Sayfa 552/595 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562 ... SonSon
Arama sonucu : 4754 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. 2023e girdiğimizden beri Ideal veritabanında sorunlar yaşıyorum. Normalde server uzerinde (Contabo) sorun olmadan kendi kendine calisiyordu. Once sistem disina atti. Zorla kendini güncelletti. Simdi de her sabah yeniden hesaba login olmak gerekiyor. Aradım Ideali. Yeni yasal zorunluluk dedi. Bu herkesin başına geldi mi? Yani hergun şifre girmeden 7/24 calismasinin bir yolu yok mudur?

2. Ben de bunun icin VPS satinaldim Windows. Oncesinden Macbooka Windows yüklemiştim ama zaten kapasitesi düşüktu (128GB). Baktım olmuyor, VPSe uzaktan bağlanmak en mantiklisi geldi.

3. Islem kismina söyle bir kod girmeniz gerekebilir:
    Sistem.EmirAksamSeansi = 1;

4.  Alıntı Originally Posted by ogulsev Yazıyı Oku
    2023e girdiğimizden beri Ideal veritabanında sorunlar yaşıyorum. Normalde server uzerinde (Contabo) sorun olmadan kendi kendine calisiyordu. Once sistem disina atti. Zorla kendini güncelletti. Simdi de her sabah yeniden hesaba login olmak gerekiyor. Aradım Ideali. Yeni yasal zorunluluk dedi. Bu herkesin başına geldi mi? Yani hergun şifre girmeden 7/24 calismasinin bir yolu yok mudur?
    01.01.2023 tarihinde herhangi bir aracı kurumun hesabına her girişte SMS ile teyit ya da iki aşamalı giriş seçeneği getirilecekti. Bu doğru fakat Mart ya da Nisan 2023 e kadar uzatıldı. Mesela şuan hesabımın olduğu ve idealde aktif olarak kullandığım bir aracı kurumda normal girebiliyorum. Ama bir tanesi bu uygulamaya geçmiş her girişte şifre gönderiyor. Yoğunluk çok olduğundan SMS de gecikiyor. Onun yöntemini SMS lerin geçerlilik süresini bir saate uzatarak bulmuşlar. Bu güvenlik olayı her aracı kurumun çözmesi gereken bir sorun olacak. SMS ile giriş yapan aracı kurumu aradım. Dedim ki daha vakit varken siz hemen geçmişsiniz bu prosedüre. Dedi ewt. Dedim ben şuan SMS gelse bile giremiyorum hata veriyor. hemen dedi yardımcı olayım bana aracı kurumun kendi telefon uygulamasını anlatmaya başladı. Dedim ki hop dur ben ideal veri terminaline giriş yamaktan bahsediyorum. Dedi ki kem küm bir arkadaşıma aktarayım. Arkadaşına aktardı o yardımcı oldu. Ama her gün her gün sıkıntı. Bir de aracı kurum çalışanları data vender ekranları (matriks,ideal,foreks) çok hakim değiller hepsi. Bakalım nisan 2023 de belli olacak. Kusura bakmayın biraz uzun tuttum. Muhabbet yapasım varmış

5. SMS muhabbeti de yeni cikti. Onceden direkt bağlanabiliyorduk SMS şifresi istemeden. Ben de SMS sorunu yok şimdilik. Yani Ideale giriş yaparken SMS istemiyor. Sizin anlatımıza IDEALde islem yapmak icin hem hergun normal şifreyle giriş yapacaz ve giriş yaparken üstüne bir de SMS zorunluluğu geldi diye anladım.

6. Hesap loginlerine getirilen sıkılaştırıcı güvenlik tedbirleri ilgili aracı kurumdan talep üzerine bazı konularda muafiyet sağlanacaktır. Sezai beyin beyanına göre yayınlanan tebliğ buna izin veriyor. Kurumların buna adapte olmaları biraz zaman alabilir.

7. Herkese selamlar,

Oluşturduğum bir indikatörle resimdeki yerleri bulabiliyorum.
    Yapmak istediğim. İndb.yi İşleme girdiği bardan itibaren hesaplatmak istiyorum.
    (indb.yi mom(10) kabul edersek alışyapıldıktan sonraki 2barda 2.lik mom, 3 barda 3.lük mom hesaplatmak istiyorum. 10 bar ve sonrasında 10.luk mom hesaplayacak.)

Desteğiniz için teşekkür ederim.

soru1.jpg

for (int i = 1; i < v.Count; i++)
    {
    if ( inda[i] > 8 && SonYon != "A")
    if ( c[i] < indb[i] && SonYon != "F")
    }

8.  Alıntı Originally Posted by engin.kilic.73 Yazıyı Oku
    Herkese selamlar,

Oluşturduğum bir indikatörle resimdeki yerleri bulabiliyorum.
    Yapmak istediğim. İndb.yi İşleme girdiği bardan itibaren hesaplatmak istiyorum.
    (indb.yi mom(10) kabul edersek alışyapıldıktan sonraki 2barda 2.lik mom, 3 barda 3.lük mom hesaplatmak istiyorum. 10 bar ve sonrasında 10.luk mom hesaplayacak.)

Desteğiniz için teşekkür ederim.

soru1.jpg

for (int i = 1; i < v.Count; i++)
    {
    if ( inda[i] > 8 && SonYon != "A")
    if ( c[i] < indb[i] && SonYon != "F")
    }
    İstediğinizi aşağıdaki gibi bir mantık ile yapabilirsiniz. Test edilmedi kendiniz deneyin.

PHP Code:
          var indb Sistem.Momentum(1);
          var 
    islemBar 0;
          for (
    int i 1v.Counti++)
          {

int barSayisi islemBar;
             if (
    barSayisi 0)

indb Sistem.Momentum(barSayisi);

if (