu kararı ile almışlar tahmini 1 ay içinde buda sonuçlanacaktır ki yönetim kurulu kararı bu karar alışmış bir karar şimdi gelelim bu olayın şu yüzüne bizim elimizde 10000 tane diyelim odaş var 10000 tl hesabımızda nakit olmalı ki bedelliye katılalım şuan hisse fiyatı 1,45 hisse bölündüğünde 1,45 olarakmı tahta açılacak yoksa 1,03 olarakmı açılacak merak ettigim bu ?

Sayfa 329/547 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •