Sayfa 16/350 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,641
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    30/3/2018
    Nisan vadede geçen 1 ay sonucunda
    3-5-10-15 dk lık sistemin performansı

ay ortasına kadar kar/zarar giderken ay sonu az da olsa toparlayıp artıya geçtiler

10/4/2018
    Bear_Bull
    @BearBull26

2.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Emlak hocam ben de onu diyorum. Umarim en az 1-2 sene sonra olur bu degisim. Sistemciler icin ozellikle 60 dk altindaki peryotlular icin yıkıcı bi gelisme bence.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben biraz daha olumlu bakiyorum. Gerekli onlemleri alip sistemleri guncelledikten sonra avantaja cevrilebilir bir durum olarak goruyorum.

Tabi konusmak icin erken isleyisi gormek lazim ama en buyuk beklentim gap etkilerinden kurtulmak olacak. Ote yandan geceleri derinlik zayif olsada cokda sacma hareketler yapacagini dusunmuyorum bir sekilde piyasa yapicilar belirli kademelerde dengelemek zorunda kalacaklar yani hop indi hop kalkti gibi bir durum olmayacak kanimca.

Yani her an mudahale edilebilir olmasi suan icin tercihim.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. bu 24 saat meselesinin kaynağı nedir arkadaşlar.
    bist tarafından yapılan bi açıklama varmı. şu tarihte geçiyoruz diye açıklanmış bi program varmı.

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Ben biraz daha olumlu bakiyorum. Gerekli onlemleri alip sistemleri guncelledikten sonra avantaja cevrilebilir bir durum olarak goruyorum.

Tabi konusmak icin erken isleyisi gormek lazim ama en buyuk beklentim gap etkilerinden kurtulmak olacak. Ote yandan geceleri derinlik zayif olsada cokda sacma hareketler yapacagini dusunmuyorum bir sekilde piyasa yapicilar belirli kademelerde dengelemek zorunda kalacaklar yani hop indi hop kalkti gibi bir durum olmayacak kanimca.

Yani her an mudahale edilebilir olmasi suan icin tercihim.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bende olumlu görüyorum calıstırmak ıstemeyenler saat 6 dan sonra sınyallerı sanala alır veya başka bir yöntemle sınyallerı calıstırmaz sabah 9 da tekrar aktif eder son yon ne ıse ona gırer sıstem.

böylece piyasa kapalıymışta gap yemiş gibi işlem yapmış olursunuz gece calıstıranlar ise gapsız işleme girmiş olur.

Benimde en büyük derdim gapler nisan ayındakı sabah acılıs gaplerını gordunuz tek barda lank dıye sabah sabah kaldırıyorlar sonra hıcbırsey olmamıs gıbı ındırıyorlar.

yani sistemci olarak kaybedecek birşeyimiz yok begenmezsek 6 da kapatır sabah 9 da acarız gerekırse ideal bunun için bize bir kod yazıverır onu robotlarımıza entegre ederız. piyasa yine eski piyasaya dönüşür bizim tarafımızdan. BUda gap yemiş gibi hareket etmenizi saglar memnunsanız

Gap sevmeyenlerde gece calıstırır ama gap rıskınden kurtulmuş olur. Yani her halukuarda sistemciler için iyi birşey bence kaybedecek birşeyimiz yok ister kapatırız aksamları emır gonderımını engellerız ıstersek acar ve bu durumdan belkide yarar saglayabılırız. Ne olacağı bellı olmuyor bizim ulkede gece yarısı darbe oluverıyor abd oksuruyor bızım pıyasa sabaha hortlamış gibi açılıyor filan. herkes uyurken gece yarısı senın sıstemın coktan ısleme gırmıs olacak eger kötü birşey olmuşsa robotcular dahada on plana cıkacak 24 saate geçildiğinde.

İnsnalar diyecekki ben uyurken piyasa 3000 aşağı kırmış robotlar işleme girmiş ama ben giremedim.artık para kazanmak için 24 saat ekran mı ızleyelım dıye stem edeceklerdir
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    bu 24 saat meselesinin kaynağı nedir arkadaşlar.
    bist tarafından yapılan bi açıklama varmı. şu tarihte geçiyoruz diye açıklanmış bi program varmı.
    benim için iyi olacak bu geçiş. en çok zararı gaplarde yapıyordum. gaplar olmazsa daha iyi olur. ama günlük altında sistem kullananların ve ortalamaya bağlı olanların ciddi sıkıntı yaşayacağını düşünüyorum. ek filtreler gerekli (hacim gibi)

6. benim icin en onemli sey, likidite ve sistemlerin degisik hareketlere alistirilmasi- test ortaminda kendini ispatlamasi.

a) buradaki bana kalirsa en onemli ve goz ardi edilen sey. bu degisiklikten sonra veri setimizin degismesi gercegi..10 yillik verinin bir anlamda çöp olmasi. artik sistemlerin performansini geriye dogru 10 yillik filan test etmenin hic bi anlami olmayacak.. yeni yapilari test edecegimiz bir ortam olmayacak. yasayarak test edecgiz. bu ciddi bir risk.

b)cogumuz bir iki senelik surec icinde ancak "verimli" yapilar kurmusken(kurabilmissek o da muaamma ) bu degisiklige ayak uyduran yapiyi ortaya cikarmak icin bir kac ay ya da yila ihtiyac olacak.

c)piyasamiz dax dow gibi likit olsa zaten bu degisiklik olmasi gerekiyordu deyip sineye cekecegiz de gunduz bile kademelerin bos oldugu bosluklu yapilarin cok oldugu bi piyasada, tek bir oyuncu tarafindan aylarca baskilanan bir piyasada gece yapilacak islemlerde duzenleyici kurumlarin ne kadar masanin bu tarafinda olacagi, nasil olacagi, olup olmayacagi muamma. gece belki 100 lotla 1000 puan kaldiralacak durum olabilir. ki bu nasil regule edilip duzenlenir, buyuk oyuncuya karsi ne kadar duzenleme kurumu etkili olur muamma. ya da bu duzenleme ne kadar piyasa gercegine uygun olur bilmiyorum.

c)mevcut duruma gore farklik karakteristikteki zaman dilimleri olacak, bunlar icin farkli filtreler devreye sokulacak. her yeni filtre indikator egriye uydurmaya daha da yaklastiracak sistemleri. bana kalirsa sistemciler icin en buyuk tehlike , sistemin overfitting olmasi. gunlerce sistemimi uyguluyorum diye zarar hanesi sisebilir.

d)gaplardan kurtulunsa bile cogu sistemlerin icindeki indikatorlerin sayisal verileri , gece saatlerinde yapisacak. yani ayni kod viop sembolunde calistirilamayacak. yeni bir veri seti, sembol listesi olusturulmasi gerekecek. umarim ideal bu hususta yardimci olur. (ustad bear bull bi kod paylasmisti. onu nedense calistiramadim, sembole yeni veriler gelmedi bi turlu.)

e)gaplar olmasa da likit sikintisi nedeniyle bazi sacma sapan hareketler nedeniyle al sat dongusune girecek cogu kod. ecnebinin
    "Death by a thousand paper cuts" deyimi gibi. tek bir yara ile degil (gap) onlarca kucuk yarayla kan kaybedilecek.

daha once dedigim gibi usdtrynin viop sozlesmesinin 24 saat olmasi lazim. cunki dayanak varligi oyle her zaman islem goruyor. ancak viopun bu derinlik ve likiditede 24 saat olup sacma sapan 6 parcali bir hale sokulmasi isleri daha da karistiracak . olumnsuz yazdim ama kendimizi en kotusune hazirlamak en iyisi olacak sanirim.
    bang bang you shot me down..

7. bu matriksin bildiriminden 24 saat açık değil 3 ayrı seans anlamı çıkıyor.
    3 seans 3 gap imkanı demek . hergün 3 açılış demek . bistin sistemlerinin halt yemesi için günde 3 imkan demek
    memlekette iyi kötü uluslararası standartta çalışan vadeli sistemi vardı
    o da burokratın elinde kepaze olacak anlaşılan .

8. arkadaşlar kullandığım 2 dk.lik sistemin görüntüsünü yüklemeye çalışıyorum.

Sayfa 16/350 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •