Bu şirketi iyi yönetebilselerdi eğer bu kadar faiz gideri oluşturmazlardı.İyi insan kaynağı oluşturabilmiş olsalardı ucuz para kaynağı yaratabilmiş olsalardı sonuç çok daha farklı olabilirdi.Helva yapmak için gerekli mahareti oluşturamadıkları için iyi yönetim gerekiyor ama ortada iyi bir yönetim yok.Bu ülkenin potansiyeli sayesinde ayakta durabilen şirket halen uyuz uyuz yönetilmeye devam ediyor.Kuruluşundan beri hiç bir mali başarı performası ortaya koyamayan siyasal islamcılar ne gündemi ne geleceği görebiliyorlar.Hastane binalarına parti bayrakları ile donatıp ideolojik bir çekim merkezi oluşturanlardan başarı beklemek hayal olmaz.Çine yapılan süt ihtacatının serbestleşmesini fırsat oluşturmasını beklemek bu iş bilmez çözüm yerine sadece bahane üretenler ile sadece bir hayal olarak kalmaya devam edecektir.Fırsatları değerlendiremeyen başarı hikayesi üretemeyen 3 yılda bir hastaneyi bitiremeyen bu sürede borçlanıp nakit geliri sağlayamadan sadece faiz ödeyen bir zihniyetin başarılı olması mümkün olamaz.Bunca yıldır bilmiyorsan öğrenirsin onu da beceremeyen badem bıyık ordusu.Tek istenilenin iyi yönetilmesi ve işini bilen kişilerin işinin başına gelmesi.2012 yılına göre kısa vade borçları yaklaşık yüzde 430 artmış uzun vade borçları yüzde 1200 artmış yönetim giderleri yüzde 500 artmış ve buna sağlık büyüme diyen bir zihniyet ile karşı karşıyayız.Bu nedenlerden dolayı aldıkları maaşlar haram olsun.