Sayfa 215/924 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Almaktan vazgeçtik diyor olumlu tarafı nakit çıkışı olmayacak olumsuz tarafı neye karar vereceklerini bilmiyorlar... bu 3 ya da 4 üncü karar değişikliği sanırım.... rezalet....... laf olsun diye boş boş haberler gönderip duruyorlar......
    önceki tarım kredi genel müdürü zamanında alınan bir karardı....dolayısyla şirketi bitirmeye gelmiş bir müdürün ve yönetimin kararıydı...kimbilir alınacak şirketlerin ne problemleri vardı ki alınmaktan vazgeçildi...ben olumlu görüyorum...bir çivi çakmadan giden karamayanın aldığı bir karardan hayır gelmezdi zaten çok iyi oldu...niyahi karara bu yönetim karar verdi ve ekonomik olmadığına karar verdi doğru bir karar...

2. biz bilançoya odaklanalım gübre destekleri başlamış banka önleri kuyruktan geçilmiyor iyi satış yapacaklar ama iyi kar ederler mi bilemem....

3. 2017 yılı daha çok 6-7 ay 150-200 dolar arasında seyreden üre fiyatları şuan 250-300 dolar arasında seyrediyor umarım bu 2018 ilk çeyrek bilançosuna yansır....2017 bilançosundan birşey beklemiyorum....50-60 milyon gibi bir kar gelirse süpriz olur....

4.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    2017 yılı daha çok 6-7 ay 150-200 dolar arasında seyreden üre fiyatları şuan 250-300 dolar arasında seyrediyor umarım bu 2018 ilk çeyrek bilançosuna yansır....2017 bilançosundan birşey beklemiyorum....50-60 milyon gibi bir kar gelirse süpriz olur....
    Dediğinin kar gelirse ortak 50-60 mlyon şirketin hisse değerinin kaç olması gerekir?

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    2017 yılı daha çok 6-7 ay 150-200 dolar arasında seyreden üre fiyatları şuan 250-300 dolar arasında seyrediyor umarım bu 2018 ilk çeyrek bilançosuna yansır....2017 bilançosundan birşey beklemiyorum....50-60 milyon gibi bir kar gelirse süpriz olur....
    2016 ın eksi tarafını artıya çevirebilirse (40-45 milyon kar) başlangıç için iyi olacaktır. Ayrıca amonyak fiyatları 2018 ın ilk iki ayında 300$ altını görmedi bu ayda bu şekilde devam ederse.. 2018 İlk çeyrekte Razi tarafı bayağı olumlu etkilenecektir...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by onur4141 Yazıyı Oku
    Dediğinin kar gelirse ortak 50-60 mlyon şirketin hisse değerinin kaç olması gerekir?
    ortak bu rakamlara göre en fazla ederi 5-6 tl olur....bu şirketin büyüklüğüne göre bu kar rakamları komik kalıyor....yıllık 50 milyon dolar 5 yıl borç ödedi bu şirket ve buna rağmen iyi karlar açıklayabildi hatta temettüde verdi....bu rakamlar kötü gidişatın sonlanması demek olumlu algılanır....fiyatlama dersen çok anormal bir fiyatlama zor bu kar rakamları ile....

7. afrika demek tarım demek fosfat demek .....cb afrika turu gerçekletirdi sonuç bizim açımızdan hüsran....ne fosfat ne başka birşey çıkmadı.....fosfat ithal etmeye devam cari açığa devam....bu hükümet bu işi yapmayacak görünüyor eldeki duruma bakacağız artık....eldeki durum razinin eski günlerine dönmesiyle olacak bir durum....

8.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    afrika demek tarım demek fosfat demek .....cb afrika turu gerçekletirdi sonuç bizim açımızdan hüsran....ne fosfat ne başka birşey çıkmadı.....fosfat ithal etmeye devam cari açığa devam....bu hükümet bu işi yapmayacak görünüyor eldeki duruma bakacağız artık....eldeki durum razinin eski günlerine dönmesiyle olacak bir durum....
    Bu razi bizim için tam bir belirsizlik... bundan sonra bu kadar belirsiz bir şirkete asla yatırım yapmam...

Sayfa 215/924 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •