Sayfa 178/593 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Sanirim bunu Tiberius hoca cevaplamali
    Yalniz yapmak istediginizi detaylandirirsaniz daha kolay olacak bence. Dll de hesapladiginiz bir degeri başka kod icinde mi kullanmak istiyorsunuz?

Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Yalniz yapmak istediginizi detaylandirirsaniz daha kolay olacak bence. Dll de hesapladiginiz bir degeri başka kod icinde mi kullanmak istiyorsunuz?
    Aynen dediğiniz gibi umit_ykoc. Mesala optimizasyon için dll'nin içinden bir değeri çekmek veya başka bir sistemde kullanmak için.

3. Aynı bar içerisinde al sat yaptırmanın bir imkanı var mıdır (system tester) ? Gelecek dönemde olması planlanıyor mu? Html yeni sürümünde bazı sitelerde bu yapılıyor. Üst periyotla çalışanlar için gerekli olabiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Aynı bar içerisinde al sat yaptırmanın bir imkanı var mıdır (system tester) ? Gelecek dönemde olması planlanıyor mu? Html yeni sürümünde bazı sitelerde bu yapılıyor. Üst periyotla çalışanlar için gerekli olabiliyor.
    Mümkün ancak ideal altyapısı ile bunu test edemezsiniz. Ben kendi order sınıfımı yazdım, barlardan bağımsız alım satım kararlarını test edebiliyorum. Eğer C# a hakim değilseniz, yani visual studio ile istediğiniz kodu yazamıyorsanız işiniz epey zor. Saygılar...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

5. Merhaba arkadaşlar. Yazdığımız bir sistemin robot tarafından mı yoksa grafik tarafından mı çağrıldığını anlamamız mümkün müdür? Neden sordum, bazen yazdığım sistemi robota bağlıyorum bazen ise sadece grafikte görmek için kullanıyorum. Robota bağladığım zaman bazı değerlerin değişmesini (mesela okunacak bar sayısı) bazı verilerin ve hesaplamaların performans açısından hiç kullanılmamasını istiyorum (Mesela getiri hesabı, zemin yazıları, grafik ayarları vs). Sistemi kim çağırırsa ona göre işlem yapacak fazlalık hesaplamalar yapmayacak. Bunu yapmanın bir yolu var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by belamim Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar. Yazdığımız bir sistemin robot tarafından mı yoksa grafik tarafından mı çağrıldığını anlamamız mümkün müdür? Neden sordum, bazen yazdığım sistemi robota bağlıyorum bazen ise sadece grafikte görmek için kullanıyorum. Robota bağladığım zaman bazı değerlerin değişmesini (mesela okunacak bar sayısı) bazı verilerin ve hesaplamaların performans açısından hiç kullanılmamasını istiyorum (Mesela getiri hesabı, zemin yazıları, grafik ayarları vs). Sistemi kim çağırırsa ona göre işlem yapacak fazlalık hesaplamalar yapmayacak. Bunu yapmanın bir yolu var mı?
    Merhaba, aşağıdaki işinizi görebilir belki.

bool isRobot = ((Sistem.Periyot=="") ?true : false);
    Sistem.Mesaj(isRobot.ToString());

7.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Merhaba, aşağıdaki işinizi görebilir belki.

bool isRobot = ((Sistem.Periyot=="") ?true : false);
    Sistem.Mesaj(isRobot.ToString());
    Gayet mantıklı periyot varsa grafiktir yoksa grafik değildir(robottur), denedim çalışıyor. Hemen kütüphaneme fonksiyon olarak ekliyorum, çok teşekkürler Orhan Bey...

8.  Alıntı Originally Posted by Andromeda Yazıyı Oku
    Şu iş görebilir. Test edemedim.
    Sürekli kontrol etmesi için robot olarak çalıştırmak gerekir.

Kod:

var Sembol = "IMKBH'GARAN";
    var V = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sembol, "3");

decimal Acilis = (decimal)V[V.Count - 1].Open;
    decimal SonFiyat = (decimal)Sistem.SonFiyat(Sembol);
    if (SonFiyat >= Acilis + 0.01m * 10)
    {
        Sistem.Mesaj(Sembol + " 10 Kademe Yukarı");
    }
    else if (SonFiyat <= Acilis - 0.01m * 10)
    {
        Sistem.Mesaj(Sembol + " 10 Kademe Aşağı");
    }
    Teşekkür ederim andromeda,
    Açılış barından değilde son bardaki en düşük fiyattan nasıl değiştiririrz.

Sayfa 178/593 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •