Special Days Image
Sayfa 356/593 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan ben getiri egrisi için kod yazın verin demiyorumki, idealdende böyle bir istekte bulunmadım. İstediğim sadece eski örnekler varsa onlara bakayım istedim.

Gerçi onada gerek kalmadı. 2015 yılında sağulsun sayın ananim örnek eklemiş. Hatta senin o dönemde kullandığın ihtimalata sistemine getiri eğrisine toma eklemiş vermiş. Onlara bakarak bir şey yazmaya çalışacağım.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gecmis sayfalarda cesitli ornekler vardir bire bir aynisi olmasada. Sadecesimdiki mesekeyle ilgili degil genel manada dedim. Istek ve taleplere bu gozle bakmaya calissin yeni gelen arkadaslar.

Yazilarimin cogunu genele yazarim yani oglum sana diyorum genel kitle sen anla.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    akbank garan tupras vs
    4-5 hisse 1 dakika
    2016 dan itibaren

https://xfl.jp/ZoYYWn
    kenten gönderdiğin dosyalar iDeale yüklenmiyor
    zahmet olmaz ise İdeal rapor dosyasına veri-dosyaya veri yazdır yaptıktan sonra yeniden yükleyebilir misin
    koly gelsin

3. toma ile hhl llv ile birlikte işlem yapan sistemi nasıl yazabilirim daha az işlem yaptırmak istiyorum bu sayede
    var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var Y = Sistem.GrafikFiyatSec("Yuksek");
    var D = Sistem.GrafikFiyatSec("Dusuk");
    var HHV = Sistem.HHV(30, "Yuksek");
    var LLV = Sistem.LLV(30, "Dusuk");
    var SonYon="";

Sistem.Cizgiler[0].Deger = HHV;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = LLV;

// strateji
    for (int i = 1; i<Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if (C[i] >= HHV[i-1] && (C[i]>= Y[i-1]+0.300f) && SonYon!="A")
    {
    Sistem.Yon[i] = "A"; // alış
    SonYon="A";
    }
    else if (C[i] < LLV[i-1] && (C[i] <= D[i-1]-0.300f) && SonYon!="S")
    {
    Sistem.Yon[i] = "S"; // alış
    SonYon="S";
    }
    }

ile
    // parametreleri al
    var Periyot = Sistem.Parametreler[0];
    var Yuzde = Sistem.Parametreler[1];

// TOMA hesapla
    var TOMA = Sistem.TOMA(Periyot, Yuzde);
    // EMA hesapla
    var Veriler = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var EMA = Sistem.MA(Veriler, "Exp", Periyot);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar ve açıklama ekle
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = TOMA;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = EMA;

// strateji
    Sistem.KesismeTara(EMA, TOMA);
    Son düzenleme : Maximusix; 25-08-2019 saat: 23:09.

4. Degerli ustalar sizlerden bir ricam olucak belirli kosulları secerek Yuksekleri bir listeye topladım bu listeyi tomanın içine alarak cizdirmek istiyorum yardımcı olabilirseniz cok memnun olurum.Asagıdaki kodda ornek Sistem.TOMA(DirencListe,3,2) Yapmak istiyorum olmuyor bir turlu
    var O = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler,"Acilis");
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler,"Kapanis");
    var H = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler,"Yuksek");
    var L = Sistem.GrafikFiyatOku(Veriler,"Dusuk");
    var DirencListe=Sistem.Liste(Veriler.Count,0);
    var Direncdgr=0f;
    var DirencInd=0;
    for(int i=10; i <H.Count-1; i++)

{
    if(H[i]>=H[i-1]&&H[i]>H[i-2]&&H[i]>H[i+1])

{
    //Sistem.Cizgiler[0].Deger=Sistem.Liste(Direncdgr);
    Direncdgr=H[i-1];
    //Seviye=C[i+1];
    DirencInd=i;
    DirencListe[i]=Direncdgr;
    }
    }

5. yaptım sonunda

Arkadaşlar selam,
    Aşağıdaki kod konusunda yardımınıza ihtiyacım var. yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

yapmak istediğim zigzag formulunu kullanarak oluşacak eski ve yeni tepe-dip' lere göre trend çizgileri çizdirmek istiyorum ama bir türlü başarılı olamadım. Bir çoğunuz zigzag repaint yapar diyeceksiniz biliyorum ancak bende bunu istiyorum. değişen duruma göre trendde değişsin. umarım anlatabilmişimdir. Çizimlerlerde desteklemeye çalışacağım birazdan.

var V = Sistem.GrafikVerileri ;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis") ;
    var H = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Yuksek") ;
    var L = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Dusuk") ;
    var AO = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "OHLC/4") ;

var Bars=Sistem.BarSayisi;

var a1=Sistem.Liste(0); var a2=Sistem.Liste(0); var a3=Sistem.Liste(0); var a4=Sistem.Liste(0); var a5=Sistem.Liste(0); var a6=Sistem.Liste(0);
    var aa1=Sistem.Liste(0); var aa2=Sistem.Liste(0); var aa3=Sistem.Liste(0); var aa4=Sistem.Liste(0); var aa5=Sistem.Liste(0); var aa6=Sistem.Liste(0);
    var c1=Sistem.Liste(0); var c2=Sistem.Liste(0);var c3=Sistem.Liste(0); var c4=Sistem.Liste(0);var c5=Sistem.Liste(0); var c6=Sistem.Liste(0);
    var d1=Sistem.Liste(0); var d2=Sistem.Liste(0);var d3=Sistem.Liste(0); var d4=Sistem.Liste(0);var d5=Sistem.Liste(0); var d6=Sistem.Liste(0);
    var SonYon = "";

var hesapa=Sistem.Liste(0); var hesaps=Sistem.Liste(0);
    var bar1=Sistem.Liste(0); var L1=Sistem.Liste(0); var L2=Sistem.Liste(0); var L3=Sistem.Liste(0); var H1=Sistem.Liste(0);var H2=Sistem.Liste(0); var H3=Sistem.Liste(0);
    var bar2=Sistem.Liste(0); var sond3=0;
    var bar3=Sistem.Liste(0);var bar4=Sistem.Liste(0);var bar5=Sistem.Liste(0);var bar6=Sistem.Liste(0);var bar7=Sistem.Liste(0);var bar8=Sistem.Liste(0);

var zig=Sistem.ZigZagPercent(C, 1);

for (int i=2 ;i<Bars;i++)
    {

a2[i]=a2[i-1]+1;

if ( zig[i]>zig[i-1] && zig[i-1]<zig[i-2] ) hesapa[i-1]=1 ; else hesapa[i-1] =0; // olduğu yerler 1 diğer yerler 0
    if ( zig[i]<zig[i-1] && zig[i-1]>zig[i-2] ) hesaps[i-1]=1 ; else hesaps[i-1] =0; // olduğu yerler 1 diğer yerler 0

if ( hesapa[i-1]==1 ) { bar1[i]=0 ; } else {bar1[i] = bar1[i-1]+1 ; a1[i]=a1[i-1]+1;} ;
    if ( bar1[i]==0 ) { bar2[i]=bar1[i-1] ; } else {bar2[i] = bar2[i-1]+1 ; };
    if ( bar2[i]!=bar2[i-1] ) { bar3[i]=bar2[i-1] ; } else {bar3[i] = bar3[i-1] ; };
    if ( bar3[i]!=bar3[i-1] ) { bar4[i]=bar3[i-1] ; } else {bar4[i] = bar4[i-1] ; };
    if ( bar4[i]!=bar4[i-1] ) { bar5[i]=bar4[i-1] ; } else {bar5[i] = bar5[i-1] ; };
    if ( bar5[i]!=bar5[i-1] ) { bar6[i]=bar5[i-1] ; } else {bar6[i] = bar6[i-1] ; };

int r1=(int)bar1[i];
    int r2=(int)bar2[i];
    int r3=(int)bar3[i];
    int r4=(int)bar4[i];
    int r5=(int)bar5[i];
    int r6=(int)a2[i];

int f1= r1;

d1[i]=L[r6-r1];
    d2[i]=L[r6-r2];

a3[i]= r2*(d1[i]-d2[i])/(r2-r1) ;
    a4[i]=d2[i-1]+a3[i];

}
    for (int i=10 ;i<V.Count;i++)
    {

if (zig[i]>zig[i-1] && zig[i-1]<zig[i-2])
    if ( SonYon != "A") //Mavi kalınan her barda AL vermemesi için
    {
    Sistem.Yon[i] = "A"; // alış
    SonYon = "A";
    }

if (zig[i]<zig[i-1] && zig[i-1]>zig[i-2])
    if ( SonYon != "S") //Kırmızı kalınan her bölgede SAT vermemesi için
    {
    Sistem.Yon[i] = "S"; // alış
    SonYon = "S";
    }
    }
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = hesapa;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = hesaps;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = bar1;
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = bar2;
    Sistem.Cizgiler[4].Deger = a2;
    Sistem.Cizgiler[5].Deger = d1;
    Sistem.Cizgiler[6].Deger = a4;
    Sistem.Cizgiler[7].Deger = d2 ;
    Sistem.Cizgiler[8].Deger = a3 ;

7. Bugün ilk defa ideali açtırdım. İdealgo lisansınıda açtırdım. Daha önce hiç kullanmamıştım.

İdealgo bölümündeki sistemleri optimize edip karlı buldugum bir sistemi robota bağlamayı düşünüyordum. Bir tane deneme testi yaptım fakat bazı olumsuz durumlarla karşılaştım.

1 dk viop endeks grafik verileri 7. aydan itibaren başlıyor oldugundan çok az veri var. Sunucudan viop verilerini indirdim. Ancak haziranın onuna kadar veri indi gerisi yok. Bu yüzden istediğimi yapamadım. Forumdan bir arkadaş drive yüklemiş o veriyi grafiğe yükleyip ondan sonra yapayım dedim.

https://drive.google.com/drive/folde...aq7VWE7JViFVOP

Linkini üste eklediğim verileri indirdim. Bunun içinde THY 1 dk, Eregli 1dk, Vip-x030 1dk grafik verileri var. Eregli ve thy nin grafik verilerinin sorunsız olarak yükledim. 2015 ayından başlıyor. O tarihten itibaren grafige eklendi. Fakat viop endeks verisini bir türlü yükleyemedim. 2013 tarihinden başlayan veriler var fakat bir türlü yükleyemedim.

Defalarca denedim. Bar sayısını 10.000.000 bar yaptım denedim. 50.000 bar yaptım denedim. Verileri chartdata sayfasına ekledim denedim. Mevcut grafikten veri indirdim onunla kıyasladım aynı şekilde dosyalar yine olmadı. Yine olmadı. 1 saatir veriyi yüklemeye çalışıyorum yüklenmiyor. Eregli , thy verisini yüklerken 1-2 dk bir duraksamayla yükledim. Fakat viop verisini yüklerken 10-15 dk hiç dokunmadan bekledim yine yüklenmedi. Grafikteki verileri tekrar sildim , sunucudan tekrar geri yükledim sonra denedim yine olmadı.

Bir arkadaş bu drive da yer alan viop endeks verilerini idealinde deneye bilirmi, inceleyebilirmi yardımınızı bekliyorum.
    Yada Vip-X030 1 dk uzun yılların verisi arşivinde olan bir arkadaş ekleye bilirse çok memnun olurum.

Eger tarihsel veri bulamazsam tüm planlarım çöpe gidecek, yapmak istediklerimi de yapamayacagım.

Başka bir aksilik ideal için yeni bir aracı kuruma geçtim komisyon oranını da yanlış girmişler. Bin de 2 girmişler deneme amaçlı bir kaç kontrat alıp sattım komisyonu görünce şok oldum. Bu sorun değil yarın düzelttirrim. Önemli olan şu an için tarihsel viop verisi bulmam gerekiyor.

İdealden istesem verirler mi acaba.

8. https://dosya.co/g2b5l2bfo9eu/İDEAL_DATA.zip.html

Bu linke elimde bulunan bütün , forumda buldugum ideal datalarını ekledim. Hisse senesi , viop endeks 1 dk, 5dk lık datalarda var. Fakat ben bunların çogunu çalıştıramadım. Benmi yapamıyorum, dosyalar mı bozuk anlamadım. İçinde işinize yarayan varsa alın kullanın.

Sayfa 356/593 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •