Sayfa 4/174 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1386 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by acosar423 Yazıyı Oku
    Şirket 1 Nisandan bugüne alım garantisi kapsamında ortalama 202 mws elektrik sattı bu rakamların döviz endeksli olduğu hesap edilirse bir nebze de olsa geliri artıran bir durum doların artması. YTD.
    Doğru bilgi bu..

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

düştüğü gibi çıkar umarım.
    Büyük Çıkışlar Sancılı Olur..

3.  Alıntı Originally Posted by oguz1975 Yazıyı Oku
    Kim zararına elektrik üretir?
    Elektrik üretimi düştü belki denilebilir ama zararına elektrik satıyorlar demek en hafif tabirle sallamak..

100 liralik elektrik uretip 105 e satsan
    Ama bu santrali kurmak icin aldigin krediye odedigin faiz 30 lira ise , zararin ne Kadar olur?

4.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Abidin ,bana mutlulugun resmini gosterdigin icin tesekkur ederim
    O santrale Kim 1.8 milyar verecek? 4 e uretip 3 e satmak icin 1.8 milyarini riske eder misin? ;)
    Ince bir manevra seziyorum..
    Şirket elektriği kaça mal ediyor ve kaça satiyor biliyor musunuz?
    Borcu ne kadar? Faiz oranı ne?
    Borcu hangi para üzerinden gelirleri neye endeksli?
    Işim gücüm var, mesnetsiz yazılarınızla zamanımı boşa harcamayacağım..

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Dolarin artmasi ekonomiyi vurdugu icin satamadigin elektrgin fiyatlarinin önemi kalmiyor.
    Malesef ülke ekonomisi ve yönetimi hakkindaki olumsuz düşunenler hep hakli çikıyor, kaybeden hep biz oluyoruz.
    En aci tarafida tünelde ışık yok. Daha karanlik bolumler geliyor gibi..

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    doların artması ve faizin artması büyük tehlikedir ülke ekonomosi için ... dolar artarsa hammadde artar insanların satınalma güçü azalır böyle olunça tüketim azalır şirketlerin gelirleri azalır ...faiz artarsa insanlar yine satınalma güçü düşer parası olanlar araba ev almayı erteler ve paraları faize yatırır ve ekonomi yürümez ... şimdi dolar yükselmesini istemiyorsan faizi artıracaksın ...bunu söylemelerine gerek yok ...faiz ve dolara bu şekilde oturtamazlarsa borsada şirketlerin satışları azalıyor borçlar artıyor buda şirketlerin degerini düşürüyor ..ne zaman dolar ve faiz dengelenirse borsa o zaman degerlenir ..ve bunu borsa erken satın alır ....yabançılar genel olarak çıkıyorlarsa daha tehlike bitmemiştir ..yabançılar genel alışa başlarsa sistem oturmaya başlamıştır ...ekonomi raydan çıkmış durumda tetbirler raya oturtmuyor ...türkiyede gündem bitti derken seçim çıkardılar gene bir belirsizlik dönemi başladı.....dünya ekonomiside raydan çıkmış durumda çin ve abd yüzünden ...içerisi ve dışarısı kaynarken borsanın işi çok zor ...şirketlerinde işi zor ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ...
    yatırım tavsiyesi olamaz ....
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

6.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ben Odasa borc veren banka olsam uykum kacar ;) Acaba patronlar ne yapiyor.
    1.5 milyar net borc var
    %20 enflasyon/ %25 kredi faizi
    375 milyon sadece faiz odemesi..
    Dur kalk 2.el komur santrali Sabah aksam calissa ancak bu faizi oder.
    Tamam da anaparayi Kim odeyecek ?
    Abi bu faiz oranını %25 olarak kim hesaplıyor

Son finansallarına bakın hangi faiz oranları kaç borcun %80'i döviz cinsinden bunun da faiz oranı %6-7 civarlarında. YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    200 e uretip 150 e satiliyordu kabaca
    Bugunlerde fiyatlar artmis biraz..
    Amme hizmet yapiyorlar
    Gerci ikide bir bozulan 2. El santralin tam verimle calismasini beklemiyorum
    200'e üretip 150'ye mi satıyor?

NİSAN AYINDA ŞİRKET ORTALAMA 222 MWS ÜRETİM YAPMIŞ
    202 MWS ALIM GARANTİSİ KAPSAMINDA SATILMIŞ
    YANİ ORTALAMA 55 USD YANİ NİSAN AYI KUR ORTALAMASIYLA : 310-320 TL,
    ARADA KALAN 222-202 MWS : 20 MWS üretilen elektriğinde muhtemelen spot piyasada fiyatların yüksek olduğu maliyetinin üstünde fiyatlara satmışlardır. ÖZETLE ŞİRKET SADECE ALIM GARANTİSİ KAPSAMINDA NİSAN AYINDAKİ ELEKTRİK SATIŞLARINDAN EN KÖTÜ : 20-25 MİLYON TL ARASI PARA KAZANDI. SPOT PİYASA İLE BİRLİKTE 30 MİLYON TL'YE YAKIN NİSAN AYINDA FAVÖK YAPMIŞ DEMEKTİR. YTD.

8.  Alıntı Originally Posted by oguz1975 Yazıyı Oku
    kim zararına elektrik üretir?
    Elektrik üretimi düştü belki denilebilir ama zararına elektrik satıyorlar demek en hafif tabirle sallamak..

Sm-n950f cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sallamak tabiri de az olmuş dostum

Sayfa 4/174 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •