Sayfa 547/830 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 6638 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    sabrınıza hayranım. ben yine dayanamadım 5.10'lardan aldığım hisseleri 5.80'den sattım. Gelirse aşağıya tekrar alacağım mutlaka. Sizin sayenizde HALKB müptelası oldum kopamıyorum hisseden
    aman diyeyim, bu hisse hiç umulmadık hareketleri yapmaya bayılır, sende yukarıdaki bulgulardan herhangi biri var ise bu hisseden uzak durmanda fayda olabilir, tabii karar senin. TH
    15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

2. Teorik olarak borsada işlem gören her hissenin batma riski vardır ve bu teori HALKB için de geçerli. Şu anda kabaca 5 tl den işlem gören bu hisse eğer olur da ekstrem bir durumda Allah göstermesin batarsa, bu seviyeden yeni giren biri hisse başına 5 tl kaybeder. Ama eğer olur da bankadaki yukarıda dile getirdiğim zafiyetler giderilir, bankanın içinden geçtiği ABD kökenli türbülans bir şekilde uzlaşma ile sonuçlanırsa; işte o zaman hisse defter değerine doğru hareketine başlar yani 24 tl ye doğru. Hisseye yeni girecek olanlar için denklemin 1 tarafında 5 tl lik bir batış "riski" var, öteki tarafında ise 24 tl lik bir "ödül". Bunların oranı kabaca 1 e 5 tir.
    15 Kasım 2017'de portföyümün %50'si ile 10.22 ortalamadan HALKB aldım. Diğer %50'yi faizde nakit olarak bekletiyorum.

3. 1 e 5 lik bir "risk-ödül" rasyosuna sahip potansiyel bir yatırıma 100 tl lik borsa portföyünün 20 tl si ile girilmesiyle bence makul bir risk alınmış olunur. Ekstrem senaryoya göre, Allah göstermesin eğer batış olursa 100 tl lik borsa portföyünüzün 20 tl si güme gider, ama eğer toparlanırsa 20 tl lik yatırım 100 tl ye çıkar, geri kalan 80 tl ayni kalmış olsa bile toplam portföy 100 tl den 180 tl ye çıkmış olur. Özetlersem; batış olursa 100 tl lik portföy 80 tl ye düşer; toparlanırsa 100 tl lik portföy 180 tl ye çıkar. Sorulması gereken soru şudur: Ekstrem senaryo kapsamında, yeni girenler için böyle bir risk göze alınabilir mi?

HALKB - Halkbank

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    1 e 5 lik bir "risk-ödül" rasyosuna sahip potansiyel bir yatırıma 100 tl lik borsa portföyünün 20 tl si ile girilmesiyle bence makul bir risk alınmış olunur. Ekstrem senaryoya göre, Allah göstermesin eğer batış olursa 100 tl lik borsa portföyünüzün 20 tl si güme gider, ama eğer toparlanırsa 20 tl lik yatırım 100 tl ye çıkar, geri kalan 80 tl ayni kalmış olsa bile toplam portföy 100 tl den 180 tl ye çıkmış olur. Özetlersem; batış olursa 100 tl lik portföy 80 tl ye düşer; toparlanırsa 100 tl lik portföy 180 tl ye çıkar. Sorulması gereken soru şudur: Ekstrem senaryo kapsamında, yeni girenler için böyle bir risk göze alınabilir mi?
    Öncelikle senin yazılarını tekrar okumak beni mutlu etti. Bir zamanlar Thy takip ederdim. Thy 3.50 ye kadar düşmüştü sonra tekrar 4.50 oldu. 4.50 den yüzde 20 aldım. Thy=4.00 oldu, yüzde 20 daha 3.80 oldu, bir yüzde 20 daha 4.50 oldu gidiyor deyip 4.50 den bir yüzde 60 daha ki yüzde 40 a yakın kredinin içinde buldum maliyet 4.20 idi. Sonra bir düştü 4.00 ilk tepki de 4.15 de ben çıktım tekrar 4.10 oldu. Takibi bıraktım. Bir hafta sonra olmuş 5.00 sonra sürekli yukarı 18 lirayı gördü. O zaman Thy batacak diyorlardı. Zararı çok fazla idi. Şimdi yine aynı duruma düştüm. 6.33 aldım 10 bin. Düştü 6.01. 10 bin daha aldım. Geldi 5.55 10 bin daha geldi. 5.51 aldım 10bin daha geldi 5 kortum almadım. Tekrar anlaşırlar dedim 5.82 den 10 bin daha aldım. maliyet 5.84 oldu 5.96 sayayım dedim. Satmadım şimdi. Full + Full 50 bin lot bekliyorum. Satamıyorumda düşeni kırdı gibi gözüküyor aynı THY gibi. Tekrar aşağı gelir mi gelmez mi bana bir akıl ver gerçekten çok ihtiyacım var kredili kısmı satıp maliyeti yukarı çekip mi bekleyeyim şaşırdım. Hükümete acayip güvendim. Nasıl olsa Halkbank ta konuşulur dedim. Şimdi konuşulmadı diye haber çıkıyor. Bendeki psikoloji TL’de çözemedim. 5.86 sat işte geldi satış fırsatı. Ama düşeni kırdı yukarı gidecek. Bu aşağı gidişler tuzak diyen arkadaşlar oldu etkilendim. Şimdi tuz yumurtluyoruz. Thy de olduğu gibi çünkü o zamanda THY de 50 bin lot vardı. 5 kademe zararına 4.15 den sattığımda... TH bey senin yorumu çok önemli benim için?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

5.  Alıntı Originally Posted by Bist 100 Yazıyı Oku
    Cüneyt Özdemir :

- Erdoğan'ın konuşmasını Amerikan medyası canlı verdi.
    - Yaptırımlar engellendi,
    - Ermeni soykırım tasarısı bloke edildi, Engellendi
    - Bunlar Erdoğan'ın bire bir görüşmesinin başarısı
    Şahsi görüşüm:Belki Halkbank konusuda bir çözüm yol haritasına bağlanmıştır da bu kamuoyuna açıklanmamıştır
    İnşallah sayın Bist100

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Tabi, herkesin düşüncesi kendine. Her koyun kendi bacağından asılır. Panikleyenlerin, heyecan yapanların, beklemeye tahammülü olmayanların, sabırsızların, en ufak haberle bile hop oturup hop kalkanların, tansiyonu şekeri kalbi ve kötü kolesterolü olanların, dürtüleriyle hareket edenlerin, psikolojisi bu kağıttaki hareketleri kaldırmayanların bu kağıttan bir an önce çıkmaları kendi menfaatlerinedir. Bu bulgulara sahip olup da kağıda girmeyi düşünenler de bu hisseden uzak durmalılar. TH'nin şahsi tavsiyesidir.
    Müthiş yorumlar sağolun

7. Her hisse defter değerinden işlem görmek zorunda değil sanırsam.
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Teorik olarak borsada işlem gören her hissenin batma riski vardır ve bu teori HALKB için de geçerli. Şu anda kabaca 5 tl den işlem gören bu hisse eğer olur da ekstrem bir durumda Allah göstermesin batarsa, bu seviyeden yeni giren biri hisse başına 5 tl kaybeder. Ama eğer olur da bankadaki yukarıda dile getirdiğim zafiyetler giderilir, bankanın içinden geçtiği ABD kökenli türbülans bir şekilde uzlaşma ile sonuçlanırsa; işte o zaman hisse defter değerine doğru hareketine başlar yani 24 tl ye doğru. Hisseye yeni girecek olanlar için denklemin 1 tarafında 5 tl lik bir batış "riski" var, öteki tarafında ise 24 tl lik bir "ödül". Bunların oranı kabaca 1 e 5 tir.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Vakıf Yatırım, Halkbank için hedef fiyatını 8,50 TL'den 6,90 TL'ye indirdi

* * Vakıf Yatırım, Halkbank için hedef fiyatını 8,50 TL'den 6,90 TL'ye* indirdi, tavsiyesini 'Al' olarak korudu.

* * Vakıf Yatırım'ın (
    http://www.vakifyatirim.com.tr
    ) konu ile* ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:* *

* * "Beklentilere paralel net kar (=)

* * Halk Bankası 3Ç19’da beklentimizin %5,0, piyasa beklentisini %2,0* altında 308 mn TL (Ç/Ç -%0,6, Y/Y +%1,9) net kar açıkladı. 3ǒde* iyileşen kredi-mevduat makası nedeniyle bankanın net faiz gelirleri* tahminlerimize paralel çeyreksel %24,0 ile güçlü artış gösterirken,* faaliyet giderlerindeki artış ve efektif vergi oranının yükselmesi net* karı baskıladı. Diğer yandan, 2ǒde büyük ölçekli kredinin intikali* sebebiyle 1,4 mlr TL’ye ulaşan karşılık giderlerinin, devam eden* intikallere karşın çeyreksel %49,0 oranında gerilemesi karlılığı* destekledi. 3ǒde TL kredilerde %11,0 ile sektör ortalamasının* üzerinde büyüyen banka pazar payı kazanmaya devam etti. Açıklanan 3Ç* sonuçlarının piyasa beklentilerine paralel gerçekleşmesi nedeniyle* hisse üzerine etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz. 3Ç finansal* sonuçlarının ardından Halk Bankası 2019 yıl sonu net kar tahminimizi* aşağı yönlü revize ederken, banka için hedef fiyatımızı 8,50 TL’den 6,90 TL’ye güncelliyoruz. Halk Bankası hisseleri için kısa vadeli* “Endekse Paralel Getiri” ve uzun vadeli “AL” önerimizi koruyoruz."
    http://www.vkyanaliz.com/Files/docs/...1573794562.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Sayfa 547/830 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •