Sayfa 850/934 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900 ... SonSon
Arama sonucu : 7467 madde; 6,793 - 6,800 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,504
     Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Benim dukkan burasi, son gittigimde cok gusel bir sandwich yapti bize Ahmet abim.

Adam isi biliyor valla, bir isirik attim ve onun gibi Allahiiiiim bu ne lezzet diye bagirdim, hemen herkes kuyruk oldu kapida gelen gecen...

Biraz da paket yaptirdim kendim evde de piiz yaparken yerim diye...

Iste hayat
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Payımı tutarım temettümü alırım.
    Ytd
    sürekli alım yapanların sevdiği dönemler. yükselse sevindirir, düşse sevindirir. e o zaman sepete atmaya devam.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Gelen bilançolarda tüm şirketlerin maliyetleri çılgın gibi artarken ihracatçı olanların kurlar yüzünden iç piyasaya iş yapanlarında pazar koşulları sebebiyle ciro düşüşlerinden çok etkilendiği görülüyor.Bizim fordda maliyet kaleminden gol yedi son bilançoda.TMS29 bilanço imdadımıza yetiştide net parasal pozisyon karı ile geçici vergi kalemlerinden vitrin iyice kötü gözükmedi.Yoksa kar %50 düşmüştü.Elbette bunu gören büyük eller günlerdir ciddi pozisyon boşaltıyorlar.Maliyet artışlarının net operasyonel karda yarı yarıya azalma etkisi çok büyük bir etki.Toplu sözleşme ile çalışanlara çok ciddi zamlar ve ilave enflasyon artışları verildi.Ford merkezin ciddi rahatsız olduğunu düşünmemek saflık olur zira Arjantin Brezilya gibi güney amerikada bizim ürettiğimiz transit modelini üreten diğer ford fabrikalarına karşı kuvvetle muhtemel rekabetçiliğimizi yitirdik.Umarım şu enflasyon belasının tez zamanda hakkından geliriz.Yoksa kurların her baskıda kaldığı gün artmaya devam eden ve edecek tl bazlı maliyetler canımıza hepten okuyacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bana göre en doğru tespiti siz yapmışsınız. ceteris paribus dövizin yerinde sayması halinde ihracatçı firmalarda karlılığın sürdürülebilmesi için artı değerdeki emeğin payının törpülenmesi gerekiyor. o, törpülenmediği sürece karlılık uzun süre küçülmeye devam eder ki bahsettiğiniz durum aslında sezonluk, çeyreklik sorun değil yapısal bir bunalımı işaret eder. bir takım firmaların çalıştırmak için yurtdışından hintli işçi, suriyeli mühendis getirmeleri bu karlılık sorununu (no güvence no cry) ne denli önemsediklerini gösteriyor. lokal medya takip edildiğinde şirketin bu yanının oldukça yumuşak kaldığını söylemek mümkün şimdilik taraf sendikalarla işi idare eder bir görüntüye sahip. satış, adet, kur gibi rakamların yanında bu haberlerin de takip edilmesi gerekiyor artık.

Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Fiyata ve olumsuz beklentilere göre oldukça kötü bir bilanço
    Bu kur faiz ile ihracatçıların önümüzdeki dönem işi çok zor
    Vur dedik öldürdü
    Aşırı satti bu kadar fazla tepki gelmeli

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim dukkan burasi, son gittigimde cok gusel bir sandwich yapti bize Ahmet abim.

Adam isi biliyor valla, bir isirik attim ve onun gibi Allahiiiiim bu ne lezzet diye bagirdim, hemen herkes kuyruk oldu kapida gelen gecen...

Biraz da paket yaptirdim kendim evde de piiz yaparken yerim diye...

Iste hayat
    Biz de böyle bekliyoruz belki bize de bi parça verir Ahmet abi.

7.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    sürekli alım yapanların sevdiği dönemler. yükselse sevindirir, düşse sevindirir. e o zaman sepete atmaya devam.
    Alan satan yavaş yapmalı her işi…

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Biz de böyle bekliyoruz belki bize de bi parça verir Ahmet abi.

Canım çekti balık sipariş ettim.Akşama balık yaptırcam Ahmet abi çok güzel yedi bizim de canımız çekti.

Sayfa 850/934 İlkİlk ... 350750800840848849850851852860900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •