Sayfa 276/1000 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    ENFLASYONDA MÜCADELEDE GÜÇLÜ YAPI YAKALAYACAĞIZ"

Yılın 3. çeyreğinde iç talep ivme kaybetti.*Kasım ayından sonra Aralık ayında da devam edecek KDV*indirimlerinin ve enerji fiyatlarında zam yapılmayacağı etkisiyle enflasyonla mücadelede güçlü bir yapı yakalayacağımıza inanıyoruz. YEP'teki 2018 hedefimizi yakalayacağımızı öngörüyoruz.

.
    BAŞKAN'ın haberi var mı bilmiyorum da tasarruf etmek sadece vatandaşa olursa sıkıntı olur.
    cumhurbaşkanlığına 320 adet araç alınacakmış ne güzel iç talep aşağıya doğru ivme kazanmışken başımızdakiler de tasarrufa katılsalar da top yekün bu çıkmazı aşsak nasıl olur siz ce ?

2. Sn. Bakan sermaye pıyasal bılırlıgınde canlı konuşuyor..ıyı mesajlar var dınleyın...

Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Örnegin 3. köprü yapan şirket İtalya'da konkordato ilan etti ama bu şirketin Türk Bankalarında riski varmı yokmu bilmiyoruz .
    Varsa bu risk ne olacak onuda bilmiyorum :D

Örnegin spor kluplerinin devasaaaaaa borçları var Türkiye'deki tüm spor kluplerinin borçlarını toplasak belkide dış borç rakamının %2-5 arası gibi bir rakam çıkar
    http://www.hurriyet.com.tr/sporarena...-asti-40907915 Bu sadece 4 büyük diger klupler çok farklı degildir alayı borç içinde
    Ya uzun uzun yazmaya gerek yok sadece batık telekom kredisi üç büyük bankamızı batırmaya yeter.Garanti akbank ikisi üçüncüyü hatırlayamadım şimdi.Bu telekom kredisi (totalde batık 4 milyar dolar yani güncel kurla 20 milyar tl lik borçtan bahsediyoruz)batık yazılamıyor ,bankalara telekomu size verelim teklifi de yapıldı bankalar kabul etmedi.Sadece bu kredi bizim bankaları allak bullak etmeye yeter.Bankalar artık evlerin,dükkanların,avmlerin,telekomun,mega projelerin hepsine ya ortak ya da bence resmen sahibi.Benim bildiğim tahmin ettiğim en az 3 tane büyük inşaat şirketi batık, yaptıkları ve yapacakları evler aslından bankaların ama gel gör ki bankalara bu kredilerin üzerine gidemezsin emri verildiğinden bu kredilerde canlı gibi duruyor.Aslında asıl ekonominin üzerinde oturduğu saatli bomba bankalardaki bu batık krediler.Ciddi ciddi 2019 dan tırsıyorum,ama evde para saklamak da ayrı dert.Yoksa bankalarda sadece kağıtlar senetler ipotekler var ,para falan yok onu elbet insan görüyor anlıyor,salak değiliz de ne bileyim parayı alıp kasaya falan koymak tehlikeli geliyor.Yoksa 2019 2020 ekonomisi mokoko ekonomisi o kesin )))))))

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    BAŞKAN'ın haberi var mı bilmiyorum da tasarruf etmek sadece vatandaşa olursa sıkıntı olur.
    cumhurbaşkanlığına 320 adet araç alınacakmış ne güzel iç talep aşağıya doğru ivme kazanmışken başımızdakiler de tasarrufa katılsalar da top yekün bu çıkmazı aşsak nasıl olur siz ce ?

yahu samimi olsalar c.başkanı benim maaşıma zam yapmayın da örnek olsun der
    yoksa ihtyacı mı var % 26'lık zamma lakin sorun para değil amelini doyuramıyor
    ister 20 gemisi olsun ister milyar dolarlar off shore şirketlerde yatıyor olsun doyuramazsın..

Hangi inşaat şirketleri batık diye merak eden aklına gelen şirketi yazsın google a ve arama motoruna tapu sorunu diye eklesin ,gelen yazılardan hangi şirketler banka ipotekleri yüzünden bitmiş inşaatlara, teslim ettiği evlere bile tapu veremiyor görürler.O şirketin bitirdiği ev tapun yoksa aslında bankanın.Maalesef bu olay ikinci banker faciasıdır, bu şirketler halen ev yapıyor ,senetle ev falan satıyor,çok acı ama bu garabet çok can yakacak,çok ocak söndürecek.

6.  Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    Sn. Bakan sermaye pıyasal bılırlıgınde canlı konuşuyor..ıyı mesajlar var dınleyın...
    Önemli yerleri kaçırıyoruz,
    keşke vurgu yapsa..

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya uzun uzun yazmaya gerek yok sadece batık telekom kredisi üç büyük bankamızı batırmaya yeter.Garanti akbank ikisi üçüncüyü hatırlayamadım şimdi.Bu telekom kredisi (totalde batık 4 milyar dolar yani güncel kurla 20 milyar tl lik borçtan bahsediyoruz)batık yazılamıyor ,bankalara telekomu size verelim teklifi de yapıldı bankalar kabul etmedi.Sadece bu kredi bizim bankaları allak bullak etmeye yeter.Bankalar artık evlerin,dükkanların,avmlerin,telekomun,mega projelerin hepsine ya ortak ya da bence resmen sahibi.Benim bildiğim tahmin ettiğim en az 3 tane büyük inşaat şirketi batık, yaptıkları ve yapacakları evler aslından bankaların ama gel gör ki bankalara bu kredilerin üzerine gidemezsin emri verildiğinden bu kredilerde canlı gibi duruyor.Aslında asıl ekonominin üzerinde oturduğu saatli bomba bankalardaki bu batık krediler.Ciddi ciddi 2019 dan tırsıyorum,ama evde para saklamak da ayrı dert.Yoksa bankalarda sadece kağıtlar senetler ipotekler var ,para falan yok onu elbet insan görüyor anlıyor,salak değiliz de ne bileyim parayı alıp kasaya falan koymak tehlikeli geliyor.Yoksa 2019 2020 ekonomisi mokoko ekonomisi o kesin )))))))
    Ekonomistler risksiz kazanç yoktur derler.Kazançtan vazgeçince de riskten kurtulamıyorsun,bu nasıl iş? Ekonomistler bunu da açıklasın.

8.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Peki şöyle yapalım bu poşet işinde vatandaşı marketler kucaklasın ama bu 0,25 kuruş vergi mahsuplaşması kabul edilmeksizin. HEr ay market yaptıgı poşet tahsilat tutarını çevre ile ilgilenen örgütlere ödeme yapsın ?

Yada devlet dev bir proje başlatsın örnegin nevşehirin xxxxxx kasabası xxxxx metre kare alan bu ayki poşet parası ile dünyanın en büyük orman alanlarından olacak
    birdahaki ay adıyaman birdahaki ay aksaray VB 2 yıllık proje olsa iyi olmazmı

bunun gibi fikirler üretilebilir ama buradaki amaç çevre filan değil tamamen ticari
    Siz poşet uygulamasına elde edilen gelirler üzerinden yaklasmisiniz.

Ben derim ki ....
    Gıda ile ilgili ambalaj, kap kacak tümden üretimine son verilsin.

Üretimi yasaklansın.
    Tuketimini belki yasaklayamazsiniz ama pvc kullanımının sağlıksız olduğunu halka her türlü medya aracılığıyla anlatilmali.

Sayfa 276/1000 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •