Special Days Image
Sayfa 22/252 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Ufuk hocam merhaba şimdi şöyle bir sorunum var. Elimde iki tane al-sat sinyali üreten basit formül var.

al için; Cross(MOV(c,5,e),MOV(c,10,e)) sat için;Cross(MOV(c,10,e),MOV(c,5,e))

al için; Cross(RSI(c,14),35) sat için;Cross(65,RSI(c,14)) diğeri bu

ikisi için ayrı ayrı grafik açarsan al satlar net gözüküyor. bir diğer grafiğe bak bir diğerine ona göre al-sat zor oluyor. Eğer ikisini birleştirirsem otomatik emir verebilir.

Sorun şu ben if veya and ile birleştirdim yapamadım. Benim istediğim mesala rsi al sinyali verdi ama mov al vermedi, sonuç almasın, eğer rsi hala al da ise mov al verirse o zaman alsın, yada tam tersi mov al verdi ama diğer koşul gerçekleşmedi, rsi gerçekleşince al sinyali üretsin yani diğerini beklesin. if veya and ile yaptığımda olay aynı barda gerçekleşirse al veya sat üretiyor. ben iki koşul sağlanınca sinyal üretmesini istiyorum.

umarım anlatabilmişimdir, saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by aly Yazıyı Oku
    Ufuk hocam merhaba şimdi şöyle bir sorunum var. Elimde iki tane al-sat sinyali üreten basit formül var.
    Dostum,bunun benzeri soruların cevapları arşivde(eski topik) çok defa verildi...
    Degişik bir çözüm şekli daha veriyorum...

3.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Dostum,bunun benzeri soruların cevapları arşivde(eski topik) çok defa verildi...
    Degişik bir çözüm şekli daha veriyorum...

cahilliğimi affedin ufuk hocam diğer yerlerde arama yaptırdım bulamadım, bu verdiğiniz indikatör olmuş ben bunu system testerda istiyorum yapılabilir mi?

cahilliğimi affedin uufuk hocam diğer yerlerde arama yaptırdım bulamadım, bu verdiğiniz indikatör olmuş ben bunu system testerda istiyorum yapılabilir mi?

5.  Alıntı Originally Posted by aly Yazıyı Oku
    Ufuk hocam merhaba şimdi şöyle bir sorunum var. Elimde iki tane al-sat sinyali üreten basit formül var.

ikisi için ayrı ayrı grafik açarsan al satlar net gözüküyor. bir diğer grafiğe bak bir diğerine ona göre al-sat zor oluyor. Eğer ikisini birleştirirsem otomatik emir verebilir.

Sorun şu ben if veya and ile birleştirdim yapamadım. Benim istediğim mesala rsi al sinyali verdi ama mov al vermedi, sonuç almasın, eğer rsi hala al da ise mov al verirse o zaman alsın, yada tam tersi mov al verdi ama diğer koşul gerçekleşmedi, rsi gerçekleşince al sinyali üretsin yani diğerini beklesin. if veya and ile yaptığımda olay aynı barda gerçekleşirse al veya sat üretiyor. ben iki koşul sağlanınca sinyal üretmesini istiyorum.

al:
    (MOV(c,5,e)>MOV(c,10,e)) and (RSI(c,14)>35)
    sat:
    (MOV(c,10,e)>MOV(c,5,e)) and (65>RSI(c,14))

Alıntı Originally Posted by vob Yazıyı Oku
    al:
    (MOV(c,5,e)>MOV(c,10,e)) and (RSI(c,14)>35)
    sat:
    (MOV(c,10,e)>MOV(c,5,e)) and (65>RSI(c,14))
    Dostum,problemi anlamak çözümün yarısıdır......

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    hocam evet yapabildim teşekkürler bir sorum daha var başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Şu grafikteki sorunum çözülür mü?

[IMG][/IMG]

Şu grafikteki sorunum çözülür mü?

[IMG][/IMG]
    Sistem testerde,al,sat,a.sat,a.kapat tablarındaki formulleri simetrik olma mecburiyetinde degildir...
    Dört ayrı yapıda formul kullanabilirsin,ama boş tab bırakmak hiç mantıklı olmaz,manuel takip gerektirir...

Sayfa 22/252 İlkİlk ... 1220212223243272122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •