Sayfa 365/593 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,913 - 2,920 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Merhabalar herkese kolay gelsin bereketli olsun tradeleriniz ben bu hazır kodlardan sistemleri birleştir koduyla 2 tane sistem birleştirip acaba kullanabilir miyim diye biraz uğraştım- idealde yeniyim bu arada- backtesti fena sayılmayan bir sistem ortaya çıktı sayılır fakat sonradan yaptığım araştırmalarla adına repaint denen bir problemin olduğunu farkettim. Backtestte dediğim gibi fena netice vermiyor fakat anlık grafikte gecikmeli görüyorum al sat sinyallerini... Bu çözülebilecek birşey mi yoksa başka bir yolu mu denemem lazım. Bilen tecrübeli arkadaşlar yol gösterirlerse mutlu olacağım.

2. if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:14:59") >= 0) // seans yok işlem yapma

Arkadaşlar robotun gün sonunda sistemin yönü ne olursa olsun pozisyonunu kapatmasını istiyorum. Sabah seans açılınca sistem hangi yönde ise o yönde pozisyon açsın istiyorum. Üsteki saatte nasıl bir değişiklik yapmam gerek.

Matrikste şöyle yapardık sistem ile saati ve ile bağlardık. İdealdede öyle yapsak aynı mantıkla olurma acaba

Sistem & if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("17:50:00") >= 0)

for (............)
    if ( Sistem al )
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("17:50:00") >= 0) şeklinde iç içe if tarzında yazmam gerekiyor sanırım.
    Son düzenleme : atakanözbaki; 04-10-2019 saat: 16:47.

3.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Merhabalar herkese kolay gelsin bereketli olsun tradeleriniz ben bu hazır kodlardan sistemleri birleştir koduyla 2 tane sistem birleştirip acaba kullanabilir miyim diye biraz uğraştım- idealde yeniyim bu arada- backtesti fena sayılmayan bir sistem ortaya çıktı sayılır fakat sonradan yaptığım araştırmalarla adına repaint denen bir problemin olduğunu farkettim. Backtestte dediğim gibi fena netice vermiyor fakat anlık grafikte gecikmeli görüyorum al sat sinyallerini... Bu çözülebilecek birşey mi yoksa başka bir yolu mu denemem lazım. Bilen tecrübeli arkadaşlar yol gösterirlerse mutlu olacağım.
    İdeal sistem birleştir yolu ile robotu pek tavsiye etmiyordu eskiden. Repaint nedeniyle ,fakat bir bar öncesini esas alan sistem yazınca sanırım repainti önlüyor

MA1[i-2] < MA2 [i-1] & MA1[i-1] > MA2[i] şeklinde yazılması lazım sistemin.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:14:59") >= 0) // seans yok işlem yapma

Arkadaşlar robotun gün sonunda sistemin yönü ne olursa olsun pozisyonunu kapatmasını istiyorum. Sabah seans açılınca sistem hangi yönde ise o yönde pozisyon açsın istiyorum. Üsteki saatte nasıl bir değişiklik yapmam gerek.

Matrikste şöyle yapardık sistem ile saati ve ile bağlardık. İdealdede öyle yapsak aynı mantıkla olurma acaba

Sistem & if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("17:50:00") >= 0)

for (............)
    if ( Sistem al )
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("17:50:00") >= 0) şeklinde iç içe if tarzında yazmam gerekiyor sanırım.
    Bir önceki barı ESAS alırsanız repaint olmaz.Güncel barda sinyal aramak anlamsız ve yanlış zaten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:14:59") >= 0) // seans yok işlem yapma

for (............)
    if ( Sistem al )
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:14:00") >= 0) //son bir dakikayı burada pas geçer
    {
    //sisteminiz al/sat
    }

if (Sistem.Saat.CompareTo("18:14:30") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:15:00") >= 0) // son yarım dakikada sürekli flat döndürür
    {
    Sistem.Yon[i]="F";
    }

///ertesi sabah sistem ne yönde kaldıysa ilk anda tekrar işleme girer // sabah oluşan -+ gapları kabul etmiş olursunuz.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

var B1 = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol,Sistem.Pe riyot);
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(B1, "Kapanis");
    var ADX = Sistem.ADX(8);
    var B2 = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol, "5");
    var C2 = Sistem.GrafikFiyatOku(B2,"Kapanis");
    var MA2 = Sistem.MA(C2, "Exp", 21);
    var MA2D = Sistem.DonemCevir(B1, B2, MA2);
    var MA = Sistem.MA(C, "Exp", 21);
    var adx5 = Sistem.ADX(B2, 8);
    var adxx = Sistem.DonemCevir(B1, B2, adx5);
    var Y = Sistem.Liste(0);
    var X = Sistem.Liste(0);
    var RenkListesi = new List<Color>(new Color[Sistem.BarSayisi]);

for (int i =1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (adxx [i] >=25)
    {
    X[i] = MA2D [i];
    RenkListesi[i] = Color.Green; //DarkOrange
    }
    else if (adxx [i] <25 && adxx [i] > 15 )
    {
    X[i] = MA2D [i];
    RenkListesi[i] = Color.Red;
    }
    else if ( adxx [i] <= 15)
    {
    X[i] = MA2D [i];
    RenkListesi[i] = Color.Black;
    }
    }
    for (int i =1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (ADX [i] >=25)
    {
    Y[i] = MA [i];
    RenkListesi[i] = Color.Green;
    }
    else if (ADX [i] <25 && ADX [i] > 15 )
    {
    Y[i] = MA [i];
    RenkListesi[i] = Color.Red;
    }
    else if ( ADX [i] <= 15)
    {
    Y[i] = MA [i];
    RenkListesi[i] = Color.Black;
    }
    }
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = X;
    Sistem.Cizgiler[0].RenkListesi = RenkListesi;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger =Y;
    Sistem.Cizgiler[1].RenkListesi = RenkListesi;

yukarıdaki grafik ve formülde yapmak istediğim şey şu
    1 dk lık adx 8 25 in altında ve üstündeyse 1 dk 21 ma yı renklendir
    5 dk lık adx 8 25 in altında ve üstündeyse 5 dk 21 ma yı renklendir

acaba nerede hata yapıyorum
    5 dk lık 21 ma , 5 dk lık adx 8 25 in ustundeyken altındayken de 1 dk lık 21 ma nın renklerini alıyor
    Son düzenleme : alekss; 05-10-2019 saat: 12:05.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku

for (............)
    if ( Sistem al )
    Bear Bull hocamin verdigi bicim robotu ozellistirebilirsiniz. Aksam Flat yaklasimi robot yerine sistemin icine de uygulanabilir. Bu sekilde tek satir robotu kullanmaya devam edebilir ve yaklasiminizin gecmiste ne kazandirip ne kaybettirdigini de olcebilirsiniz.

Ayni yaklasimi bir sistemim uzerinde sadece 2019 yili verileri uzerinde test etmistim. Ulastigim bazi bulgular:
    - Getiride ~%20 azalma
    - MaxDD de ~%6 civari bir iyilesme
    - Islem sayisinda ~%10 civari artis

AksamFlat yaklasimini devreye almandan sisteminize etkilerini iyice olcup tartmanizi oneririm. Ister robota ister sisteme uygulayin devre almadan bir sure sanal modda test ediniz. Yaklasiminizi robot tarafina uygularaniz, kesisim kullanan sistemlerde aksam flat sonrasi ertesi sabah onceki sinyal yonunde pozisyon girisi yapilmayip bir sonraki sinyale kadar flat kalma durumu olusabilir.

Aksam flat sabah sinyal yonunde flata gir icin kullandigim kod ornegi:

PHP Code:
    //...sadece 09h30 acilis 18h15 kapanis olan tarihlerde duzgun calisir!

var FlatOncesiYon="";
    var 
    Sinyal="";

//...

for (int i 20V.Counti++)

{
        var 
    Flat1815 V[i].Date.Hour == 18 && V[i].Date.Minute >= 14

//garip bir bicimde 2019 yilinda bazi gunlerde 18:15 barlari var o nedenle ">=14" kullanildi

var Ac0930 V[i].Date.Hour == 09 && (V[i].Date.Minute <= 30); 

//garip bir bicimde 2019 yilinda bazi gunlerde 09:29 barlari var o nedenle "<=30" kullanildi
        //....

if (Flat1815==false && Ac0930==false)
            {

//Sisteminizin SonYon ve Sistem.Yon kodlarini iceren ardisik iki satir bu parantez icine alinmali. 
            //"Sinyal" ise bu parantezi hemen onunde deger olarak sistemin urettigi asil yon atanmali

//asagidaki bolum aksam ve sabah filtrelenmis barlarda flat ve onceki sinyal yonunde tekrar pozisyona girisi saglar.

if (Flat1815)
            {
                if (
    SonYon != "F")
                    {

FlatOncesiYon=SonYon;

SonYon "F";

Sistem.Yon[i] = "F";
                    }
            }
            if (
    Ac0930)
            {
                if (
    FlatOncesiYon != "F" && FlatOncesiYon != "" && FlatOncesiYon != Sinyal && SonYon !="F")
                    {

SonYon Sinyal;

Sistem.Yon[i] = Sinyal;

FlatOncesiYon="";
                    }
                else if (
    FlatOncesiYon != "F" && FlatOncesiYon != "" && FlatOncesiYon == Sinyal && SonYon !="F")
                    {

SonYon FlatOncesiYon;

Sistem.Yon[i] = FlatOncesiYon;

FlatOncesiYon="";
                    }

8. Teşekür ederim. Bearbul ve 3c1a . İyiki varsınız
    .
    Bunu hissede aracı kurumun sağladığı gün içi alım satım limitini kullanarak işlem yapmayı istediğim için gerekiyordu..

Viop aynen sizin dediğiniz gibi 3c1a getiriler normal sisteme göre düşüyor.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 365/593 İlkİlk ... 265315355363364365366367375415465 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •