Sayfa 3/547 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4371 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

yeni sayfa hayırlı olsun...

2. Uzun vade hesabını hissenin $ fiyatı üzerinden yapmak daha sağlıklı sonuç doğurur. Hisse 2013 yılında $3dü şimdi de $3.2den işlem görüyor. 2017 zirvesinde $12den işlem görmüştü. 2013de $100lük hisse alan yatırımcının parası 2017de $400 oldu, bu aralar ise tekrar $107ye geriledi. TL hesap yanıltıcı olabiliyor, özellikle enflasyonu ve devalüasyonu bol ekonomilerde. Önümüzdeki yıllarda kur artışına paralel bir seyir izlemeye kalkışırsa, veya biraz üstünde, bugünün $3.2lik asels'i 5-10 sene sonra kaç edebilir diye hesap yapmak, varsayımda bulunmak veya hayal kurmak gerekir. Bugünün bir ev parası kadar asels hissesinin ileride 5 ev etmesi için hissenin de $16 etmesi gerekecektir. Yani ileride bir zamanda, kur 10TL olduğunda hisse TL bazlı da 160 ettiğinde bugünün bir ev parası 5 ev parası eder. Nominal getiri, reel getiri, enflasyon ve devalüasyon üzerine bakkal Hikmet amca hesabıdır.

Herkese huzurlu kazançlar.
    İnsanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabileceğimizi anladık. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. / Dr.Joseph Goebbels

3.  Alıntı Originally Posted by realist123 Yazıyı Oku
    Hayal kurmayı bırakın bu dünyaya dönün. kısa vade grafik atacak yada bilgi paylaşacak bilgin varmı ortak bu hisse ne kadar daha düşer?

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.realist123; grafik konusunda Sn.junge'nin $bazlı grafiklerini beğeniyorum. Onun da vurguladığı üzere, orta vade ümit vermesi için $3.6 üzerinde yol aldığını görmemiz lazım. Bunun haricinde, ultra kısa vadede $3.2 altı bunaltır, $3.35 üzeri nefes aldırır. Dolar grafiğinde 3.20de 2li tepe (3.55) dönüş yapacak mı yoksa formasyonu bozacak mı savaşı var. İzliyoruz palaları ve kendimizce hikaye yazmaya çalışıyoruz.

Saygılarımla,

EKLEME: Cepten ancak bu kadar çizebildim, fikir vermesi açısından.

Son düzenleme : MedwiG; 09-10-2019 saat: 11:57.
    İnsanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabileceğimizi anladık. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. / Dr.Joseph Goebbels

4. Yeni sayfa hayırlı olsun İnşallah.

5. Teşekkür ederim.
     Alıntı Originally Posted by AcemiYatırım Yazıyı Oku
    Sn.realist123; grafik konusunda Sn.junge'nin $bazlı grafiklerini beğeniyorum. Onun da vurguladığı üzere, orta vade ümit vermesi için $3.6 üzerinde yol aldığını görmemiz lazım. Bunun haricinde, ultra kısa vadede $3.2 altı bunaltır, $3.35 üzeri nefes aldırır. Dolar grafiğinde 3.20de 2li tepe (3.55) dönüş yapacak mı yoksa formasyonu bozacak mı savaşı var. İzliyoruz palaları ve kendimizce hikaye yazmaya çalışıyoruz.

Saygılarımla,

EKLEME: Cepten ancak bu kadar çizebildim, fikir vermesi açısından.

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by AcemiYatırım Yazıyı Oku
    Uzun vade hesabını hissenin $ fiyatı üzerinden yapmak daha sağlıklı sonuç doğurur. Hisse 2013 yılında $3dü şimdi de $3.2den işlem görüyor. 2017 zirvesinde $12den işlem görmüştü. 2013de $100lük hisse alan yatırımcının parası 2017de $400 oldu, bu aralar ise tekrar $107ye geriledi. TL hesap yanıltıcı olabiliyor, özellikle enflasyonu ve devalüasyonu bol ekonomilerde. Önümüzdeki yıllarda kur artışına paralel bir seyir izlemeye kalkışırsa, veya biraz üstünde, bugünün $3.2lik asels'i 5-10 sene sonra kaç edebilir diye hesap yapmak, varsayımda bulunmak veya hayal kurmak gerekir. Bugünün bir ev parası kadar asels hissesinin ileride 5 ev etmesi için hissenin de $16 etmesi gerekecektir. Yani ileride bir zamanda, kur 10TL olduğunda hisse TL bazlı da 160 ettiğinde bugünün bir ev parası 5 ev parası eder. Nominal getiri, reel getiri, enflasyon ve devalüasyon üzerine bakkal Hikmet amca hesabıdır.

Herkese huzurlu kazançlar.
    Enflasyona gore bir getiri hesapliyorum vrn her zaman.Bir de zor zamanlardan geciyoruz.İlerde duxeltmesini yapacaktir.Aselsan in burda olmamasi gerekir.

7. e hadi artık bi hareket başlasın yav
    Yabancı yatırımcı sözü: "Boğalar para kazanır, ayılar para kazanır, domuzlar katledilir". Yerli yatırımcı sözü: "Hiç bir ağaç cennete kadar uzamaz".

8. Nazar değdirmekten korkuyorum ama sanırım yeni dip buralar. Ytd...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 3/547 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •