Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
Sayın Keçi. Öncelikle hoşgeldiniz.

Aynı sorunu yaşamıştım ilk iDeal kullanmaya başladığımda. Bana windows ve yön tuş kombinasyonları yardımcı olmuştu. Aktif pencereyi, ekranda görünmese bile windows + sol veya windows + sağ tuş kombinasyonlarına birkaç kez basarak taşıyabilirsiniz. Bazen windows + yukarı (maximize) kombinasyonu da yardımcı olabiliyor.

Sistem konusundaki heyecanınızı anlayabiliyorum çünkü 1 sene önce benzer duygularla başlamıştım algoritmik işlemlere. 12 yıllık C# yazılım tecrübesine aşırı güvenip bir anda köşeyi döneceğimi düşünüp ve ilk 6 ayda paramı neredeyse 2 katına çıkardım ancak sonrasında hızlı bir gerileme ile %50 sini kaybettim Risk analizi ve para yönetimi acıyla öğrendiğim kavramlar oldular.

Şimdi fazla getirisi olan sistemden ziyade düzenli getirisi olduğunu düşündüğüm sistemlere yer veriyorum çünkü bir gün çok kazanıp ertesi gün çok kaybetmenin psikolojisi bana biraz ağır geldi.

Pattern analizi istatisiksel olarak değerlendirilebilecek bir yaklaşımdır, elbette uğraşın ancak öncelikle size azar azar da olsa kazandırabilecek bir sistemi bağlayarak başlamak, bir taraftan araştırıyorken diğer taraftan paranızın değerleniyor olması güzel bir duygu.

Benim ne yaptığımı soracak olursanız, deep-learning öğreniyorum ve bir sisteme sahip olmak için araştırma yapıyorum. Eski forumda okumuştum, ML (machine learning) ile uğraşan üstatlar vardı ama buna devam eden oldu mu hiçbir fikrim yok

Konunun uzmanı, yıllardır bu işlerle uğraşan üstatların önerileri olursa onlarınkini daha fazla dikkate almanızı tavsiye ederim.

Sent using Tapatalk

Sayın Caglar Hoşbulduk.

Yanıtınız için teşekkürler. Tekrar denedim şimdi (Windows 10) hatta ekranda bağlı iken. Winkey+Sol Ok vb. tuşları daha önce denemiştim, tekrar denedim. Diğer tüm uygulamalarda bu tuşlar işe yarıyor ama idealde işe yaramıyor malasef.
Fakat ilginç bir şey oldu Winkey + P ile "Sadece Bilgisayar ekranı" dediğimde ideal ilk ekrana geçti! Daha önce defalarca kere denedim olmamıştı. bu 5 versiyonla mı düzeldi yoksa farklı bir durum vardı bende daha önce bilmiyorum. Özetle bu sorun düzelmiş artık
Çoklu masaüstü sorunu da çözülürse tamamdır..

Heyecan konusunda Sartre ciyim.
Freud psikanaliz kuramında heyecanın "bilinçdışından" kaynaklandığını savunur.
Oysa Sartre, heyecanı bilincin bir bölümü olarak görür; böyle olduğu için de bir objeye yönelmiştir heyecan, anlamı da bu objeyle temellenir.
Sartre heyecan dünyayı belirli bir biçimde kavramaktır diyor.
Aslında ikisi de ne dediğini bilmiyor benim kuramıma göre heyecan ile bilinçli olmak direk değil dolaylı bağlantılı. Heyecanımı koruyacağım ama bilinçli ve temkinli olmaya çalışacağım.
Pattern tabanlı bir sistemde Risk analizi daha iyi olabilir gibi geliyor. Bunu tecrübe etmiş birilerinden feedback alsak harika olurdu.

Walla bir taraftan araştırıyorken diğer taraftan paramın değerleniyor olması güzel olur evet ama nasıl
ilk Entrym son cümlesinde yazdığım gibi üzerinden gidebileceğim bir sistemim yok elimde. Sıfırdan mükemmeli arıyorum bu nedenle.
1 haftadır okuyorum aslında, araştırmaya ek olarak etkileşime ve düşündüğüm 3 sistemden bahsettiğim ilkini yazmaya başladım dün gece.

2012 den bu yana dünya 4. Endüstri devrimini konuşuyor.
IOT (internet of things) in seri üretime ve endüstri makinalarına entegre olmaya başlaması ile devrim başladı.
Bundan dolayı Makine öğrenimi ve big data gibi kavramlarda eskiye göre çok daha fazla hayatın içerisinde ve popüler.
Hem sanayide üretim yapan hem de IOT cihazları geliştiren bir firmada 5 yıl kadar çalıştım.
Mevzunun içerisindeyim yani ve ilk mesajlarda daha sonra bahsedeceğim dediğim mevzulardan birinin temelini de bu oluşturuyordu.
Şimdi siz yazınca ilk sistemde de olsa iyi olabilir diye düşündüm.
Haklısınız ilk sistemime de biraz deep-learning bulaştırmak güzel fikir Makine öğrenimi deneysel yöntemin otomatikleştirilmesi ise, öyleyse ilk sistemimi yaparken istatistik yazılımları yardımı ile değil de kendi deneyini yapıp pattern istatistiklerini belirleyen, başarılı patternleri bulan, piyasanın ne tür bir piyasa olduğunu anlayan, bu piyasada en iyi sonuç veren patternleri kullanan, bunlara göre backtest yapan, buna göre risk yönetimini belirleyen bir altyapı için çalışayım.

Mum analizi, Keçi analizi ve pattern tabanlı tüm analizleri dinamik bir kodlama ile ortak bir altyapıda çözebiliriz sanki. Hem simple hem de complex Patternleri ifade etmek için kendi basit betik dilimizi oluştursak. Tanımlarken her defasında kodlama yapmak yerine bu betik dil ile ifade etsek herşey çok kolay olacak. http://prntscr.com/eimsya
Görüntüde sadece mum analizinin simple patternleri var, bir tabloda böyle patternleri toplayalım.
Sayın kenten backtest ve optimizasyon için daha iyi bir yazılım öneriyor. Düşündüm de işte başka bir yazılım şu olsun: veritabanı. Mesela sql server.
Managemnt studio arayüzü ile yapılamayacak test yok.. backtest ve optimizasyon için kafanıza göre Procedure ve Function yazabilirsiniz.
Hatta sadece backtest ve optimizasyon değil, sistemin kendisi de bir fonksiyon olarak db de kalsa, ideal deki sistem sinyali üretirken buradan istek alsa??
Hem böylece tüm algoritma kendimize ait sistemde olabilir, son barları anlık db ye yazar arkasında sinyal durumunu veren bir fonksiyonu call ederiz.
Lib.cs altına da 2 metot koyarız, ilki ideal to db işlerimini yapar, arkasından db to ideal sorgusunu çalıştırır.
Benzer fikirleri olan arkadaşlar istifade etsin diye Veritabanı konuşmasını yapan kodları da ekleyelim.

PHP Code:
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

using System;
using System.IO;
using System.Collections.Generic;
using System.Data;
using System.Net;
using System.Text;
using System.Text.RegularExpressions;
using System.Data.OleDb;
using System.Data.SqlClient;

namespace 
ideal
{
    public class 
Lib

{

public 
string AddPrice(

string Codestring OpenPricestring HighPricestring LowPricestring ClosePricestring Volumestring Lotstring LastClose

)
        {

string Constr "Server = .; Database = DBname; User Id = dbuser;  Password = dbpass;";

string SQL "buraya db tasarımınıza uygun insert sorgunuz yazın";

string SQLFinal string.Format(

SQL

CodeOpenPriceHighPriceLowPriceClosePriceVolumeLotLastClose

);

using (SqlConnection con = new SqlConnection(Constr))
            {

SqlCommand command = new SqlCommand(SQLFinalcon);

con.Open(); SqlDataReader reader command.ExecuteReader();
            }

return 
SQLFinal// İdeal Debugda sorguyu görmeniz için return ediyoruz..
            //sql server profiler aracı ilede olası hataları yaklayabilirsiniz.

}

}
}

//--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
PHP Code:
//--İdeal tarafında ise --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

string sorgu Lib.AddPrice(
Sistem.Sembol.Replace("IMKBH","").Replace("'","")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Open.ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].High.ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Low.ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Close.ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-1].Vol.ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.LotGun(Sistem.Sembol).ToString().Replace(",",".")
,
Sistem.GrafikVerileri[Sistem.BarSayisi-2].Close.ToString().Replace(",",".")
);

//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------