Sayfa 569/652 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. 2003 -2013 arası ürün fiyat politikası neye göre belirleniyordu hiç bilgim yok.
    QUOTE=Cautionary;6837355]Sadece kura bakılarak fiyat belirlenmiyor. Öyle olsa fiyat olması gerekenin yarısında olmazdı..2003-2013 arası kur neredeyse aynı yerde kaldı, fiyat artmadı mı?[/QUOTE]

2.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    imtiyaz ya da intifa senetlerine atfedilecek mutlak değerleme bakımından kritik konu şudur (örnek):
    a-imtiyazı elinde tutan tarafın adi ortaklık payı %1dir.
    b-imtiyazı elinde tutan tarafın adi ortaklık payı %90dır..

a örneğinde; %7.4lük imtiyaz ağır ve orantısız bir imtiyazdır ve adi ortaklık payına oranla çok değerlidir.

b örneğinde ise, adi ortalıktaki pay zaten neredeyse tamamen hakim ortağa ait olduğundan dolayı imtiyazın parasal anlamı rölatif azalıyor.. kafasınagöreyazan ortağın GKda yönetime söylediği (dikkat çektiği finansal anlamsızlık) de budur..

bir başka anlatışla, her100 liradaki 7.4 liralık imtiyazın 7.4 x 0.82 = 6.07 TLsi zaten eastpharmanındır. burda bizden imtiyaz hakkı ile "tırtıkladığı" rakam 7.4 ile, 6.07 tl arasındaki farktır.. dağıtımı yapıp da bu senenin bu kadar yüksek faiz maliyetine girmesine değmezdi (şirket döviz plasman taşıyıp, tl kredi kullanıyor). bakalım, q1de kredi ve plansman tercihlerini nasıl değiştirmişler.
    Mevcut imtiyaz hisse durumunda,patronlar diğer yatırımcılara fazla kar dağıtmadan, sadece yatırımcıya ucundan biraz koklatarak, imtiyazlı hisselerle kendilerine her yıl büyük miktarda kar alabiliyor. Aldığı kar kendisine bin defa yeteceği için,yatırım şu bu diyerek şirketin finansal yapısına gereken ayarı vererek likit durumunu yapılandırarak, imtiyazlı hisse büyüsüyle her yıl kendisileri kar kasasında. 300 -400 milyon kar alırken, diğer hisse sahiplerin toplamda 50 -100 milyon falan kırıntılarıyla yemleyerek (bak yatırımcılarada veriyorum numarası yaparak) ( zaten bununla önemli kısmı kendisine gidiyor) herseye ayar vererek, yıllarca uzatma oyunlarına girebilir, isterse. Nasıl olsa kendileri her yıl kaymağı sıyırıp alıyor. Borsa şirketlerinde bu tür imtiyazların olması..!!

3. Akşam tamam mı devam mı diyeceğiz, em yıl boyunca bizi ne kadar etkiler göreceğiz.

4. Yorum yapmayacağım. Ölümüne savunanların yorumlarını bekliyorum

5.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    Yorum yapmayacağım. Ölümüne savunanların yorumlarını bekliyorum
    Yarın sat kurtul artık.. Bir daha milletin sözüyle gazıyla hisse alma..

6. derse en baştan başlayalım. yarın satış yapamazsın. bugünki dersin bu kadardı..

Mükemmel bilanço gelmiş falan diyimde senin gibi tiplerin gönlü olsun.

7. Bir yatırımcı doğal olarak portföyünde bulunan hisselerin güzel bir şekilde fiyatlandırması ve gelir sağlama maksadı vardır değil mi? Kimse bilerek isteyerek zarar edeceği şirkete yatırım yapmaz diye düşünüyorum.Size dönücek olursak madem başından beri şirketin kötü olduğunu düşünüp zarar edeceğinizi öngördüğünüz halde neden hâlâ hisseleri elinizde tutuyorsunuz?Yok eğer elinizde hisse yok ise bu forumda ne işiniz var? Gayeniz nedir acaba? İnsanların zamanını ve odağını çalmaktan başka hiçbir vasfınız yok gibi.Dergerli arkadaşlar lütfen sizde artık şu tutarsız insana cevap vermeyin lütfen. Bir süre yazar yazar sonra başka başlıklara yönelir.

8. Karın ağrısını nedeni belli oldu bir kağıt inat edip yükselemiyorsa ve borsa düşerken önden düşüp yükselince nazlanıyorsa bir bok olacağı anlamak lazımmış çok pişman etti beni bunun dışında hangi hisseyi alsaydım ekranımdaki yüzde 30 kardayım bunda yüzde 5 zarardayım ki yarın yüzde 5 daha girer bekle diğer bilanço dönemini
    ytd deli saçmasıdır

Sayfa 569/652 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •