Sayfa 326/819 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon
Arama sonucu : 6552 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,324
     Alıntı Originally Posted by Toprak Yazıyı Oku
    Yüzde 26 faiz varken kim riske niye girsin

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen bugün sordum yıllık 26,5 dedı
    1 ay evvel 29 du aynı borsa gibi dedi
    talebe göre inip çıkıyormuş
    not bu oran 3 aylık için gecerli aylık olursa 1,5 puan daha düşük
    ayrıca banka hesabı değil borsa hesabında
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
    3.000 tl aylık faizi olan mümkünse bu oyunu oynamasın

30.000 tl aylık faizi = 563 tl = 351 lot

300.000 tl aylık faizi = 5630 tl = 3.518 lot

3 milyon tl aylık faizi = 56.000 tl = 35.000 lot

30 milyon tl aylık faizi = 563.000 tl = 350.000 lot

alabilmekte illede paranın hepsini ganyana yatırmanıza gerek yok borsada.

Bu hisseyi bu hale düşürenlerden allah razı olsun.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,942
    Bu arada size bir bilgi çoğu kişi biliyordur,

Bizim piyasa iş yapan büyük fonların hepsi EM içinde eurobond geliri olan fonlar.
    örneğin ykbnk alırken %13 getiren şuan %11 getiren ykbnk eurobond larından almışlardır yüksek olasılık
    altı aylık kupon karlarından hisseye girebilirler. Ben şuan bu şekilde ağırlıklı işlem yapıyorum.
    değişik vadeli sekiz adet eurobond pozizyonumuz mevcut.

Kimse kol bacak girmiyor anlıyacağınız . Gelen sermaya piyasaları gelirleri ile borsaya girerler.
    Buna bazıları parayı yönetme der.

Em lerde döngü bono veya eurobond , tahvile ve hazine bonosuna giriş. bunlardan gelen gelirler ile hisselerde takozlama
    alternatif ürünlerde faizlerde düşüşler başlayınca borsa yükselir.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

4.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Bu arada size bir bilgi çoğu kişi biliyordur,

Bizim piyasa iş yapan büyük fonların hepsi EM içinde eurobond geliri olan fonlar.
    örneğin ykbnk alırken %13 getiren şuan %11 getiren ykbnk eurobond larından almışlardır yüksek olasılık
    altı aylık kupon karlarından hisseye girebilirler. Ben şuan bu şekilde ağırlıklı işlem yapıyorum.
    değişik vadeli sekiz adet eurobond pozizyonumuz mevcut.

Kimse kol bacak girmiyor anlıyacağınız . Gelen sermaya piyasaları gelirleri ile borsaya girerler.
    Buna bazıları parayı yönetme der.

Em lerde döngü bono veya eurobond , tahvile ve hazine bonosuna giriş. bunlardan gelen gelirler ile hisselerde takozlama
    alternatif ürünlerde faizlerde düşüşler başlayınca borsa yükselir.
    Hocam seninki iddaadan farkı yok. Ana paranın yüzde 3-5 ile kumar oynuyorsun işte.

Yaptığın hamlelerden ya da ülke borsasından ümidin olsa yüzde 50 sokardın...

94 yılında borsa 2 cent şimdi 2 cent bile değil. Amerikan borsası bu zaman diliminde 20 kat değerlenmiş.

IMF gelirse kazanırız bu kumarı, eğer gelmezse faiz (TL ya da eurobond farketmez) kazanacak.

5.  Alıntı Originally Posted by Toprak Yazıyı Oku
    Yüzde 26 faiz varken kim riske niye girsin

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu konuda hata yaptigimiz sey ne biliyormusunuz?

Para su an faizde sizin gibi dusunenlerin.Ama gun gelecek faizler normale dönecek tabi borsa bu beklenti yi coktan fiyatlamis olacak.Yani borsa zirveleri gorecek daha önceleri yasandigi gibi.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Bu konuda hata yaptigimiz sey ne biliyormusunuz?

Para su an faizde sizin gibi dusunenlerin.Ama gun gelecek faizler normale dönecek tabi borsa bu beklenti yi coktan fiyatlamis olacak.Yani borsa zirveleri gorecek daha önceleri yasandigi gibi.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    alla alla firmalar düşük karla gider ve yatay seyrederse 3-4 sene ?

7.  Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    3Ç in en iyi bilançosu YKBNK da olacak, bu rezillik sona erecek sabır arkadaşlar..sabır...Relatif en sefil banka, özkaynağına iskontosu diğer özel bakaların %50 üzerinde...kar gelsin görecekler anyayı konyayı...az kaldı az....
     Alıntı Originally Posted by Korfez Yazıyı Oku
    Tebrikler Gökhan Erün ü tanıyan biri var. Bilançoların güçlenerek geleceğini göreceğiz diyorum. 27 milyarlık Akbank 1,3 milyar tl kar etti 3Ç de, bakalım onun tam yarı değerindeki şirketimiz ne kadar kar edecek bakalım. Bekleyelim görelim...Sonra sunumdaki değerlere yolculuk var mı yok mu tekrar değerlendiririz...

Sayın Korfez

Asıl sürpriz 4ç bilançonun gelmesi ile yıl sonu görülecek

Akbank ve Garanti 3ç bilançolarında TÜFE endeksli tahviller için gerekli düzenlemeyi yaptılar

Yapıkredi bu düzeltmeyi son çeyreğe bıraktı. ek ilave olarak bedelli sermaye artışından gelen miktarın olumlu etkileri ( bir kısmı 3ç bilançoda olumlu etkisi olacak ) ve TÜFE endeksli tahviller de son çeyrekte yapılacak düzeltme ile ben kendi adıma asıl sürprizin yıl sonu bilançoda çok etkin bir şekilde görüleceğine inanıyorum.

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    gundawe tekfende ben her sene 300-400 milyon tl sürdürülebilir kar gelirse 0.50 kuruş her sene temettü derken az bile diyormuşum
    millet bize kafayı yemiş bu akinolu malda kalınca diyordu
    dokuz aylıkta adamlar 1 milyar tl kara ulaştı.

yapı kredi bankasında ben 2022 ye kadar minimum 1 tl temettü beklentisi ile mal alıyorum. 1.6 ya göre iyi para değilmi.
    buna da olma imkansız de 2023 te ölmez sağ kalırsak görürüz.

Sayın Kentuf

Benim şahsi düşüncemde 2022 yılına kadar minimum 0.72 TL temettü gelir beklentisi

Saygılarımla

8. Arkadaşlar faizler yükselişteyken banka karları düşer. Bu çok normal bir durum. Faizler 1 2 yıl sabit kalsın bankalar güzel kar etmeye başlarlar. Faizler düşmeye başladığı zamansa zirve yaparlar. Bu bir döngü. Biz bu döngünün neresindeyiz? Ben zirveye yakınız diyorum almaya başladım ykb niyetim olan miktarın %40 civarını aldım. Daha %60 mal alacağım. Tl günlük faiz %25, 150.000 tl için günlük 100 aylık 3000 lira faiz var. Bundan da faydalanmak lazım ondan da faydalanmak lazım sepet muhabbeti. Ykb batar mı batmaz mı tek soru bu batmazsa çok kazandıracağı açık net. Bedava para dağıtıyorlar...

Sayfa 326/819 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •