Sayfa 291/925 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. KY dökülsün de, tahtanın önü açılsın anlayışında hiç olmadım.. Olmam da..

Her hisse zamanı gelince gider.. KY olsun yada olmasın... Hem de öyle bir gider ki döke döke gider.

Gitmese KOZAL gitmezdi... THYAO gitmezdi.. ASELS gitmezdi.... Twitter da, orda burda bu hisselerin konuşulduğu konuşulan başka hisseler de yok..

Gübre de bunlarda olduğu kadar KY bile yok...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    peki ortak hisse yakında 15 lira olabilir. Güzel degilmi .������
    Gönlün olsun.
    Ortak, THY 9 lira zirvesinden alıp 4.5 tl de %100 zararı görüp satmayan yatırımcı bugün %100 karda mesela..

Ne kadar bekledi 5 senemi, 10 senemi..!? Topu topu 15 ayda...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Ortak, THY 9 lira zirvesinden alıp 4.5 tl de %100 zararı görüp satmayan yatırımcı bugün %100 karda mesela..

Ne kadar bekledi 5 senemi, 10 senemi..!? Topu topu 15 ayda...
    Thy nin durumu çok farklı ortak... Bist hükümet için çok önemli onun için de THY aylardır borsayı yukarı götürüyor.. Eskiden bunu bankalar yapardı.. Thy nin arkasında tahminime göre Katar sermayesi var ve bunu da ülkeyi yönetenler istedi....

Gubrf hisse fiyatı ne hükümetin ne de medyanın umrunda değil... Ama THY öyle değil... Gubrf da THY kadar manşet olsaydı hükümet buna da el atsaydı emin olun şu an 4-5 kat yukarıda olurdu...

4.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Thy nin durumu çok farklı ortak... Bist hükümet için çok önemli onun için de THY aylardır borsayı yukarı götürüyor.. Eskiden bunu bankalar yapardı.. Thy nin arkasında tahminime göre Katar sermayesi var ve bunu da ülkeyi yönetenler istedi....

Gubrf hisse fiyatı ne hükümetin ne de medyanın umrunda değil... Ama THY öyle değil... Gubrf da THY kadar manşet olsaydı hükümet buna da el atsaydı emin olun şu an 4-5 kat yukarıda olurdu...
    Şu an ki algı öyle ortak.. THY daki 4.5 -5 tl civarlarında ki algı nasıldı biliyor musun..? Facia... Neredeyse batıyor psikoloji vardı herkeste... Hükümeti, şirketin yönetim kadrosunu herkes yerden yere vuruyordu.. Hatta o dönemlerde yazıyordum THY forumunda dediğim de aynen şuydu... Batsa bile THY nın sadece marka değeri şu an işlem gördü fiyattan yüksektir diye yazılarımda vardır..

5.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Şu an ki algı öyle ortak.. THY daki 4.5 -5 tl civarlarında ki algı nasıldı biliyor musun..? Facia... Neredeyse batıyor psikoloji vardı herkeste... Hükümeti, şirketin yönetim kadrosunu herkes yerden yere vuruyordu.. Hatta o dönemlerde yazıyordum THY forumunda dediğim de aynen şuydu... Batsa bile THY nın sadece marka değeri şu an işlem gördü fiyattan yüksektir diye yazılarımda vardır..
    Ortak yanlış anlamazsan son gelen bağımsız denetim raporuna baktın mı gubretaşın..

Denetim firması sınırlı olumlu görüş vermiş...

İran tarafı her yönüyle tam belirsizlik içeriyor diyor...

Kullandığı paranın kuru bile muallak....

Hakkında davalar açılmış iran hukuku belirsiz ne yapacağı belli değil...

Bozuk bir şeriat yönetimi....

6. GUBRF Gübre üretiyorsa HEKTS Altın madeni mi işletiyor. GUBRF yöneticileri kış uykusundan uyanamamış, El insaf kardeşim taşdan ses geliyor bunlardan ses gelmiyor. Bir açıklama yap bir şeyler söyle Bloomberg tv çık seni bir görsünler körmüsün topalmısın, yok arkadaş insanı çıldırtır bunlar.

7.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak yanlış anlamazsan son gelen bağımsız denetim raporuna baktın mı gubretaşın..

bu gidişle irana ambargo misliyle de devam edecek gibi, emtia fiyatlarının yerlerde oldu bu donemde razi gubretasa ekstra bir yük oluyor, ayrıca yukarda yazdığım gibi gubretasin satış ve kar sorunu yok, yılda 500 milyon kar ediyor, ancak 450 milyon gider yazıyorlar, ve parayi yiyorlar. Buna durun diyecek biri lazım ancak su durumda kimse gormemezlikten geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku

Yanlış anlaşılacak bir durum yok yazdıklarınızda... Bahsettiğiniz detaylar fazlasıyla fiyatın içinde..

Fakat, denetim firmalarının, aracı kurum raporlarının benim donelerimin arasında yeri yok.. Önümde grafik var, geçmiş yıllara ait yeterince temel - teknik veriler var..

Diyorum ki Borsaların çoştuğu bir dönemde 10 yıl önceki 2008 kriz fiyatlamasındaki rakamları görüyoruz...

Gübretaş ın bugünkü piyasa değeri 344 milyon usd... Burada ki fabrikaları silin atık.. yok sayın... Bu rakam Razi nin değerinin yarısı bile değil...

Sayfa 291/925 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •