Sayfa 345/913 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon
Arama sonucu : 7300 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: KUTPO - Kütahya Porselen

1. Adamın tarzını seviyorum. Hiç hareketlerinden taviz vermiyor. Hep aynı taktik..Prensip sahibi kerata...

2.  Alıntı Originally Posted by cerit71 Yazıyı Oku
    Güzel ülkemin güzel hissesi seni sevdim, takibe değersin. Tamamen duygusal o nedenle kesinlikle YTD
    nihayet adam gibi yorum yapan biri çıktı.tşk.

3. itibarı kaptın cerit..

4. Şirket yönetimi zamanında çin ile rekabet konusunda şikayette bulunmuş, gümrük bakanlığı 2 sene sonra haklı bulmuş ve %8 çin mallarına ek vergi koymuş ama bunu KAP'a bile bildirmekten acizler.
    Sanırım halka arz şirketi olduklarını unutmuşlar. Hissenin durum içler acısı, kademeler boş, hacim yok.

Bu arada yatırımcı ilişkileri mail adresi bilen var mı acaba, onlara bir soralım.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. nereye kadar devam edicek bu izdirap yaaa

6.  Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    nihayet adam gibi yorum yapan biri çıktı.tşk.
    teşekkürler

7. şirketlerin hisse değerleme yöntemleri vardır. şu an piyasada kabul edilen yöntemler bunlar.
    İndirgenmiş nakit akımları (net bugünkü değer) yöntemi
    Net aktif değeri yöntemi
    Piyada değeri / Defter değeri yöntemi
    Tasfiye değeri yöntemi
    Yeniden yapma değeri yöntemi
    İşleyen teşebbüs değeri yöntemi
    Emsal değeri yöntemi
    Ekspertiz değeri yöntemi
    Amortize edilmiş yenileme değeri yöntemi
    Temettü verimi yöntemi
    Fiyat / Kazanç oranı yöntemi
    Fiyat / Nakit akımları yöntemi
    Piyasa kapitalizasyon oranı yöntemi
    Defter değeri yöntemi
    Menkul varlık fiyatlandırma modeli
    Arbitraj fiyatlama modeli

bunlardan hangi birini baz alıp değerleme yaparsanız yapın ister f/k ister pd/dd ister ndirgenmiş nakit, değerleme çift haneler çıkıyor.
    ama 5n 1 k soruusu ile bu neden olmuyor ya da kim istemiyor. burda da korku endeksi tavan yapmış. şirket bilançosunda 9 aylık yönetim ve reklam giderleriniin fazlasını son 3 ayda gider göstermiş. artan ciro kar özsermaye brüt kar az borçluluk yüksek döviz girdisinin , bu gider korkusu gölgelemiş. bu yüzden yatırımcı ilgisi korkuya dayalı.
    başvurduğu konuunun lehine neticelenmesini bile kapa bildirmemiş.
    lot koymadan dar hacim ve dar bant ile korku endeksi paralelinde kimseyi yaklaştırmıyor. amaç ne bulamadım. nereye kadar onu da bilemiyorum. 300 yakın bilanço baktım yönetim ve satış reklam gideri 100 milyon ve üstü bu şirket harici hiç görmedim nerdeyse.
    bu kalemler kontrol altına alınsa,şirket altın yumurtlayan tavuk. ihale alırmıyım derdi yok. üret sat. hazır müşteri. çin yasağıda gelmiş. bu 2 kalem şişmeese kar rekoru kırar. ama bu korku hep olacak sene sonu 250 milyon brüt kar gelirse yönetim ve satış gideri 200 milyon neden olmasın korkusu
    iyisi de kötüsü de budur.
    yatırım tavsiyesi olamaz.

8.  Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    şirketlerin hisse değerleme yöntemleri vardır. şu an piyasada kabul edilen yöntemler bunlar.
    İndirgenmiş nakit akımları (net bugünkü değer) yöntemi
    Net aktif değeri yöntemi
    Piyada değeri / Defter değeri yöntemi
    Tasfiye değeri yöntemi
    Yeniden yapma değeri yöntemi
    İşleyen teşebbüs değeri yöntemi
    Emsal değeri yöntemi
    Ekspertiz değeri yöntemi
    Amortize edilmiş yenileme değeri yöntemi
    Temettü verimi yöntemi
    Fiyat / Kazanç oranı yöntemi
    Fiyat / Nakit akımları yöntemi
    Piyasa kapitalizasyon oranı yöntemi
    Defter değeri yöntemi
    Menkul varlık fiyatlandırma modeli
    Arbitraj fiyatlama modeli

bunlardan hangi birini baz alıp değerleme yaparsanız yapın ister f/k ister pd/dd ister ndirgenmiş nakit, değerleme çift haneler çıkıyor.
    ama 5n 1 k soruusu ile bu neden olmuyor ya da kim istemiyor. burda da korku endeksi tavan yapmış. şirket bilançosunda 9 aylık yönetim ve reklam giderleriniin fazlasını son 3 ayda gider göstermiş. artan ciro kar özsermaye brüt kar az borçluluk yüksek döviz girdisinin , bu gider korkusu gölgelemiş. bu yüzden yatırımcı ilgisi korkuya dayalı.
    başvurduğu konuunun lehine neticelenmesini bile kapa bildirmemiş.
    lot koymadan dar hacim ve dar bant ile korku endeksi paralelinde kimseyi yaklaştırmıyor. amaç ne bulamadım. nereye kadar onu da bilemiyorum. 300 yakın bilanço baktım yönetim ve satış reklam gideri 100 milyon ve üstü bu şirket harici hiç görmedim nerdeyse.
    bu kalemler kontrol altına alınsa,şirket altın yumurtlayan tavuk. ihale alırmıyım derdi yok. üret sat. hazır müşteri. çin yasağıda gelmiş. bu 2 kalem şişmeese kar rekoru kırar. ama bu korku hep olacak sene sonu 250 milyon brüt kar gelirse yönetim ve satış gideri 200 milyon neden olmasın korkusu
    iyisi de kötüsü de budur.
    yatırım tavsiyesi olamaz.

bu boylemi gidecek sensetive bey. ? sanki bir omur boyle gecicek gibi geliyor bana . ytd

Sayfa 345/913 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445845 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •