Sayfa 886/897 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896 ... SonSon
Arama sonucu : 7176 madde; 7,081 - 7,088 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Genel olarak öyle sabrediyoruz ki...
    Borsa öyle menem bir şey ki çıkarken bile huzursuz oluyorsun

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hisseyle ilgilenenlerin Kap'ta açıklaması yapılan kamuyu bilgilendirme politikasının şu kısmını bilmesinde fayda var.

Geleceğe Dönük Beyanatlarla İlgili Açıklamalar: EİS, ara dönem ve yıllık faaliyet sonuçları
    ile ilgili beklentiler konusunda bir yönlendirme ve değerlendirme yapmaz. Bunun yerine, faaliyet
    sonuçlarını etkileyen kritik konuları, stratejik yaklaşımlarını ve sektör ile faaliyet gösterilen çevrenin daha iyi anlaşılmasını sağlayan önemli unsurları sermaye piyasası katılımcılarına aktarmayı tercih eder.

EİS’in geleceğe dönük değerlendirmelerini açıklamaya, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su ve bu kişilerin görevlendireceği kişiler yetkili kılınmıştır.

Usulen yazılmış maddeler olarak düşünebilirsiniz fakat stratejik konularda bilgi aktarmamayı ve kamuya beyanat vermemeyi kayıt altına almışlar ve görünüşte harfiyen de uyguluyorlar.

Aracı kurumlar, büyük oyuncular içeriden bilgi sızdırabildikleri veya analist toplantılarında bilgi yönünden bonkör davranan şirketleri tercih ederler.

Tercih meselesidir, işleri iyiyse ve temettü politikası dünden daha iyisini vadedecekse, yatırımcıdan mal kaçırmayacaklarsa sorun yok.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Bir de küçük değerleme hesabı. Ilaç ve yatırım holding'in makul değerlerini bulmak istiyorsanız yıl sonunda gelecek özsermaye artış rakamını alın 8 ile çarpın ( %12,5 getiri). Bana göre iskonto uygulamak gerekmez ama hadi %10 piyasa iskontosunu oluşacak değerden düşün. Çikan sonucu nominal ( odenmis) sermayeye bölünce makul fiyatı kolaylıkla bulacaksınız. Piyasa bu fiyata ne zaman gelir? Bu soruya yanitim gelirse gelir gelmezse gelmez, hesaplar bir sonraki seneye devreder.

4. Başkan nerdesin...kafanı gözünü kırdın.. yerden zor kalkarsın...

SM-T510 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Şubat ayında ilaç fiyatları %10-14 arası zamlanacakmış...bakalım hisseye etkisi olacakmı

SM-A920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cepteki 1 kuş daldaki 5 kuştan iyidir. Benim tavsiyemle alma,satma,tutma ; herzaman kendi kararını kendin ver.

6. başkan gelecek kaldırın dediler

7.  Alıntı Originally Posted by cvkaya Yazıyı Oku
    Şubat ayında ilaç fiyatları %10-14 arası zamlanacakmış...bakalım hisseye etkisi olacakmı

SM-A920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ecilc , ilaç üretmiyor.İthal ettiği bir kısım bir şeyler var,onları pazarlıyor.( küçük ölçek bir şey)
    ECİLC artık tamamiyle bir holding gibi, adı ecz.ilaç kaldı .
    Yani ilacın adı var, kendisi yok durumunda...

8. Pasta verebilen var mi..

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 886/897 İlkİlk ... 386786836876884885886887888896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •