Sayfa 934/1021 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984 ... SonSon
Arama sonucu : 8164 madde; 7,465 - 7,472 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Birader sen neden bu kadar sinirlisin ? Dikkat ediyorum seninle forumda tartışan da yok. Ama sen her gün sabah akşam forum meydanına çıkmış adressiz ayar veriyorsun.

Bir şey daha var. İfadelerin çok kesin, böylesini yatırım danışmanları bile yapmaya çekinirler. Ttrak için öyle bir şey yazdın ki bu forumda ne yalan söyleyeyim bir kısmını senin o ilk mesajından sonra sattım. Yazdığında hisse 977 lira civarındaydı bugün 967 lira. (7 mayıs)

Bence biraz soluklanmalı ve ifadelerini yumuşatmalısın.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Efendice yazmıssın adam sana kumarbaz demiş.
    Boşverceksiniz bunları.
    Zamanla buraları sessizleşecek.İyi veya kötü şekilde olucak ama mutlaka olucak.
    Bu tarz insanları iyi tanırım kafalarındaki şablonlara göre yaşarlar.Onun için insan kaynaklarında dandik sorular sorduruyoruz diploma her şey değil çünkü.Başarının yarısı eğitim geri kalanı başka şeyler…
    Dönüp dönüp rakamlardan bahswdip bizlerin rakam vemediğini hatta bazılarının da kumarbaz oldugunu söylüyor.Sanki paylaştıgı rakamlar gizli bilgi.O raporların hepsi benim mailime düşüyor mesela burdaki çok insan da erişir o rakamlara zaten.
    Vs vs ortama salça oldugu için fikrimi yazayım istedim.Kap bilgisi olursa diye okuyorum buraları ara ara girip.Bugün hisse kaçtan kapatmış bakmadım bile.
    Dilimizi yorduğumuza değmez.
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Frankfurt'ta Danimarka İngiltere maçındaymışsın diye duydum, İngiltere yenerse yarın Fort bi %5 yapar belki, oraya çok araç satıyoruz ya o bakımdan.
    İzmir deyim;)
    Fb dışında maç takibi yapmıyorum reis;)

3. Adamlar %50 faizli garanti para carry trade fırsatı bulmuş faizler %20 ye bile düşse dünyanın en yüksek faizinin sunduğu bu carry fırsatını yıllarca somuracaklar.Haliyle tıpkı bu politikanın uygulandığı dönemin 2006-2012 periyodu gibi değerli tl düşük kur dönemine girdiğimizi safkalozlar anladıklarında onlar için iş işten çoktan geçmiş olacak.Bkz:Froto 2006-2016 performansı.

Bunları duymaktan nefret ediyorlar,son 3 yılın nevi şahsına münhasır ekstrem döneminin hep süreceğini düşünüyorlardı,şimdi tatlı rüyadan kabusa hard bir geçiş hepsinin uykularını kaçırıyor.Piyasadaki profesyonel fonlar ve kurumsallar ise bu dönemi çoktan görüp gereğini tüm piyasaya malları boca ederek gereğini yaptılar.Akıllı para ile akılsız para farkı

JP Morgan - Global FX Strategy raporundan USDTRY

- 12mth USDTRY fwd short önerilmiş

- Yıl sonu politika faizi beklentisi %45 (Kasım ve Aralık 250'şer bps indirim)

- Reel kurun adil değerinin %30 altında olduğunu hesaplıyorlar

- Küresel carry trade piyasasında yaşanan sıkışma USDTRY'de yukarı yönlü baskı yaratıyor ama buradan doğabilecek olan volatiliteyi TCMB yönetebilir denmiş.

https://x.com/altugozaslan/status/18...8zR8BW99R1jyoQ

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

4. Gecen sene temmuz ayı 965 TL

Şuan 1086 TL

5. @Serkalgo senin yaptığında da mantık hatası yok mu? Dedin ki maliyeti sıfır olanlar hariç tüm lotlarımı sattım.

Diyelim 10 bin lotun vardı, 5 binin maliyeti sıfırdı, kalan 5 bini sattın faize yatırdın, başka senet aldın vesaire.

İyi de Froto da bıraktığın 5 lot hisse de her gün değer kaybediyor, maliyeti sıfır diye onlar korunmuş olmuyor ki.

Mantıklı olan tüm bu veriler ışığında portföyün tamamını boşaltmandı, haksız mıyım?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,488
    Oralet o arkadaşın yazdıklarının neresi doğru ki yorum yapıyorsun
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. İyi şirket
    Enflasyonu da doları da endeksi de mutlaka yener.
    Ytd

8. Ben boşalttım bir kısmını. Dolar hareketlenince tekrar gelirim.

Sayfa 934/1021 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •