Sayfa 450/1032 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: HALK Cafe - I

şu andaki sıkıntı tüm aktörlerin bu coğrafyadaki planları türkiye ye ters
    hepsiyle çok az noktada buluşabilirsin.
    taşeron örgütler üzerinden devam eden savaş ne kadar sürdürülebilir.
    ağalar karşı karşı karşıya gelirse ne olur.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2. Aslına bakarsanız evanjeliklerin "önce Büyük İsrail sonra Armegeddon arkasından da 1.000 yıllık 'cennet' hayatı" misyonuyla prototipi Çin'de geliştirilmeye başlanılan "bir kuşak bir yol" hikayesi tamamen ortak paydalara sahip şeyler...Yapay zeka, insansı robotlar; din, iman, Allah, kitap, cinsiyet nedir bilmeyen ama her türlü ihtiyaçları anında karşılanan zombivari bir kuşak...Bizim memlekette henüz bunları tartışmaya başlamadı dümbük şeyhler...Kapasiteleri almıyor çünkü...Hapla beslenen, talep ettiği anda beyne gönderilen sinyaller aracılığıyla sex yapan bir kuşak projesine doğru adım adım gidiyoruz...Bu şapşallara ekmek kalmayacak yakında haberleri yok...

na hah hah haaaaa !...

Ha, dinsiz imansız gibi olsalar da bu konuda Çin'de müthiş tartışmalar var an itibariyle...Şayet olursa yeni yaptığımız demiryolları, otoyollar, köprüler, havaalanları vs. ile (iyi yatırım yaptık bu projeye umarım cortlamaz) bir nev'i pezemenkliğini yapacağız bu sistemin...Aslen bu din tabanlı güçlerle çatışması da burada başlıyor bu projenin...Kutsal kitaplarda vaad edilen cennetin bu olmadığı felan feşmekan...Din konusuna girmiyorum abi, zaten -uygulandığını görmesem de- yasak forum kurallarına göre...

Biz sadece kendi çevremizde olanları takip ediyoruz...Oysa ki bu çatışma Dünyanın bütün bölgelerinde var, buna ABD'de dahil...Onlar biraz daha medeni ve az zayiatla yapıyorlar bu işi...Afganistan, Pakistan, İran, Irak vs. bizim taraflar bam bam...Toptan götürmece... Afrika'ya hiç girmiyorum zaten, orası tam cehennem...Dün buraya kobalt, lityum vs. ile ilgili linkler astım...Bizim buralar biraz daha namuslu, orada çocuklar gidiyor abi...Batsın bu Dünya yaw...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

Türkiye büyük bir fırsatı kaçırıyor.
    modern dünyada boktan insan olduğu kadar acı çeken duyarlı bu insanlık mezbahasından rahatsız olan on binlerce insan var.
    tüm dünyaya yeni bir çağrı yapıp ülkesine davet edebilirdi.
    sahilleri avrupanın harcayıp tükettiği yaşlı insan çöpünden daha faydalı olurdu.
    fakat insanımızın tarihden gelen fetih zihniyetini aşmadan olmaz bu işler.
    toprak fethinden insan fethi evresine geçmeliyiz.

4. Rus istihbarat kaynakları İtalya'nın Treviso kentinde Lig Partisi'nin binalarını hedef alan bombalı saldırılardan ABD ve Fransa istihbarat servislerini sorumlu tutuyor. Rus kaynaklarına göre bu 2 ülke İtalya'daki AB karşıtı koalisyon hükümetini devirmek için GLADIO'yu canlandırma operasyonuna başladı. Rusya kaynaklı iddialar 100'de 100 doğru olmasa da İtalya'nın istikrarsızlaştırilması yolunda bir sürecin başladığı anlaşılıyor. İtalyan GLADIO'su istikrarsızlaştırmaya karşı sol ile koalisyon teşebbüsünde bulunan Hristiyan Demokrat siyasetçi Aldo Moro'yu, Kızıl Tugayları kullanarak kaçırarak öldürtmüş, P2 Mason locası ve Vatikan Bankası ile askeri darbe için işbirliği yapmış, darbeye zemin yaratmak için 1980'de 85 kişinin ölümüyle sonuçlanan Bologna tren istasyonu bombalı saldırısını düzenlemişti.

İtalya'da şu an görevde olan koalisyon hükümetindeki partiler koalisyon protokolü yaparken "bakanların mason olmaması" şartını getirmişlerdi. Ayrıca Türkiye'nin finansal güvenliğini hedef alan son saldırı esnasında İtalya devlet ve hükümet çevrelerinden gelen açıklamaları hatırlayalım. İtalya'nın da benzer bir saldırının hedefi olabileceğine dikkat çekiyorlardı.

1970'li yıllardaki terör-darbe döngüsünde Türkiye ile benzerlikler yaşayan İtalya'daki kimi çevreler tehlikenin farkında ve Türkiye'deki gelişmeleri yakından izliyor. Bizim de İtalya'yı bu anlamda yakından takip etmemiz gerekiyor. İtalya'da koalisyon hükümeti tehlikelere açık bir pozisyonda. Aldo Moro'nun kaçırılarak öldürülmesinin tarihi de 1978...
    Doğu Akdeniz'deki Kıbrıs münhasır alanında kalan bölgelerle ilgili İtalyan ENİ ile anlaşma yapmıştı GKRY...Geçen günlerde GKRY, İsrail, Yunanistan ve İtalya'nın planladığı EAST-MED Boru Hattı'nın Türkiye'nin kıta sahanlığı içerisinden geçeceği için, BMGHS'nin 79.3 fıkrasına göre bilgi verilip rızası alınması gerektiği alınmazsa uluslararası hukuka aykırı davrandığı için müdahale hakkı doğacağı felan tartışılmıştı...Hatta bizim savaş gemilerimiz o civarda 1-2 tur atınca da tırsıp gitti ENİ firması hatırlayalım...

Şimdi aynı bölgeye Exxon Mobiel'i davet ettiler...Ve İngiliz şirketleri bundan gayet rahatsız...Sonuçta garantör olarak bulundukları yerde birileri (buna Rusya ve -özellikle- İsrail de dahil) resmen cirit atıyor...Ama ne yazık ki sağlam tek 1 uçak gemileri vardı o da tamire alındı...Silahlı Kuvvetler diye bir şey yok ellerinde...

Bu açığı kimle kapayacaklar, Çin mi yoksa Türkiye ile mi göreceğiz...Afrika'daki tercihleri TR oldu...Ortadoğu'da ise biraz daha temkinliler bu konuda sonuçta buranın horozu her daim biz olmuşuz tarih boyunca ve bu gerçek sıkıntı verici onlar için...Ankara Anlaşmasına göre başka çareleri kalmayacak bana sorarsanız, en geç 2026...Tarih yaklaştıkça kokusu çıkar bu yazdıklarımın, şimdiden bir yere not edin bunları...Diğer bir konu, Çin yönetimi henüz bu tür bir aksiyona hazır olmadığını -hatta daha dün süper güç olma niyetimiz yok, kimseye meydan okumuyoruz- açıklamalarıyla sık sık deklare ediyor zaten...

Son olarak, geçenlerde İtalya'da yaşanan köprü/viyadük olayından da feci şekilde kıllanıyorum...O taşıyıcılara bir şeyler enjekte edipte direnç zayıflaması gibi bir şeyler yapmadılarsa bende bir şey bilmiyorum...Bu i.nelerin işi bu çünkü...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5. Konu bütünlüğünü sağlama açısından bazı temel bilgileri vermekte fayda var...

Rusya'nın Suriye iç savaşına -başlangıç tarihinden 4,5 yıl sonra- müdahil olmasıyla Doğu Akdeniz havzası Zohr sahasında İtalyan ENİ firması tarafından yapılan ve kamuoyuna "bugüne kadar gerçekleştirilmiş dünyanın en büyük doğalgaz keşfi" olarak lanse edilen doğalgaz rezervi açıklaması (manidar bir şekilde) eş zamanlıdır...Zira gerek 2010 yılında İsrail tarafından keşfedilen Leviathan (cehennemin denizlerden sorumlu devlet bakanı anlamına gelen şeytan'ın isimlerinden biri-evanjelik Yahudilerin büyük çoğunluğu buradan türeme özel bir ırk olduğunu iddia ederler) ve hemen sonrasında GKR Yönetimi tarafından keşfedilen Afrodit sahasındaki rezervler çok fazla dikkat çekmemişti...

Nitekim, bu son açıklama öncesine kadar (30 Ağustos 2015) o tırışkadan rezervlerin Avrupa'ya ulaştırılması ile ilgili planlamada Türkiye anahat olarak belirlenmiş ve hatta Lübnan'ın Suriye sınırına kadar boru hatları bile inşa edilmişti...Ancak malum "van minut" olayı ile ilgili gelişmeler ve dahi Rusya'nın Lazkiye üssü nedeniyle Türkiye hattına bağlantısı yapılamamıştı...Ki o dönem Rusya bu doğalgaz rezervlerini stratejik çıkarlarına etki etmeyecek nitelikte rezervler olarak değerlendirmiş ve bu plana karşı çıkmamıştı...Ta ki yukarıda izah ettiğim Zohr açıklamasına kadar...Bu açıklamanın hemen ardından Türk savaş uçakları tarafından Rus savaş uçağının düşürüldüğünü hatırlatırım...Bu eylemin asıl maksadı (gerekirse NATO gücüyle) Rusya'yı bu bölgeden kovalamaktı ancak bu plan tutmadı...Davutoğlu'nun "Şam'da namaz kılma" mevzusu iş bu plan gereği doğalgaz hattının güvenli hale getirilmeye çalışılmasından başka bir şey değildir...

Rusya kendi stratejik çıkarları açısından durumun sandığından daha önemli olduğunu anladığı anda Suriye savaşına direkt müdahil olmuş ve bu gelişme üzerine başta Merkel olmak üzere Davutoğlu'na gaz veren liderler kendilerini geriye çekince bizim namaz kılma işi yatmıştı...O kadar mülteci de bonusu oldu bu "derinlikli stratejik" planlamanın...

6. 2010 ve sonrasında Deniz Kuvvetlerimizin hallaç pamuğu gibi neden darmaduman edildiği de artık gayet net anlaşılmıştır umarım...

akdenizdeki doğalgaz alanını korumak için abd filosu geldi.
    medya bunu konuşmuyor.
    türkiye ne yapacak.

8. ABD filosundan ziyade son günlerde Ergenekon üzerinden yürütülen ve Devlet-i Ali'nin ulaştığı stratejik gücü hedef alan FETÖ projesine dikkat etmek lazımdır...

Sayfa 450/1032 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •