Sayfa 257/260 İlkİlk ... 157207247255256257258259 ... SonSon
Arama sonucu : 2075 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    MEGAP:

2023 son ceyrek Faaliyet karı 400 milyon

Bunun 80 milyonunu finansal gidere versek

320 milyon kar tek ceyrekte

Senelik 320 x 4= 1,280 senelik net kar

10 fk desek

12,800 milyar piyasa degeri demek

Sermaye 275 milyon

46,55 TL hisse fiyatı ederi
    Sn kazankazan,,sadece son çeyreği baz almak doğru değil,,şirket son çeyrekte satışlarını ve karı nı artırmış, önceki çeyrekler ayni hızda değil.
    Ama şirketin önemli potansiyel barındırdığı doğru,,,,,,bebek hisse,,,,,geleceğini parlak görüyorum.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Sn kazankazan,,sadece son çeyreği baz almak doğru değil,,şirket son çeyrekte satışlarını ve karı nı artırmış, önceki çeyrekler ayni hızda değil.
    Ama şirketin önemli potansiyel barındırdığı doğru,,,,,,bebek hisse,,,,,geleceğini parlak görüyorum.
    Konfeksiyon kısmı bu sene başında başlamış ve ihracat yapmışlar, dün konuştum. Benim hesapta bu yoktu doğal olarak. Şuan yeni olduğu icin dikiş/konfeksiyon, ileride elemanlar deneyim kazandıkça, ciro ve karı daha da arttıracaktır.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Konfeksiyon kısmı bu sene başında başlamış ve ihracat yapmışlar, dün konuştum. Benim hesapta bu yoktu doğal olarak. Şuan yeni olduğu icin dikiş/konfeksiyon, ileride elemanlar deneyim kazandıkça, ciro ve karı daha da arttıracaktır.
    O zaman şirket holding gibi,,farklı kulvarlarda işleri var,,,ileride yeniden yapılanmaya gidebilir.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4. 2020 den bu yana esas faaliyet karı 52 kat artmış ancak hisse fiyatı ancak 5 katçık artmış. Şuanki fiyat 2023 ortalama fiyatının üstünde ancak bu seneki faaliyet karının da 2023 ün üstünde olacağı aşikar.

Daha gidecek çok yolumuz var.

5. 2023 Ağustos ta Megap 6,36 TL imiş

2022 Aralıkta Megap 6,02 TL imiş.

Borsa o zamandan bu zamana kaç kat gitti ama megap daha yüzde 50 çıkmış. Yıllarca yatmış yani.

6. Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7. Üç aşağı boşluklu boğa mum formasyonu oluştu megapta

Bugün 8,83 kanal altına sarkarak ayı tuzağı da yaptı

8. 10 saatlik video yayınlamışlar izleyen varmı bilemiyorum varsa özet gecerse hora gecer…..tekstilin faaliyete geçmesiyle bu yıl 850 milyon lira ciroya katkısı bekleniyor.2022 ye göre ciro favök net karda belirgin artışlar var ama hisse fiyatına tam olarak yansımamış gibi.2024 ilk çeyrekten itibaren tekstil ile beraber güzel bir ivme yakalamasını umuyorum…

Sayfa 257/260 İlkİlk ... 157207247255256257258259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •