Sayfa 542/815 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon
Arama sonucu : 6519 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

1. Davanın görüldüğü gün tavan olur devrim gerçekleşecek se doğum biraz sancılı olur

2.  Alıntı Originally Posted by 66Trader66 Yazıyı Oku
    Valla tanıdığım bir abim var iş yerinde ben onun gibi sabırlı adam göremedim elinde 2,89 maliyetli 472 bin THY var temetttü alsaydım şuan 50 kuruşun altıdaydım kuruşdu maliyetim diyor kağıt 10 yıldır bende diyor ekranını gördüm şapka çıkardım sat dedim abi neyi bekliyorsun aklımdaki rakama gelmedi diyor o anlattı ben sustm
    10yıldır elinde ise zaten temettü hesabına yatardı. Bu ne temettü alsaydı 50 krş. Bende sustum.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Olaya mantiksal yaklasmak lazim. ABD "dolar benim para birimim, onu kullaniyorsan benim kurallarima uymak zorundasin" diyor. Bunu uygulatacak gucleri de var. Alakasiz bir ulkenin vatandasi alakasiz bir ulkenin bankasinda hesap acinca FATCA'dan dolayi banka ona "ABD vatandasi misin?" diye soruyor. ABD vatandasi olanlarini da IRS'e bildiriyor. Yani adamlar butun finansal sistemi ele gecirdi.

Ben seni sallamam diyorsan kullandirmiyacaksinsin dolar kredi, tutmayacaksin dolar mevduati. Oldukca basit aslinda.

Disarda olan herkesi rencide etti bu banka. Cunku her yerde "Turkish money launderers" diye haber geciyor kac senedir.

Burda namusumuzu temizlemek icin mahkemeye cikmaya parmagi gosterecek. Bu kadar. Adamlar emsal de yapamamis olacaklar, oyle ortada kalacaklar cezalariyla bilmemneleri ile. Dolari kapatacaklar, ama banka 'ABD'yi tanimiyorum' diye kendisi emsal yaratip kitaplara gececek. Biraz para kaybederiz, ama zamanla isler yoluna girer. Su Troykart'a da vesile olur belki, hayirli birsey cikar icinden.
    2013 den beri sürüncemede bırakılması kasıtlı, bunu söylüyorum. Yoksa diğer bankalarda olduğu gibi ofac cezayı kesse ve pazarlık yapılsa bitti gittiydi. Diğer emsallerinde hiç olmayan gn. md. yrd tutukla, yargıla, hapset ve bir de bu devlet bankası üstelik.

Kabul edilemez, teklif dahi edilemez durumlar durumlar...

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Anket imzamda, cepten goremeyen istedigi sikki ozelden atabilir.

Ben sahsen "yilan hikayesi" diye oy kullandim bankanin rest cekecegine inanmadigimdan.

Oylayan
    34.

Dava duser
    4 11.76%
    66Trader66, Buraktepe, jager, Mira, osisa

Para cezasi verilir
    16 47.06%
    ayhan53, BALPORSUĞU, Bist 100, bitpire, bjktr, fuigo, investment34, klasse, Lohengrin, mahırarda, OsmanSMMM, OZDEMIR1, Pert, sakin.!, trader,, TRENDHOUND

Bankanin dolar hesaplari dondurulur
    2 5.88%
    Cemefe, şahna

CB'inin ABD ziyaretinde halledilir, konu kapanir
    2 5.88%
    KIZILDAG, smlcan

Ne cikarsa ciksin bu konu senelerce kapanmaz
    10 29.41%
    666, Ayraniyokicmeye, D R A G O N, darkblack, erick_von_manhstein2, MrSun, MuSTi, vaque, vicont, wednesday
    Ben para cezası verilir diyorum. B şıkkı

5. Keşke ankete Trump ta katılasaydi

6. Cumhurun ziyaretinden sonra iş çözüldü. Belki bir banka birleşmesi belki bir kaç mahkeme süreci yaşanacaktır. Borsanın yükselmesi bu rahatlamanın bir göstergesidir. Yaptırım tehditi 2 aydır yok. Yabancı girişi not artırımı ile artacaktır. Parasal genişleme devam edecek. Ancak 124 endeks belki 118 belki bir 116 düzeltmesi mümkün. Bir önceki 2018 rallisinde 4-5 bin puanlık 3-4 tane iniş çıkış olmuş. 3-4 ay buna benzer durum olacak. Virüs bence çözülür ama petrol ciddi düşerse düzeltmeye bahane çıkar. Daha önce yazdık bu hisse stop yerini seans içi vermez. Ya yukarı açtı yada aşağı. Düşünme karar verme fırsatı tanımadı. Şimdilik 712 üstünde kalıcılık olmalı oda görülmedi. Spek bir rotaya tabi çalışıyor geleni gideni umursamadan. 1929 buhranı yüzyıl dönümüne henüz 9 yıl var. Grand süper cleyn beğenilsede beğenilmesede yaşatılma ihtimali var, virüs hazırlıksız yakaladı bu vaka global çöküşe gitmez. Global çöküş altında dip borsalarda devasa zirvelerde gelir. Altın 1900 doları 8-10 yıl önce gördü , tekrar görmesi çöküş habercisi olamaz. Bu hafta aştın satış İçin güzel fırsat verecek. Belkide anlık 1750 dolar ons gibi veya gram altın 330 lira gibi. Abd ve Avrupa’nın virüs açıklamaları dikkate alınmalı Çin’den gelen haberler feyk olabilir. Çünkü onlarda küresel piyasalarda oyuncu. Manüplasyon yapma ihtimalleri yüksek. Perşembe günü 303 dolar ithal hurda 277 dolara çok hızlı geriledi. Bu rakamda genel manada ip uçu verebilir.

Alıntı Originally Posted by alial77 Yazıyı Oku
    Keşke ankete Trump ta katılasaydi
    E Trump'i ben temsil ettim, "Yilan Hikayesini" sectim onun adina. O da ne olacagini bilmiyor garibim.

Alıntı Originally Posted by Silah Yazıyı Oku
    2013 den beri sürüncemede bırakılması kasıtlı, bunu söylüyorum. Yoksa diğer bankalarda olduğu gibi ofac cezayı kesse ve pazarlık yapılsa bitti gittiydi. Diğer emsallerinde hiç olmayan gn. md. yrd tutukla, yargıla, hapset ve bir de bu devlet bankası üstelik.

Kabul edilemez, teklif dahi edilemez durumlar durumlar...
    Mahkeme tutanaklarinda da okuduk, Hakan Atilla ABD Hazinesinden gelen David'e:

"Madem is yapmamizi istemiyorsunuz, OFUK listesinie niye eklemiyorsunuz?" demisti Zarrak icin 2014'te. Orda uyanmasi lazimdi bankanin.

Bunlar Zarrak'in emaillerini okuyorlardi, o yuzden uyandirmamaya calisiyorlardi. Eklememe nedenleri bu. Aslinda burda da banka icin bir savunma var. Hukukta "entrapment" deniliyor. Yani karsi taraf suc islemeye tesvik ediyor.

Dava gizliden gizliye devam ediyordu, o yuzden ortaya cikmadi. Zarrak gitti ve isbirligi yapti, o zaman gizli dosyalar ortaya cikmaya basladi.

Son 2 sene dedigin gibi iyice azittilar ama silah. Banka cikmayarak bu sirki bitirebilir (hem banka hem biz sonuclarina katlanacagiz tabi ki). Ben sahsen rest cekeceklerine inanmiyorum (Gerci hem HA'nin Bist'in basina getirilmesi, hem de su ana kadar devam eden surecte mahkemeyi tanimamalari olumlu). Bu belli olursa yuklu alim yaparim kendimce. Baska turlu ne olursa olsun ek para sokmam.

Bunlar tabi ki benim goruslerimdir.

Ekledim ankete.

Sayfa 542/815 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •