Sayfa 426/594 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon
Arama sonucu : 4749 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. ideal de bist menüsünün altında tüm işlemleri tıkladığınızda açılan pencereden tarihsel veri yüklediğimizde tüm işlemler geliyor. ama bu veriler ile idealde işlemleri nasıl yaparım bilmiyorum..
    Attached Images Attached Images

2. Ekran Görüntüsü (2).jpg
    ekran görüntüsü bu şekilde...

3.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    KeserOS kullanabilirsiniz.kesintinin bittiği barda 1 diğer barlarda 0 döndürür.
    ihtiyacınıza göre veya farklı durumlara göre ayarlayabilirsiniz, iyileştirirseniz tekrar yazın buraya.

PHP Code:
    var Sistem.GrafikVerileri ;

//KeserOS: Devre Kesici Osilatörü
    var KeserOS Sistem.Liste(0); 
    for (
    int i V.Counti++) 
    if(
    V[i].Date.Subtract(V[i-1].Date).TotalMinutes==30) { KeserOS [i]= 1f;  Sistem.DikeyCizgiEkle(iColor.Yellow21); }

Sistem.Cizgiler[0].Deger=KeserOS
    Hector Hocam çok verimli çalışmıyor.Gün bazında kaç kez devre kestiğini bulmak için sağlıklı değil.Çünkü mesela 10:22 de devre kesti önceki bar bir gün öncekinin barı olduğu için zaten zaman farkı var ve bir şekilde bu barda devre olsa da olmasa da devre var gibi algılanacak.

Bu işin kesin çözümü Sistem.HaberleriGetir(); fonksiyonu bu fonksiyonun içinden sembole göre haberlerden devreleri ayıklayabiliriz,fakat şöyle bir sorun var bu fonksiyon çalışmıyor.ideale sordum çalışmadığını söyledi.

4.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    Hector Hocam çok verimli çalışmıyor.Gün bazında kaç kez devre kestiğini bulmak için sağlıklı değil.Çünkü mesela 10:22 de devre kesti önceki bar bir gün öncekinin barı olduğu için zaten zaman farkı var ve bir şekilde bu barda devre olsa da olmasa da devre var gibi algılanacak.

Bu işin kesin çözümü Sistem.HaberleriGetir(); fonksiyonu bu fonksiyonun içinden sembole göre haberlerden devreleri ayıklayabiliriz,fakat şöyle bir sorun var bu fonksiyon çalışmıyor.ideale sordum çalışmadığını söyledi.
    Düzeltme:

Bu fonksiyon şimdi denedim çalışıyor.İdeali arayıp sorduğumda bana çalışmadığını söylemişlerdi.Neden böyle söylediklerini bilmiyorum.

Bu fonksiyon ile hangi hissenin kaç kez hangi tarihte ve saatte devre kestiğini bulabiliriz.

Fakat idealin kendi formül ekranında bu fonksiyon çıkmıyor.Ben DLL içinde çağırıyorum.

https://www.linkpicture.com/q/devre3.jpg

5.  Alıntı Originally Posted by Maximusix Yazıyı Oku
    Günlük olarak cizilse belki ise yarardi
    Hic denemedim ancak cozum kullanici sembollerinde olabilir. Arsivime aldigim bear_bull ustadin asagidaki kodundaki yaklasimla yuzeysel veriyi kullanici sembollerine yazdirtip daha sonra grafik ustunde gormeniz mumkun olabilir sanirim.

PHP Code:
    // VİOP_30 AKŞAM SEANSI OLMASIN

var kod Sistem.AktifViopKontrat;

var 
    VOB30BB Sistem.SembolTanimla("DFN'VOB30BB"0); 

VOB30BB.Description "Vob30 akşam seans kayıt yok";

var 
    vade1 Sistem.YuzeyselVeriOku(kod);

if (
    DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Saturday && DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Sunday && (Sistem.SaatAraligi("09:30:00""18:15:00" ) ) )
    {
    VOB30BB.LastPriceConvert.ToSingle(vade1.LastPrice);
    VOB30BB.LastSizeConvert.ToSingle(vade1.LastSize);
    VOB30BB.LastVolConvert.ToSingle(vade1.LastVol);
    Sistem.GrafikGuncelle(VOB30BB);

6.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Hic denemedim ancak cozum kullanici sembollerinde olabilir. Arsivime aldigim bear_bull ustadin asagidaki kodundaki yaklasimla yuzeysel veriyi kullanici sembollerine yazdirtip daha sonra grafik ustunde gormeniz mumkun olabilir sanirim.

PHP Code:
    // VİOP_30 AKŞAM SEANSI OLMASIN

var kod Sistem.AktifViopKontrat;

var 
    VOB30BB Sistem.SembolTanimla("DFN'VOB30BB"0); 

VOB30BB.Description "Vob30 akşam seans kayıt yok";

var 
    vade1 Sistem.YuzeyselVeriOku(kod);

if (
    DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Saturday && DateTime.Now.DayOfWeek != DayOfWeek.Sunday && (Sistem.SaatAraligi("09:30:00""18:15:00" ) ) )
    {
    VOB30BB.LastPriceConvert.ToSingle(vade1.LastPrice);
    VOB30BB.LastSizeConvert.ToSingle(vade1.LastSize);
    VOB30BB.LastVolConvert.ToSingle(vade1.LastVol);
    Sistem.GrafikGuncelle(VOB30BB);

Çok teşekkür ederim, deneyeceğim

7.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku

gönderdiğim tüm kod örnekleri 1 dk grafikte çalışacak şekilde tasarlanmış örneklerdir.
    10:22 de kesen devreyi de harika bir şekilde bulur bu kod.

8.  Alıntı Originally Posted by kmlbs Yazıyı Oku
    İyi akşamlar arkadaşlar,
    50 periyotluk hareketli ortalamanın 200 periyotluk hareketli ortalamayı aşağı kestiği bar da 200 periyotluk ortalamanın değerini grafik üzerinde yatay olarak çizmek istiyorum. Aşağıdaki kodu yazdım çalışmadı. Yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler...

var V = Sistem.GrafikVerileri;
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");

// hareketli ortalamaları hesapla
    var MA1 = Sistem.MA(C, "Simple", 50);
    var MA2 = Sistem.MA(C, "Simple", 200);
    var KES = Sistem.Liste(0);

var Barno = 0;
    for (int i = 1 ; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (Sistem.AsagiKestiyse(MA1, MA2))

Barno = i;
    KES[i] = MA2[Barno];

}
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = KES; Sistem.Cizgiler[0].Aciklama = "YATAY";
    Bu konuda yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?

Sayfa 426/594 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •