Onemli Gunler Banner
Sayfa 226/459 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon
Arama sonucu : 3665 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Nusubakom61 Yazıyı Oku
    Ben global menkul değerlerden işlem yapıyorum. Sattığım klnma ile AYNI GÜN klnma alabiliyorum. Ama aldığım KLNMA yi aynı gün satamıyorum. Brüt takas globalde böyle işliyor. Diğer aracı kurumları bilemem...

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkür ederim üstat

2.  Alıntı Originally Posted by tek kurşun Yazıyı Oku
    Sayı TUFAN olası bir bölünmede KLNMA eski ve yeni olarak mı işlem görecek? Ya da eski ve yeni olmasının koşulları nelerdir ve KLNMA bu şartlara haiz mi? Tşk.
    Yok eskı yenı dıye bolunmez.Kar payını, sermaye arttırımı oncesı verıyor.O sızın dedıgınız kar payını bolundukten sonra vermesı.Kar payı 1 sene oncekı ılk aldıgınız yanı bolunmeden oncekı hısselerde yukludur.Yanı yenılerde kar payı olmaz eskılerde olur...BOLUNME OLMADIGI DURUMLARDA ESKI YENI DIYE BIRSEY YOKTUR.DOLAYISIYLA SIRKET KAR PAYINI VERIR GEÇER

KARISIK GELDIYSE NET YAZAYIM.SIRKET ESKI YENI DIYE BOLUNMEZ.KAR PAYINI VERIR GECER....ESKI YENI DIYE BOLUNEMEZ...OLACAK BUDUR.

3.  Alıntı Originally Posted by TUFAN77 Yazıyı Oku
    Yok eskı yenı dıye bolunmez.Kar payını, sermaye arttırımı oncesı verıyor.O sızın dedıgınız kar payını bolundukten sonra vermesı.Kar payı 1 sene oncekı ılk aldıgınız yanı bolunmeden oncekı hısselerde yukludur.Yanı yenılerde kar payı olmaz eskılerde olur...BOLUNME OLMADIGI DURUMLARDA ESKI YENI DIYE BIRSEY YOKTUR.DOLAYISIYLA SIRKET KAR PAYINI VERIR GEÇER

KARISIK GELDIYSE NET YAZAYIM.SIRKET ESKI YENI DIYE BOLUNMEZ.KAR PAYINI VERIR GECER....ESKI YENI DIYE BOLUNEMEZ...OLACAK BUDUR.
    Tamam çok tşk.ederim.

4. Efendim ,her zaman soyledigim gibi kalkinma bankasi ; 3.kopru kanal ist ve 3.havalimani neyse odur.Kacinilmazdir. 1948 breeten woods sonrasi gelişecek ulkelerdeki projenin aynisidir.Sozkonusu beklenti bitmeyecektir.Ust orta,ust orta ilerlemesi bizi hop oturup hop kaldirmaya aday gozukuyor.Sevindirici olan kademelerin dolu ve ky nin ani kacis yapmamasidir.2 gun onceki varlik fonu uyeleri sarayda toplanmalarinin nedeni nedir? İs bankasi geliri hazine devrindeki tüzel kişilik kimdir? Kasikci sonrasi ingilteredeli arap fonlari neden hareketlenmistir.İngiliz medyasi neden kraliceye agir elestiriler yoneltmistr.Olasi tum fonlar yurt disi fon ibareli klnma bank lami ilgilimidir? Merkez bankasinin 2 baskani neden klnma ya amir kisi tayin edilmistirİ?lgili tum beklentiler bizi ocak brut çikisina kadar dizi izleme keyfinden dahada etkiliyecektir.Asla tavsiye degildir.

5. İş Bankası (İşCep) Cuma günü (26.10.2018)seans sonundan beri, alım ve satış emri verildiğinde ''işlem yapmak istediğiniz hissenin tahtası kapalıdır'' diye bildiride bulunuyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa, bunları paylaşmalarını rica ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by TUFAN77 Yazıyı Oku
    fıyatı ne kadar yukarı cekerlers bedellıye talep o kadar fazla olur.herkes ısteye ısteye bedllıye gırer..ana su unutulmamalıdır.bedellıden gelecek para hazıne ıcın hıcbırseydır....bedellıyı asıl hazıne
    karsılayacaktır.bedellıden gelecek 3-5 mıyon hazıne ıcın sıfır degerındedır.
    O yuzden bedellı bedelsız gıbı olur dedıgım budur...

Kısaca aslında bedelsız sermaye arttırımı yapacak 5-10 kat gıbı...ona bankanın yapılmak ıstenen buyuklugu karar verır...bence 5 mılayardan az olmamalı.

Fon olarak bunyeye gırmesı dıye bırsey yok.ortaklık olur bunun ısmı kı hazıneye ortak olan kurum hatırlamıyorum...yenı yıldan once sermaye arttırımını acıklaması gerekıyor kı eskı yenı hısse senedı muhannetı olsun...

Cunku kar payı eskı hısse senetlerı uzerınde vardır.
    Bunların hepsını eskı bır denetcı olarak bılırım.hesapladım kendı kafamda.o yuzden taban gıtsede bolunene kadar buradayım...aslan cımentoda afyonda da surecı cok net soylemıstım..bıre bır aynısı oldu..bunda da olacak cunku yasa-yonetmelık dısında ıslem yapılamaz

Bu konuda yazdıklarının hepsini dikkate alarak, şu anda elinde KLNMA hissesi olan vatandaşa ne önerebilirz???

7. İşbankasından alım giremiyoruz salı sabahı açılsa bile biz geç alım gireceğimiz için ne olucak peki

8.  Alıntı Originally Posted by Jens Van de Beek Yazıyı Oku

Bu konuda yazdıklarının hepsini dikkate alarak, şu anda elinde KLNMA hissesi olan vatandaşa ne önerebilirz???
    KIMSEYE BIR TAVSIYEDE BULUNAMIYORUM NE YAZIK KI.SATMAYIN YA DA SATIN DEMEK SUC UNSURU OLUSTURUYOR.

BEDELLI VE BEDELSIZI BERABER VERECEK DIYE DUSUNUYORUM(G.MENKUL SATIS KARLARININ SERMAYEYE EKLENMESI BEDELSIZ DEMEK ANCAK COK KUCUK BIR RAKAM BEDELSIZ RAKAMI SU ANDAKI SERMAYI GOZ ONUNE ALDIGIMIZDA)

BU KADAR MALI TOPLAYANLAR BRUT TAKASTA MALI SATAMAZLAR DIYE TAHMIN EDIYORUM.DOLAYISIYLA BU KADAR MALI BOSALTMAK ICIN DERINLIGE SAHIP BIR TAHTA GEREKIYOR.O DA BEDELLI - BEDELSIZ SERMAYE ARTTIRIMI SONRASI PIYASADA MAL COGALINCA OLABILIR..NEREDEN BOSALTIRLAR BELIRSIZ BOLUNDKTEN SONRA 2 KAT GIDER YADA 4 KAT YA DA HIC GITMEZ BILEMEM..BELKI YABANCI FONLAR MAL COGALDIGI ICIN ALIMA GECERLER... BU BILINEMEZ...

AMA BEN KENDI STRATEJIMI KURDUM..BOLUNENE KADAR BURADAYIM.HICBIR YERE GITMIYORUM..
    BASKA ARKADASLARIN NE YAPACAGINI INANIN BILEMIYORUM..

NOT : ıhtımal dahılınde oldugu ıcın yazıyorum bılgı olarak verıyorum...borsa kotasından cıkmak ısterse ( cesıtlı denetımlere tabı olmayacagını acıkladılar ama sadece spk denetımınden muaf degıl onu goremedım kı muaf olamaz zaten) hısselerın yuzde 95 ını toplaması ve cagrı kamuoyuna acıklandıgı tarıhten oncekı 30 gun onceden baslayarak agırlıklı ortalama fıyattan olması gerekıyor.......bu durum olsa bıle fıyatı yukarı cekerler kayıpları olmasın dıye..... son 30 gun benım malıyetımden dusuk olacagından (TAHMINIM ) hareketsız kalmayı yeglıyorum...durum budur..

NOT 2 : YAKIN BIR TARIHTE ESAS SOZLESME(ANA SOZLESME) TADILI HABERI GELMELIDIR.GELIRSE SERMAYE TADILI OLMALI ICINDE....

umarım acıklayıcı bılgıler oluyordur..

Sayfa 226/459 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •